Foto – AFP/LETA

Divi Ēriksona vārti vairākumā nodrošina Zviedrijai vietu finālā 0

Par pirmo pasaules hokeja čempionāta finālisti sestdien kļuva Zviedrijas izlase, kas savā laukumā ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) abu turnīra rīkotāju savstarpējā mačā uzvarēja Somiju.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu

Divus vārtus Zviedrijas izlases labā guva Lūi Ēriksons, kurš bija precīzs vairākumā pirmās trešdaļas vidū un otrās trešdaļas 17.minūtē.

Savukārt trešo ripu jau tukšos Somijas izlases vārtos raidīja Henriks Sedīns, kurš 33 sekundes pirms mača beigām panāca cīņas gala iznākumu.

Visus metienus šajā spēlē atvairīja zviedru vārtsargs Jūnass Enrots.

Zviedrijas izlase pasaules čempionāta finālā spēlēs pēc gada pārtraukuma. Iepriekš Zviedrijas hokejisti izcīnījuši astoņas zelta medaļas, pēdējo no tām iegūstot 2006.gadā Rīgā.

Otrajā pusfināla spēlē vēlāk sestdien lielāko pārsteigumu autore Šveice spēkosies ar ASV izlasi.