×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
10. oktobris, 2016
Drukāt

Divi deputāti Ķekavas domē jau ilgstoši savus pienākumus veic, atrodoties ārzemēs (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Šovasar uz ārzemēm pārcēlušies divi Ķekavas domes deputāti – no partijas “Saskaņa” ievēlētie Ivans Pihtovs un Maksims Volkovičs. Kad Latvijā atgriezīsies, neesot zināms, bet, lai veiktu savus deputāta pienākumus, viņi pieprasa tiesības domes sēdēs piedalīties attālināti, izmantojot “Skype”, 9.oktobrī vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Viņi paziņojuši, ka atrodas ilgstošā komandējumā, ko viņi noformējuši un izsnieguši viens otram.

Abi tautas kalpi domē darbojas otro sasaukumu. Pihtovs savulaik strādājis policijā, pilsonības un migrācijas pārvaldē un arī robežsardzē. Kopā ar Volkoviču pievērsušies biznesam un pārvalda arī savus īpašumus – viņiem katram pieder pieci dzīvokļi Baložos. Volkovičam arī Rīgā un Ķekavā.

2.jūnijā viņi abi domes sēžu zālē ir redzami pēdējo reizi, aktīvi iebilstot domes vairākuma iecerei ņemt kredītu, lai celtu bērnudārzu. Jau pēc divām nedēļām Volkoviča un Pihtova krēsli ir tukši, bet domes sēdei viņi pieslēgušies ar “Skype”, jo likums teorētiski ļauj piedalīties domes sēdēs attālināti, ja deputāts ir slims vai atrodas komandējumā.

Jūnijā beigās Volkovičs un Pihtovs domei nosūta dokumentu, ka kopš 15.jūnija abi atrodas ilgstošā komandējumā uz nezināmi ilgu laiku. Šādu izziņu abi “Saskaņas” deputāti izsnieguši viens otram uz abiem piederošās firmas “GSPZM” veidlapas.

Abi deputāti joprojām tur roku uz pulsa arī saviem biznesiem Latvijā. Viņiem piederošā firma “GSPZM”, kuras uzdevumā viņi it kā atrodas garajā komandējumā, kā teikts Uzņēmumu reģistrā, nodarbojas ar automobiļu apkopi un remontu. Baložos firmas adresē gan neatrodas autoserviss, bet nepabeigta un vairākus gadus iesaldēta pareizticīgo baznīca, kuras projektu deputāti atveduši no Pleskavas. Un arī nelielas telpas, kas atgādina kafejnīcu. Tur sastaptie cilvēki apgalvo, ka telpas īrē no abiem deputātiem. Bet naudu maksā viņu kontaktpersonai tepat Baložos.

Nespējot saprast, kā pareizi rīkoties pazudušo deputātu sakarā, Ķekavas domes vadītājs Andris Damlics (Reģionu alianse) prasījis padomu Latvijas Pašvaldību savienībai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Atklājās pretruna – likumā par pašvaldībām teikts, ka attālināti sēdēs deputāti var piedalīties tikai tad, ja to atļauj domes nolikums. Bet Ķekavas pašvaldības nolikumā šāda iespēja nemaz nebija paredzēta. Tas nozīmēja, ka iepriekš, ļaujot deputātiem caur “Skype” domes sēdē piedalīties, dome jau ir pārkāpusi likumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ķekavas domes vadītāju sauc Andis Damlics, ne Andris!

  2. šos divus vīrus meklē Policija, VID, un Bandīti. Džeki izsaimniekoja vairāk kā 2 milj. no baložu komunālās pārvaldes. jocīgi ka to nezin “nekā personīgi”…

  3. Damlics pat negrasās neko risināt – viņam ir izdevīgi, lai 2 balsis nebūtu – tad var “izgrūst” da jebko cauri. starp citu – pašvaldības nolikumā no sākuma bija paredzēta iespēja piedalīties sēdēs attālināti. Paši pēc tam izņēma laukā, lai būtu legāls iemesls neatļaut!!!!!!!!!!!!

  4. Kur mums ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs – Kiprā vai arī Spānijā ? Tur laikam ir tāds no NA, kuru, nevar pamanīt un laikam ir tāds kā partizāns = es esmu . bet mani neredzēsiet…? Tas ir nepadarītais darbs un kā skolasbērnam skolotājs liek to 2 .

    • Tā kā skolotājs laikam filmējas kārtējā modes skatē un nav sastopams – pilsonis ar to visu izsaka savu neapmierinātibu —- JŪS IEVĒLĒJA, IECĒLA UN SĀKIET STRĀDĀT VALSTS UN TAUTAS LABĀ un nevis slapstīties pa krūmiem – es neko nezinu, pirmā dzirdēšana…

Draugiem Facebook Twitter Google+