Kultūra
Literatūra

Divi Jāņi vienā sarīkojumā: Akuratera un Jaunsudrabiņa ceļi un krustceļi0

Foto: Memoriālo muzeju apvienība

Piektdien, 23. augustā, plkst. 18 Jāņa Akuratera muzejs aicina uz sarīkojumu “Jānis Jaunsudrabiņš – gleznotājs un rakstnieks jeb “abas mākslas man vienādi mīļas”, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā.

Augusts ir Jāņa Jaunsudrabiņa (25.08.1877-28.08.1962) mēnesis – zem spožajām augusta zvaigznēm Jaunsudrabiņš ieradās šajā pasaulē, zem tām viņam bija lemts aiziet mūžībā.

Jaunsudrabiņš pasauli redzēja un izjuta krāsās, jo visu mūžu strādājis divās mākslas nozarēs – rakstniecībā un glezniecībā, vienai otru papildinot vai laiku pa laikam mainot prioritātes.

Glezniecības arodu Jaunsudrabiņš apguvis Blūma zīmēšanas skolā, kā arī pašmācības ceļā un īslaicīgās studijās Minhenē, Berlīnē, Parīzē.

Ar Jāni Akurateru Jaunsudrabiņu saista ilgstoša literārā draudzība, kā arī glezna “Arājs”, ko saņem kā dāvanu no autora. Glezna “Arājs” ceļojusi kopā ar Akurateru pa dažādām viņa dzīves vietām, bet tagad tā skatāma Akuratera kabinetā.

Sarīkojumā būs iespēja noklausīties Jāņa Jaunsudrabiņa tēlojumus, muzeja vadītājas Rutas Cimdiņas stāstījumu par abu rakstnieku dzīves ceļiem un krustceļiem. Mākslas vēsturniece Ingrīda Burāne iepazīstinās ar Jāņa Jaunsudrabiņa devumu glezniecībā un grāmatu grafikā, un muzeja speciāliste Maira Valtere stāstījumu papildinās ar informāciju par Jāņa Jaunsudrabiņa mākslas darbiem Jāņa Akuratera kolekcijā.

Vakara noslēgumā apmeklētāji varēs noklausīties nelielu koncertu – dziesmas ar Jāņa Akuratera un Jāņa Jaunsudrabiņa vārdiem izpildīs Ieva Parša, bet pie klavierēm būs Juris Kulakovs.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Nacionālā kultūras centra prasībā pret “Biļešu paradīzi” uzņēmums iesniedzis mierizlīguma pieteikumu
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Liepājā atklāta Andra Gaujas filmai “Nekas mūs neapturēs” veltīta fotoizstāde
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Kristīne Adamaite, Artis Sīmanis un Inga Šļubovska-Kancēviča Liepājas ērģeļmūzikas festivāla noslēgumā
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 2
8 stundas
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
8 stundas
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
7 stundas