×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Krievijas iznīcinātāji “pārbauda” Zviedrijas gaisa spēku gatavību (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Atsaucoties uz Zviedrijas bruņoto spēku ziņojumu, Zviedrijas laikraksts “Expressen” informē, ka trešdien divi Krievijas gaisa spēku iznīcinātāji “Su-24” neatļauti šķērsoja Zviedrijas gaisa telpu.

Zviedrijas avīze “Expressen” raksta, ka Krievijas iznīcinātāji gaisā pacēlās no Kaļiņingradas apgabala, nolidoja gar Polijas teritoriju un tad devās ziemeļu virzienā, līdz netālu no Ālandu salām Baltijas jūrā ielidoja Zviedrijas gaisa telpā.

Zviedrijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji vietējiem medijiem stāstījuši, ka vairāki Zviedrijas gaisa spēku iznīcinātāji “Jas-39 Gripen” no valsts dienvidos esošās Ronnebijas gaisa spēku bāzes mēģināja pārtvert Krievijas iznīcinātājus, kuri bija šķērsojuši Zviedrijas teritoriju. Taču zviedru lidaparāti tā arī nesastapās ar valsts gaisa telpas pārkāpējiem, jo tie jau bija uzsākuši ceļu atpakaļ uz Kaļiņingradas apgabalu.

Kaut arī Zviedrijas bruņotie spēki pagaidām nav oficiāli komentējuši notikušo, avoti valsts militārajās aprindās Zviedrijas laikrakstam “Expressen” stāstīja, ka Krievijas iznīcinātāji “Su-24”, ielidojot valsts gaisa telpā, mēģinājuši pārbaudīt Zviedrijas gaisa spēku gatavību.

Zviedrijas militārais eksperts Mikaels Holmstrēms sarunā ar “Expressen” atzīmējis, ka Krievijas iznīcinātāji šķērsoja Zviedrijas gaisa telpu laikā, kad notika ārlietu ministra Karla Bilta, Zviedrijas parlamentāriešu un militārpersonu sanāksme, kurā tika pārrunāti notikumi Ukraina un reģiona drošības situācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Zviedri guļ murkšķu miegā.

 2. Krievija met izaicinājumus visai pasaulei.Agonija un mēģinājums izraisīt jaunus militārus konfliktus?

 3. Zviedriem raķešu nav?

 4. Sāk jau bišķi pa daudz atļauties…

 5. Nekādi nevaru saprast, kamdēļ tāda mīkstināšanas. Vajag vienreiz notriekt, lai tie krievi zinātu savu vietu.

 6. NU .. atsaldētie laiks pie Nato, beidzot pamodīsīties.

 7. Zviedrijā pie varas būs socialdemokrāti, tad jau labākie draugi būs tie, kas šodien ieradās apsveikt.

 8. Un ar ko NATO palidzeja Ukrainai?

  • Ja būtu NATO, tad sieru tur nemaz nebūtu, laicīgi vajadzēja domāt kamēr vecais sasmirdušais lācis sūkāja …., tagad jau par vēlu.

 9. Zviedrija un Somija pārāk ilgi spēlējas ar agresīvās totalitārās lielvalsts bruņoto spēku vienībām, lai gan ir skaidrs, ka vienatnē tādā spēlē vienmēr paliks zaudētājās. Būt NATO kolektīvā šīsdienas apstākļos ir drošāk.

 10. … Laiks Zviedrijai un Somijai pieslieties NATO …

Draugiem Facebook Twitter Google+