Sports
Ziemas sports

Divi Krievijas biatlonisti par antidopinga noteikumu pārkāpumu saņem bargu sodu0


Biatlona trase
Biatlona trase
Publicitātes foto

Starptautiskā Biatlona savienība par antidopinga noteikumu pārkāpumu uz četriem gadiem diskvalificējusi Krievijas biatlonistus Aleksandru Černišovu un Aleksandru Pečonkinu.

Sportistiem apsūdzības tika celtas pēc informācijas, ko sniedza Maskavas antidopinga aģentūra, izvērtēšanas, un balstījās uz analīzēm, ko viņi nodevuši no 2012. līdz 2015. gadam. Biatlonisti atzīti par vainīgiem antidopinga noteikumu pārkāpšanā, turklāt tiek norādīts, ka apstākļi ir vainu pastiprinoši, proti, viņi bijuši dopinga shēmas dalībnieki.

Aizdomas par četru Krievijas biatlonistu vainu dopinga lietošanā bija kopš pagājušā gada augusta, bet par pārējiem diviem – Svetlanu Sļepcovu un Jevgēņiju Ustjugovu lēmums vēl nav pieņemts.

Saistītie raksti

Pečonkins diskvalificēts no lēmuma pieņemšanas brīža – šā gada 21. jūnijā, taču viņš bija atstādināts no sacensībām jau kopš pērnā gada 5. novembra, līdz ar to šim termiņam jābūt ieskaitītam dīkstāves posmā. Visi sportista rezultāti no 2012. gada 7. janvāra līdz 2016. gada 6. janvārim tiek anulēti. Šajā laikā viņš kļuva par Eiropas čempionu stafetē, tāpat ieguva divas zelta medaļas Universiādē 2013. gadā.

Černišova diskvalifikācija sākas no 21. jūnija. Sportisti lēmumu var pārsūdzēt Sporta arbitrāžas tiesā.

LA.lv