×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. februāris, 2014
Drukāt

Divi gadi pēc referenduma: krievu valodas spiediens aug, latviešu valodas lietojums sarūk (92)

valoda_14-01-01

Galvaspilsētā situācija visai drūma


2012. gada 18. februāri un arī vairākus mēnešus pirms tā sauktā valodu referenduma atceros spilgti. Tas bija grūtas gaidīšanas laiks. Pavisam drīz apritēs divi gadi kopš tās dienas, kad nospiestā garastāvoklī ar pazemojuma sajūtu sirdī devāmies balsot, lai latviešu valoda saglabātu vienīgās valsts valodas statusu un tai līdzās nestātos krievu valoda, kas mūsu dzimtajai valodai nozīmētu lēnu nāvi. Tūdaļ pēc referenduma, kad varējām atviegloti uzelpot, politiķi sparīgi solījās ņemt grožus rokās – nācijas integrēt un Latvijā dzīvojošajiem cittautiešiem izskaidrot, cik svarīga loma mūsu valstī ir latviešu valodai. Kāda situācija ir šobrīd? Kas no solītā izpildīts?

Lauku rajonos situācija, manuprāt, ir daudz labāka, bet galvaspilsētā Rīgā, kur cittautieši koncentrējušies visvairāk, tā ir diezgan drūma. Uz katra soļa – gan valsts un pašvaldību iestādēs, gan vēl jo vairāk veikalos, aptiekās, medicīnas iestādēs un citviet – darbinieki, klientus apkalpojot, runā ne tikai latviešu, bet arī krievu valodā. Tad kāpēc cittautiešiem pūlēties runāt latviski?! Varētu šķist, ka valstī pastāv divvalodība. Ka LR Satversmē nav noteikts: “Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda.”

Pievienot komentāru

Komentāri (92)

 1. Andris Znotiņš Atbildēt

  Veiksmi!

 2. maskava asarām netic Atbildēt

  Es ticu,ka pēc 18. gada visam jāuzlabojas, vecās krievu tantiņas drīz vien .., krievu bērneļi atsperdamies būs spiesti mācīties latviski un cienīt Latviju. Pēc Ukrainas piemēra, mēs sapratīsim par ko NEDRĪKST balsot vēlēšanās, Ušakovs zaudēs tāpat,jo RS sāgā viņš ir zaudētājs.
  Ceru,ka tikai nesaprņoju.
  Bet,pagaidiet.. es taču dzīvoju Latvijā,zemē, kurā viss vienmēr notiek par labu tiem sasoditajiem okupantiem.
  Gribu redzēt kā vācieši mācās turku valodu.

 3. PĒC KOMENTĀRIEM IR JŪTAMS KA TUVOJAS VĒLĒŠANAS UN VISI LĪDZEKĻI IR LABI LAI GŪTU BALSIS.

 4. Kāpēc valsts iestādēs ierēdņi ar krieviem runā krieviski? Esot pavēle no augšas tā runāt. Ja gribam latvisku latviju,tad jāsāk ar valsts iestādēm!Tātad,kurš latviešu nodevējs devis tādu pavēli?Tad ko rakstīt rakstus un brīnīties?

  • Ne jau tikai ierēdņi. Paskaties, cik centīgi intervijās krieviski vervelē 2/3 deputāti. Latviešu deputāti. Zivs pūst no galvas.

 5. acim redzot attiecigie dienesti kam jarupejas lai tiktu ieverota valsts valodas likums,nav vajadziga augstuma!aqri seit manam konentaram netiek dota atbilde valsts valoda!!

 6. agresīvā pārkrievošanas politika turpinās. Latviešu jauniešus liek emigrēt no Latvija, jo darbu viņiem neatrast, un prihvatizetie uzņēmumi visiem ir zināms, kam pieder, par situāciju Rīgā, kopš pie varas ir prokremliskie politiķi, vispār nav vērts runāt…..

 7. Toties dēls lieliski zina angļu valodu un viņu vienmēr sauca palīgā, kad kādā “Rimi” sektorā bija jāapkalpo angliski runājoši pircēji
  ————————————————
  nu johaidī, no viena grāvja otrā …. te sūdzas, ka apkalpot krieviski nedrīkst, bet ar prieku lec apkalpot angliski runājošos viņiem izdevīgākā valodā. Kā kalpi bijām, tā kalpi esam palikuši.

  • Kāds sakars ar kalpiem?Latvija ir maza valsts un nevar prasīt lai visi tūristi utt.prastu latviešu valodu.Jebkurā Eiropas mazajā valstī veikalos un iestādēs prot un apkalpo angliski,jo tā tomēr ir starptautiskā valoda.Arī līdz padomju okupācijai veikalos vajadzēja prast vāciski un krieviski.Cita lieta ir vietējie krievvalodīgie sovoki,kas vienkārši ignorē latviešu valodu.Daudzos uzņēmumos latvieši spiesti komunicēt krieviski,jo tā ir uzņēmuma iekšējā valoda.”Uz ielas” nekad nelietoju krievu valodu,ar izņēmumu,ka sarunu biedrs ir tūrists.Parasti izdodas piespiest sarunu biedru pāriet uz latviešu valodu,sevišķi ja viņam ko vajag.

  • kada starpiba,anglu vai krievu!jau ta lasot firmu nosaukumus,latviskos praktiski neredzesi!vai anglija,amerika jums tulkos kads veikalos latviski?

 8. Latvieši nav tik zemu krituši, lai brīvā Latvijā atkal sāktu runāt padomju okupantu valodā.

 9. Pareizā bilde

 10. Kāpēc Dombrovska valdība salika augstos amatos visādus Vjačeslavus Dombrovskus, Streļčēnokus un citus krievus, kuriem ar valsts valodu iet kā pa celmiem?

 11. Tas ir Dombrovska-Āboltiņas valdības nopelns.

 12. Nu kā lai situācijas valsts valodas jomā nebūtu bēdīga, ja pat “Latvijas Avīze” savos komentāros divvalodību pieļauj, nedzēš ārā krievnacistu komentārus svešvalodā?

 13. Latviešiem jāsaņemas un bez žēlastības ar fiziska spēka palīdzību jāpadzen no savas zemes visus okupantus un kolonistus.

  • neprovocē uz vardarbību! Ir tikai jānobalso par nacionālu attīstību Saeimas vēlēšanās; un tas ir – par NA + V (bez iesarkanajiem “liberāļiem”).

   • Par t.s. NA nav vērts balsot, jo viņi neatbalasta deokupāciju un dekolonizāciju. T.s. NA atbalsta krievruņu okupantu un kolonistu integrāciju. Diemžēl, “nacionāļu” partija nostājusies netaisnības pusē.
    Ir netaisnīgi no Latvijas nepadzīt okupantus un kolonistus. Krievi 1944. un 1945.gadā no savas zemes padzina vācu okupantus, diemžēl vienlaikus krievi okupēja daudzs citu tautu zemes. Arī latviešiem ir tiesības no savas zemes padzīt visus okupantus un viņu pēcnācējus, kuri te salīda laikā no 1940.-1991.gadam.
    Katrai tautai ir pienākums no savas zemes padzīt okupantus. Tikai vājas tautas to nedara. Pagaidām latvieši ir vāja un bailīga tauta.

    • NA atbalsta deokupāciju un dekolonizāciju, tikai viņu spēciņi par vājiem. vēlēšanās balso par viņiem un tad redzēsi, ko viņi izdarīs. Bet Vienotības dombrovski un āboltiņas tie ir tipiski kosmopolīti, kas ir tas pats LC mūsdienu variants.

 14. Nacionālās pašcieņas trūkst visās dzīves jomās, līdz ar to arī valodā.

  • PASHCIENA = TEIKT VISIEM CITTAUTIESHIEM: “TU ESI OKUPANTS!!!!!!!”????? TA IR PASHCIENA???

   • Okupanti ir visi tie cilvēki, kuri Latvijā ieradās ne lūgti, ne aicināti laikā no 1940.-1991.gadam, bet šo okupantu pēcteči jau ir kolonisti. Okupants nav apzīmējums tautībai. Okupants ir apzīmējums kara noziedzniekiem, kuri ir gan militārpersonas, gan civilpersonas.

 15. E.PuķeSuverenitāte (@satversme) Atbildēt

  Uz jautājumu, kā vairot cittautiešu vēlmi ikdienā runāt latviešu valodā, atbilde ir ļoti vienkārša – jārada motivācija un jabeidz sodīt.
  Kad par valsts valodas zināšanam augstākajā līmenī, ik katram, katrā darba vietā, būs kaut neliela, bet valsts noteikta piemaksa, Kad Latvijā nevarēs nodibināt uzņēmumu, bez vietējā ar perfektām, valsts valodas zināšanām, kam pieder vismaz 10% daļu (daudzu valstu prakse) un galu galā, kad vārds latvietis un latviešu valoda, vairs nesaistīsies ar nabadzību, bezdarbu un lētu darba spēku ārzemēs, bet ar pārticību, augstu kultūru un papildus iespējām, tad Latvija automātiski kļūs latviska. Lai ko tas arī nenozīmētu.
  Bez Latvijas Suverenitates atgūšanas, tas nav iespējams..

 16. Latvieši visos laikos bija un ir individuālisti,nav noformējušies par tautu,jo tikai tautai ir kopēji mērķi,solidaritāte,savstarpēja izpalīdzība,pašlepnums.Bija vārgs mēģinājums kļūt par tautu starpkaru periodā,bet to viegli nospieda okupāciju varas,kas panāca ka latvietis nogalina latvieti.

  • Vērojums pareizs. Tautas kopšanas rīks normālas valstīs ir izglītības sistēma – gan ar pašsaprotamu uzdevumu, gan ar ievērojamu valsts budžeta daļu.

  • Jā, precīzi teikts. Tāpēc arī citās dzīves sfērās mums Latvijā iet kā pa celmiem: nevaram iestāties par savu taisnību iepretim prastam darba devējam, kas pārkāpj likumus, nespējam konsolidēties nepolitiski, ne kauč arodbiedrību līmenī, taisām nez cik partijas, lai katrā iebalsotu pāris procentus. Spējam būt drosmīgi tikai anonīmi – internetā. Utt. utt.

 17. Pircējs ir karalis! Kapitālismā pircējam jāizrāda vislielākā labvēlība, bet pārdevējam bez dzimtās, vēl 3 svešvalodas jāpārvalda (kā 18.novembra republikā)!

 18. nekas nemainīsies, kamēr visi latvieši nesapratīs to, ka jebkur un jebkādos apstākļos ir jārunā latviski. Ja ar tevi runā krieviski, tad nelien pakaļā un runā latviski.

  un kur tie gadi, kad jau skolās bija jāmaca tikai latviešu valodā.

 19. jobanie imigranti no krievijas-LAUKĀ NO MANAS ZEMES KRIEVI….

 20. Es, piemēram, nerunaju vispār krieviski. Pat ja mācētu kautko atbildēt, pat necenstos. Esam taču Latvijā. Neticu ka Krievijā man kāda iestādē atbildetu latviski, vien tādēļ, ka es, klients, nesaprot viņu valsts valodu!

  • СЛЕПОГЛУХОНЕМОЙ Atbildēt

   Вы не прикованый к кровати ИНВАЛИД-который c 1991 года лежит в кровати на всеми забытом хуторе???

   • وعلى هذا فإن القرآن مر بعدة تنزيلات منها ماهو جملة ومنها ماهو منجما في مراحل تنزيله من الله إلى الرسول محمد :-

 21. Paši latvieši lēnām nogalina savu valodu.Paskatieties,kas notiek Draugiem lv-latviešu valoda tiek kropļota visos iespējamos veidos.Uz aizrādijumiem atbilde ir rupja ņirgāšanās.Un to dara ne jau krievi,tās parasti latvju zeltenes vecumā 16-30 gadiem

 22. Biju ciemos pie slimnieka Jelgavas slimnicā,sākot ar garderobi un beidzot ar slimnicas palātu un dakteri sarunas notiek vienīgi un tikai krievu valodā.Nesaprotu,kur ir tie likumdevēji un uzraudzītāji,kā var tā būt,sajūta,ka te ir krievija.Aptiekās krievi,veikalos apkalpo krievi.Jājautā varbūt mēs jau tā paklusiņo esam krievijā?Kur tad ir visi tie likumi,ka valsts iestādēs jārunā valsts valodā.Ja jau reiz viņi nevēlas apgūt un lietot latviešu valodu,tad mūsu valsts,lai nopērk vilciena biļeti un brauc tur,kur tā ir valsts valoda!!!

 23. stradāju pie kases, atnāca viena krievu tautības sieviete un es runāju latviski, viņa man štoooo??? … un tēlo , ka nesaprot, es vēl otreiz , viņa atkal štooo???… es protams sāku runāt krievu valodā saglabājot mieru , viņa bija ļoti uzvilkusies, negribēju jau dēļ tā darbu pazaudēt, kaut gan zināju , ka viņa šajā rimī bieži nāk, tā , ka nav iebraucēja. rimi vispār izlaisti klienti, par katru sīkumu aizskries pasūdzēties, pieraduši , ka visu klāt pienesīs, maisiņā ieliks, desmit reiz atvainosies. tā, ka nekas nemainīsies vēl ilgi.

  • Citās valstīs, veikalos, ir vienalga kādā valodā tu runā, vai tu vietējais vai iebraucējs, viņi atbild tik savā valsts valodā. Pats dzīvoju Dānijā un 4 mēnešu laika iemacījos elementārās frazes un jautājums, jo biju spiests to darīt, lai varētu vispār iziet sabiedrībā. Un tapat ir jadara Latvijā, lai kaut kas mainītos.

   • Nu Dānijā gan visur var komunicēt angliski,pats tur nodzīvoju kādu laiku.Pietiek dāniski pateikt labdien un pāriet uz angļu valodu.Tā pat esmu novērojis citās ziemeļvalstīs.

  • ВАШУ ЗЕМЛЮ СКУПИЛИ ШВЕДЫ – ЕСЛИ ИМ БУДЕТ НЕОБХОДИМО ОНИ СДЕЛАЮТ ТАК ЧТО “ВАШ” СЕЙМ ПРИМЕТ ЗАКОН И ВЫ ЗАГОВОРИТЕ ПО ШВЕДСКИ. КСТАТИ БАНКОВСКАЯ СИСТЕМА ТОЖЕ ПРИНАДЛЕЖИТ ШВЕДАМ ИЛИ Я МОЖЕТ НЕ ПРАВДУ ГОВОРЮ???

   • Ja jau lasat komentārus,tad jau latviski saprotat.Tad kāpēc rakstat krieviski?Neprotat latviski vai iekšā sēž tāds sovokisms vai šovinisms?

   • وعلى هذا فإن القرآن مر بعدة تنزيلات منها ماهو جملة ومنها ماهو منجما في مراحل تنزيله من الله إلى الرسول محمد :-

 24. vai vēl kādā valstī ir tāds stāvoklis ,ka iestādēs ,uzņēmumos ,transportā ir atļauts strādāt cilvēkiem ,kas neprot valsts valodu.tamdēļ iekams latvijā darbu varēs dabūt nezinot latviešu valodu ,nekas nemainīsies ,bet ies vēl sliktāk ,tamdēļ lieciet mierā krievu skolas -lai viņi vārās savā sulā ,bet pieņemiet atbilstošus likumus .

 25. Manai paziņai radās nesaprašanās ar aptiekas vadību un nācās aiziet no darba, tikai tāpēc, ka viņa neprata krievu valodu.Aptiekas vadība pieprasīja, lai viņa mācās krievu valodu.
  Šī aptieka atrodas Jēkabpilī. Arī provincē nav labāk.

  • БЫСТРЕЕ НАДО ДЕЙСТВОВАТЬ Atbildēt

   РУССКИЕ ДЕТИ ВАШИХ ДЕТЕЙ НАУЧАТ РУССКОМУ ЯЗЫКУ – НЕ БЕСПОКОЙТЕСЬ – ОНИ (ЛАТЫШСКИЕ ДЕТИ) НАЙДУТ РАБОТУ В ЛАТВИИ. БЫСТРЕЕ ПЕРЕВЕДЕТЕ РУССКИЕ ШКОЛЫ НА ЛАТЫШСКИЙ ЯЗЫК ОБУЧЕНИЯ – БЫСТРЕЕ НАУЧИТЕСЬ РУССКОМУ ЯЗЫКУ ОТ СВОИХ ДЕТЕЙ.

   • وعلى هذا فإن القرآن مر بعدة تنزيلات منها ماهو جملة ومنها ماهو منجما في مراحل تنزيله من الله إلى الرسول محمد :-

 26. nu ko tie rīdzenieki var pērties-mums laukos dzivo krievi -visi runā ar viņiem krieviski un neviens nestreso…
  jāpadzen maxima no latvijas-kurš tad tiem cilvekiem dos darbu -nu ne jau latvietis,kurš to tik vien māk kā kunkstēt,cik mums grūti ,cik mes apspiesti,un vienmēr kāds būs vainīgs -tikai ne latvietis pats…visu mūžu esmu stradajusi latvijas uzņemumā kur runā krieviski-latviski ļoti maz.kāpēc tāpēc ka galvenie ir ne jau latvieši ,bet citi,-tāpēc cienot viņus ka dod man un daudziem citiem darbu mēs runasim krieviski,bet kad boss bija latvietis -es biju uz strīpas kuru vajag samazināt jo gadiņu bija par daudz-un nerūpēja vai esi specalists savā nozarē-taka visu cieņu -bet ne jau latvietim
  jā krievuškas staugā kleitās-jo viņas var tās nopirkt-bet tikai retais latvietis to var atļauties-nopirkt kleitu ,par 1000 e uz vienu vakaru

  • Maro, Maro… Marusja, Marusja… 🙂 Kā jums, padomju kolonistiem, neapnīk izlikties par latviešiem un rakstīt savus dumjos komentārus latviešu portālos? Kā tu tur rakstīji – runāsim krieviski dēļ cieņas pret krieviem, jo tie dod mums darbu? 😀 Jā, šito mītu jums patīk malt un malt – viss bizness Latvijā (starp citu, latviešu valodā vietvādus raksta ar lielo burtu, tāpat kā tavējā krievu valodā) ir “krievu bizness”, latvieši to tikai dara, ka čīkst, bet krievi ir šausmīgi gudri un bagāti 😀 Un tas jūsu tipiskais jājamzirdziņš – cieņa… Pēc taviem argumentiem vien uzreiz ir redzams, ka tu esi padomju preses patērētājs 🙂 Jums cieņa vienmēr ir tikai pret jums, jūsu valodu, jūsu “vēsturi”, jūsu īpašo misiju uz šīs planētas, utt. Bet kur tad cieņa pret Latviju, pret latviešiem? Nu ja, latvieši lai sāk pirmie, vai ne? Jo krievi Latvijā ir tik pazemoti, tik diskriminēti, nekur krieviem nav tik nepanesami slikti… bet kādēļ tad prom nebrauc? Krievija tepat blakus, un tur VISS ir krieviski, tur ir mūžīgs miers, kārtība un pārticība, paradīze zemes virsū 😉

 27. ir atsevišķi indivīdi,galīgi atpalikušie kas nevar iemācīies valsts valodu,es pat teiktu garīgi slimi.

  • krievs – tā ir neārstējama žizofrēniska SLIMĪBA ….. un pat ļoti lipīga …. paskatieties cik dauzi no valdības palikuši par KĀRKLU KRIEVIEM ar prezi berzinu … berjoskinu …. priekšgalā …

   • Kauns gan, vispirms iemācies pats latviski pareizi izteikties un rakstīt.

   • УВАЖАЕМАЯ РЕДАКЦИЯ “ЛАТВИЯС АВИЗЕ”, А НЕ ОТПРАВИТЬ ЛИ МНЕ ЗАПРОС В ПОЛИЦИЮ БЕЗОПАСТНОСТИ С ВОПРОСОМ О ТОМ ЧТО В ЭЛЕКТРОННОМ ВАРИАНТЕ ГАЗЕТЫ “ЛАТВИЯС АВИЗЕ” КОММЕНТАТОРАМ ПОЗВОЛЕНО РАЗЖИГАТЬ МЕЖНАЦИОНАЛЬНУЮ РОЗНЬ, С УТОЧНЕНИЕМ ВРЕМЕНИ И НИКА (КРПИЯ СКРИНШОТА УЖЕ СДЕЛАНА – МОЖЕТЕ УЖЕ ДАННЫЙ КОММЕНТАРИЙ НЕ УДАЛЯТЬ – ПОЗДНО)????? УСТРОИМ ПОКАЗАТЕЛЬНУЮ ПОРКУ УРОДА???

 28. pilnigi piekritu ka jarunā ar visiem cittautiešiem tikai latviski un vienigi latviski mums na veletu deputātu -tie visi ir ielikteņi tak saima par valsti nedomā viņi doma par savu kabatu!!!!!!!!!!!!

 29. Ja mēs būtu igauņi vai Atbildēt

  lietuvieši, tad nebūtu ne mazāko problēmu, bet mēs esam laikam vienīgā valsts pasaulē, kurā ir visas iespējas NERUNĀT valsts valodā, jo katrs dažu centu dēļ, locīsies krieva priekšā kā zutis…Maxima ir jāpadzen no Latvijas! Tur nerunā valsts valodā…Viņi neciena ne Latviju, ne latviešus, ne valsts valodu! Viņi ciena naudu, kuras dēļ arī viss notika!

 30. ESLI RUSSKIE SHKOLI PEREVESTI NA LATISHSKIJ JAZIK OBUCHENIJA – LATISHAM MOZHNO SRAZU UEZZHATJ IZ LATVII. LATISHI KOTORIE NE UCHAT RUSSKIJ JAZIK UZHE NE KONKURENTNOSPOSOBNI NA RINKE TRUDA… NU ESLI KONECHNO VI SCHITAETE TRUDOM MITJ POLI V SUPERMARKETAH – TO TOGDA KONECHNO KONKURENTNOSPOSOBNI…

  • 1940.gadā,kungs,jūsu krievuškas pa Rīgas ielām staigāja latviešu veikalos nopirktās greznās vakarkleitās-naktskreklos.Kāds zemiskums,kur nu jums,tagad spiest par darba tirgu,jo krievu valoda pasaules tirgū nav starptautiskā valoda un nebūs nekad.Par zvērībām ,ko pasaulē izdarījusi Padomju Krievija būs jāatbild,bumerangs sit vienmēr atpakaļ.

  • Lai izveidotos vienota sabiedrība un nebūtu konfliktu, Latvijā jābūt vienotām skolām un bērnudārziem latviešu valodā. Nedrīkst bērnus dalīt pēc etniskā principa.

   • ВАШИ ПРАВИТЕЛИ БОЛЬШЕ 20 ЛЕТ НЕ ХОТЕЛИ ВАШИХ ДЕТЕЙ УЧИТЬ РУССКИЙ ЯЗЫК – ДУМАЮ УЧАСЬ В ВАШИХ ШКОЛАХ НАШИ ДЕТИ БЫЫЫЫСТРО ИХ ОБУЧАТ РУССКОМУ ЯЗЫКУ – И Я СОГЛАСЕН С ВАМИ: ЭТИ ЛЮДИ БУДУТ ТЕРПИМЕЕ ДРУГ К ДРУГУ.

 31. Nevajag vainot valdību,bet pašus latviešus,kuri ar krieviski runājušiem bazarē-pa ruski.
  Es,latviete,dzīvojot diezgan krieviskā pilsētā,runāju tikai latviski un nekaunos pateikt,ka nesaprotu,ja man atbild kādā iestādē krievu valodā.Latvietim ir jābūt latvietim darbos nevis prasot privilēģijas,jo privilēģija esam mēs paši.

  • “nevis prasot privilēģijas,jo privilēģija esam mēs paši”… HA HA HA… PEDEJA VIETA EKONOMIKAA EIROSAVIENIBAA ARI IR PRIVILEGIJA???

   • Varbūt tāpēc arī esam pēdējā vietā, ka vēl joprojām cenšamies uz vēdera pielīst krieviem. Pats strādāju uzņēmumā kam ir pārstāvniecības gan Igaunijā gan Lietuvā un viņiem šādu problēmu nav ne ar ekonomiku ne ar valodu.

