Divi 11 metru soda sitieni – Treimanis drosmīgi debitē PK kvalifikācijā (plus video) 0

Francijas futbola izlase sestdien Andra Treimaņa tiesneša brigādes pārraudzībā 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cīņā apspēlēja Luksemburgu, kamēr vēl vienu zaudējumu piedzīvoja spēcīgā Nīderlande.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
VIDEO. “Vai tu zināji, ka krāpniekam nemaz nav svarīgi, vai tev kontā ir vai nav nauda?” Padoms kā pārbaudīt, vai krāpnieki uz tava vārda nav paņēmuši kredītus 4

Aizvadītajā mačā 28.minūtē Franciju vadībā izvirzīja Olivjē Žirū, bet drīz vien Treimanis pēc Žirū pārkāpuma nozīmēja 11 metru soda sitienu, ko realizēja Oreljēns Žoakims.

Tomēr jau brīdi vēlāk noteikumus savā soda laukumā pārkāpa arī Luksemburga un no soda sitiena atzīmes nekļūdīgs bija Antuāns Grīzmans, bet otrajā puslaikā punktu mačam pēc centrējuma pielika Žirū.

Līdzās Treimanim kā tiesneša asistenti šajā spēlē darbojās Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjonņikovs, bet mača ceturtais tiesnesis bija Aleksandrs Golubevs. Treimaņa brigāde pie tik augsta ranga nozīmējuma tika pirmoreiz karjerā.

Tikmēr vēl vienā A apakšgrupas spēlē Nīderlande pamanījās viesos ar 0:2 (0:2) piekāpties Bulgārijai un tuvojas palikšanai bez otrā finālturnīra pēc kārtas. Abi vārti tika iesisti pirmajās 20 minūtēs, kad divreiz izcēlās Spass Delevs.

Nīderlande 2014.gada Pasaules kausa finālturnīrā izcīnīja trešo vietu, bet pagājušā gada Eiropas meistarsacīkstēm nespēja kvalificēties, kaut to dalībnieku skaits bija palielināts līdz 24 izlasēm. Nīderlande labāko trijniekā bijusi divos Pasaules kausa finālturnīros pēc kārtas.

Tāpat A grupā sestdien Zviedrija ar 4:0 (1:0) sagrāva Baltkrieviju, saglabājot spiedienu uz līderi Franciju.

Uzvarētājiem divus vārtus iesita Vācijas bundeslīgas komandu “Leipzig” pārstāvošais Emīls Forsbergs, pirmoreiz izceļoties 19.minūtē no 11 metru soda sitiena atzīmes. Neilgi pēc pārtraukuma pēc pretinieku vārtsarga Andreja Gorbunova kļūdas Forsbergs panāca 2:0, turklāt drīz vien Gorbunovs kļūdījās vēlreiz un Markuss Bergs panāca 3:0, savukārt punktu duelim pielika Izāks Kiese Telins.

Šajā grupā pēc piecām kārtām 13 punkti ir Francijai, desmit punktus iekrājusi Zviedrija, bet Bulgārijai un Nīderlandei ir attiecīgi deviņi un septiņi punkti. Vēl attiecīgi divus un vienu punktu iekrājusi Baltkrievija un Luksemburga.

Punktu izbraukumā ieguva Igaunijas izlase, kas cīnījās 0:0 (0:0) ar Kipru. Tiesa, Igaunija atlases mačos viesos nav spējusi uzvarēt kopš 2012.gada.

H apakšgrupas augšgala komandu mačā sestdien Beļģija mājās izrāva neizšķirtu 1:1 (0:0) pret Grieķiju, kas dueli noslēdza deviņu futbolistu sastāvā. Rezultātu otrā puslaika sākumā atklāja grieķis Konstantins Mitroglu, tomēr 65.minūtē viesi palika mazākumā un 89.minūtē Beļģijai neizšķirtu izrāva Romels Lukaku.

Otrais Grieķijas spēlētājs laukumu pameta jau kompensācijas laika izskaņā.

Vēl vienā cīņā Bosnija un Hercegovina ar 5:0 (2:0) sagrāva Gibraltāru, kas piecos atlases mačos ielaidusi 22 vārtus. Pirmajā puslaikā divreiz izcēlās Vedads Ibiševičs, bet otrajā to iespēja Avdija Vršajevičs, Edins Višča un Ermins Bičakčičs.

Šajā grupā pēc piecām kārtām beļģiem, grieķiem un bosniešiem ir attiecīgi 13, 11 un desmit punkti. Vēl pa četriem punktiem iekrājusi Igaunija un Kipra, bet Gibraltāra izlase tikai zaudējusi.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Krievijā. No Eiropas zonas deviņu apakšgrupu uzvarētāji uzreiz tiks pie ceļazīmēm uz finālturnīru, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces.