Uncategorized

Divi iemesli, kāpēc atvaļinājumā jādodas kopā ar bērniem 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Fotolia

Jūs ļoti mīlat savu bērnu, tomēr doma, ka ar viņu kopā būs jāpavada atvaļinājuma ceļojums, jūs mazliet – atzīsimies godīgi – nomāc. Vai esat pamanījuši, ka risinās apmēram šāds iekšējais monologs: “Bērnam ir mīloši vecvecāki, esmu atradusi izcilu vasaras nometni. Tādēļ, mazulīt, neskaties uz mani tik pārmetoši, – galu galā es strādāju desmit stundas dienā, un, lai kā es tevi arī mīlētu, man reizēm nepieciešama atpūta ne tikai no darba, bet arī no tevis, manu dārgumiņ!”

Pazīstama sajūta? Atcerieties: bērnam brīvdienas ir garākas par jūsējām, viņš paspēs gan pie vecmāmiņas paciemoties, gan uz nometni aizbraukt. Paņemiet viņu līdzi ceļojumā, tam ir vismaz divi labi iemesli.

1. Viņš kļūs gudrāks
Droši vien bērns jau skolas gada laikā braucis vismaz kādā ekskursijā – tepat pa valsti vai, iespējams, pat uz tuvējām ārzemēm. Vai tas nozīmē, ka viņš tiešām redzējis Siguldu, Kuldīgu, Lāhemā nacionālo parku – vai kur jau nu klase bija devusies rudens brīvdienās? Nekā! Braucot barā, bērni vairāk interesējas par nedarbiem, nekā apkārtnes iepazīšanu, pat ja gadījies izcils gids. Iespējams, tieši tādēļ, jo arī tad, ja programma pārāk piesātināta, bērns nevar neko daudz no tās atcerēties. Bet, ja brauca kopā ar deju kolektīvu vai kori, tad neko daudz vairāk par savu uzstāšanos un nervozēšanu pirms tās bērns vispār nebūs pamanījis.

Patiesībā brauciens uz jebkuru vietu pasaulē bērnam būs pa īstam noticis tikai tad, ja dosieties tajā kopā ar viņu. Tikai jūs varēsiet viņam pastāstīt interesantu stāstu par vietu, kuru apmeklējat, un būt pārliecināti, ka viņš to tiešām dzirdējis. Tikai kopā ar jums bērns var pasūtīt kafejnīcā tieši to, ko vēlas, – vai, tieši pretēji, izmēģināt ko jaunu. Tikai jūs spējat noteikt, vai bērns tiešām spēs uztvert vēl arī otro un trešo muzeju, lai cik aizraujoši tie būtu, vai varbūt vērts aizvest viņu uz vienu noteiktu vietu un parādīt vienu noteiktu darbu, bet to viņš tiešām būs redzējis un novērtējis, nevis gida stāstījuma laikā iegrimis savā viedtālrunī.

Un, pat tad, ja esat nolēmuši pavadīt laisku atpūtu viesnīcā ar peldbaseinu, kuram gan vēl , ja ne jums, būs lielākais prieks redzēt, ka bērns, pārvarot bailes, nošļūc no augstākā slidkalniņa un, pārvarot kautrību, izmanto skolā apgūto svešvalodu?

2. Jūs kļūsiet gudrāki

Tas jums neienāca prātā, vai ne? Taču tikai ceļojot kopā ar bērnu, jūs būsiet spiesti nevis vāļāties pie baseina, bet gan vismaz kaut kur aiziet un kaut ko apskatīt. Kā tad vēl sevi piespiest?

Tikai kopā ar bērnu jūs varat atrast attaisnojumu tam, lai atgrieztos bērnībā pats un izmēģinātu lietas, kuras, iespējams, jūsu bērnībā nemaz nebija atrodamas.

Ar bērnu kopā jūs varat ieraudzīt vairāk, jo bērni ļoti labi pamana neparasto un noteikti pievērsīs tam jūsu uzmanību.

Tikai kopā ar bērnu spēsiet pārvarēt pats savas bailes un nošļūkt pa to ūdens cauruli, kurā vienatnē jums i prātā nenāktu līst iekšā.

Atzīstieties – aizbraucot ceļojumā kopā ar bērnu, jūs tā noslēgumā nesapratīsiet, kā vispār varējāt iedomāties kaut kur braukt bez viņa…

Sagatavots pēc gazeta.ru.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
17 tūkstoši zaudējuši cerības atrast darbu Latvijā: jaunākie CSP dati
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Piektdien saglabāsies apmācies laiks
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
3 stundas