    • ПРОФЕССОР ПРЕОБРАЖЕНСКИЙ ИЗ “СОБАЧЬЕ СЕРДЦЕ”: РАЗРУХА НЕ В КЛОЗЕТАХ (ТУАЛЕТАХ) – РАЗРУХА В ГОЛОВАХ: ПОСЛЕДНЕЕ ЭКОНОМИЧЕСКОЕ МЕСТО В ЕС – РУССКИЙ ЯЗЫК; СПАСАЛИ PAREX BANKA – ВИНОВАТ РУССКИЙ ЯЗЫК; ВВЕЛИ EIRO – РУССКИЙ ЯЗЫК ВИНОВАТ; УЕХАЛО БОЛЕЕ 300 00 ЖИТЕЛЙ ЛАТВИИ – ВИНОВАТ РУССКИЙ ЯЗЫК; ДОМБРОВСКИС ОБЕЩАЕТ ПЕРЕД ВЫБОРАМИ ПЕНСИИ НЕ СНИЖАТЬ, А НА СЛЕДУЮЩИЙ ДЕНЬ ПОСЛЕ ВЫБОРОВ ГОВОРИТ ЧТО ПЕНСИИ ПРИДЕТСЯ СНИЖАТЬ – ВИНОВАТ РУССКИЙ ЯЗЫК; САМЫЙ ДОРОГОЙ МОСТ В ЕВРОПЕ – РУССКИЙ ЯЗЫК ВИНОВАТ; ГОСПОЖА ДЕМАКОВА “ПРОПИХНУЛА” ДОРОГУЩИЙ ПРОЕКТ СТРОИТЕЛЬСТВА “НАЦИОНАЛЬНОЙ БИБЛИОТЕКИ” – ВИНОВАТ РУССКИЙ ЯЗЫК; АБРЕНЕ ОТДАЛИ -……….

 32. Ja valsts valodas komisija būtu pievērsusi uzmanību valsts valodai no paša sākuma,tad stāvoklis valstī būtu citādāks,tagad pat sludinājumos prasība pēc valodas ir krievu un angļu valodas,bet valsts valoda paliek otrā plānā,ārzemēs primārā tomēr ir valsts valoda un ne viena cita. Domāju ka esam nokavējuši latviešu valodas saglabāšanu……ļoti skumji,pamazām iznīcina Latviju,valodu un cilvēkus.

 33. Ko var cīkstēt ”officiālā” ceļā viņi tāpat darīs tāpat ko grib , tas jau tik ļoti labi parādīts ar eiro, ja arī būs vajadzīga tā krievu valoda , appies visus likumus un viņa būs…. ”Referendums”, lai parādītu , ka viņi kko dara ? 😀
  Sviests , Latvija jau sen ir nopārdota… nau parko cīnīties , viss tāpat ir zaudēts 😉

 34. Tādēļ vajag visās valsts un pašvaldību iestādēs ieviest tulka maksas pakalpojumuas.Ja iedzīvotājs vēlas komunicēt jebkurā svešvalodā,lai maksā. Bet mums jau ņudz no visādiem Rinkēvičiem,kuriem vienmēr rēgojas cilvēktiesību pārkāpumi.

 35. Tādēļ,ka valsts ierēdņiem neintresē kas notiek valstī…viss atļauts (par iepriecinājuma dāvanu), latvieši aizbraukuši batrakot,a, kas te runās latviski?????…ko te mudēt var …20 gadi kaķim zem astes…
  Paši , ne krievi vainīgi…..valdībā tak krievu itkā nav……

  • galīgi nevarīgais latvietis Atbildēt

   Nu, Anna, bet krievi taču ir tik gudri un izmanīgi un vareni un diženi! Bez krieviem Latvija būtu tuksnesis bez naftas! Viņi taču Rīgu dibināja un uzcēla, pārraka Dvinas gultni, lai arī nabaga reņģēdājiem latviešiem kāda upe tiek, tikai dēļ krieviem Latvijā aust saule un aug labība! Latvieši taču paši neko nevar un nekad nav varējuši, viss ir tikai krievu žēlastības dāvanas. Ko tad tā latviešu valdība var? Neko! Latvija turas uz pārcilvēku krievu platajiem pleciem, tāpēc vainot latviešus vai tos 100 parlamenta klaunus vienkārši nav nekāda pamata. Jo krievi spēj visu, bet latvieši neko. Līdz ar to, ja krievi negribētu eiro, Latvijā nebūtu eiro. Ja krievi negribētu justies diskriminēti un briesmīgo, naidpilno “naciku” ikdienā ieskauti, tad tādi nemaz nejustos. Ja krievi negribētu justies allaž ar kaut ko latvisku neapmierināti, tad dzīvotu mierīgi un laimīgi. Bet nē, krievi grib būt nelaimīgi, krievi grib vienlaicīgi būt gan nesalīdzināmi vareni, gan nevarīgo latviešu (nezkādā veidā) pilnīgi apspiesti. Krievi grib ņerkstēt un īdēt, neieredzēt latviešus un visus saskatīt fašistus, kas to vien gaida, kā uzklupt krieviem un izdzert viņu bērnu asinis, kā youtube Krievijas patrioti jau ne reizi vien ir pavēstījuši pasaulei. Tā ka viss, kas notiek Latvijā, ir 100 (labi – 99) % krievu izvēle.

 36. ieteikums tiem, kas vēl domā Atbildēt

  Nerunājiet ar izplūdušiem simboliem. Lai redzētu lietas un apstākļus tie ir jāsauc vārdos, bet nevis izplūdušos simbolos. Latvijā dzīvo okupācijas laika kolonisti, kuriem latviešu nācija ir atļāvusi šeit palikt (ārvalstu spiediena rezultātā). Latviešu nācijas pretimnākšana vēl nav ieraudzīta. Tāpēc, tie kuri joprojām uzvedas kā kolonisti (un tikai tie) ir jāsauc par kolonistiem, un ir jābūt represīvam mehānismam, lai piespiestu šos impēriskos kolonistus uzvesties valstsnācijas prasībām.

  • Tur jau tā lieta,ka mēs esam pārāk toleranti,it sevišķi iztapīgi tie ,kam vara rokās. Okupantus baidāmies saukt par okupantiem,kolonizatorus par kolonizatoriem. Katram kolonizatoram,kas iemācījies dažus vārdus latviski,dodam pilsonību,citiem pārdodam par naudu. Valodas Inspekciju “Veiksmes stāsta “varonis nolīdzināja līdz ar zemi. Bet pats galvenais iemesls- Biznesam nav izdevīga latviska Latvija.

  • 100 % piekrītu.

 37. Tukša runāšana – skaties kā krieviski Latvijā runā valsts prezidents, Saeimas spīkere un tad vēl esošais premjers Dombrovskis un ministri – tie rāda kā un kur vajag – ka var iztikt bez valsts valodas un uzreiz pāriet pie Rīgas guberņas valodas…ko pārējiem – atliek tikai sekot. Tā kā valsts vadoņiem nav valsts valodas politikas un ir tikai tukša pļāpāšana pirms vēlēšanām…

 38. nepiekrist Agešinam.50 gadus Latvijā nebija absolūti nekādas “agresīvas valodas politikas”,bet krievvalodīgie te saradās kā mušas uz medu.Taču arī tolaik viņi kategoriski noraidīja latviešu valodu,apsaukādami to par “suņu valodu”.Tā attieksme arī šodien nav mainījusies.Tās -SC aizstāvamās- krievvalodīgas tantiņas ,kuras nevarot iemācīties latviešu valodu un kuru dēļ latviešiem esot jāzina krievu valoda,šeit ieradās pašā spēku plaukumā un dzīvo daža jau pat visus 70 gadus,bet vēl šodien nezina ne kā maize saucas,ne arī lūdzu vai paldies pateikt valsts valodā.

 39. Mēs latvieši visi kopā- gan iestādes, gan pārējie esam vainīgi, bet nu sodiem par valodas lietošanu iestādēs būtu jābūt iespaidīgiem, lai nerastos vispār vēlme runāt krievu valodā. Un atbilstošām institūcijām ātri un bieži jāreaģe!

 40. 20 gadu laikā valdības nav neko izdarījušas,lai Rīga būtu latviska. Nebalsosim vairs par bijušajiem!

  • МЕТОД ГИТЛЕРА Atbildēt

   ВЫВЕЗТИ 500 000 РУССКИХ ИЗ РИГИ В ЛЕС “БИКЕРНИКИ” “ПИФ-ПАФ” – И ПРОБЛЕМА РЕШЕНА – РИГА ЛАТЫШСКАЯ!!! ВО ВРЕМЯ ВОЙНЫ ТАК ОТ ЕВРЕЕВ В РИГЕ ИЗБАВЛЯЛИСЬ – ЕСЛИ КТО ЗАБЫЛ…

 41. Tādēļ,ka viņiem neuzliek lielus naudas sodus.Nav jau valstī tādas politikas,kas liktu viņiem runāt valsts valodā! Ir tikai butaforija no valsts puses.

 42. Tas pats notiek lielveikalos — jarunā ar klientiem krieviski– ja nē –varēsi iet citur meklēt darbu—MURGS !

Draugiem Facebook Twitter Google+