Mobilā versija
+2.7°C
Zeltīte, Andis
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
27. maijs, 2012
Drukāt

Divi Latvijas alpīnisti sasnieguši Everesta virsotni

kalns

Piedaloties organizācijas “International Mountain Guides” rīkotajā ekspedīcijā un izmantojot kāpšanai piemērotos laika apstākļus, naktī no piektdienas uz sestdienu, 26.maiju, divi Latvijas alpīnisti veiksmīgi sasnieguši Everesta virsotni.

Kā liecina informācija “International Mountain Guides” mājas lapā, 8848 metrus augsto virsotni sasniegusi 26 cilvēku grupa, kuru vidū bija divi Latvijas pārstāvji – Olga Kotova un Vadims Prudņikovs. Saskaņā ar informāciju, arī alpīnistu atpakaļceļš bijis veiksmīgs un visa grupa atgriezusies bāzes nometnē.

Aizvadītajā piektdienā Everesta virsotni veiksmīgi sasnieguši kopumā jau vairāk nekā 50 alpīnisti, paziņojušas Nepālas amatpersonas.

Tikmēr nedēļu iepriekš atceļā no virsotnes traģiski gāja bojā četri alpīnisti no Ķīnas, Dienvidkorejas, Vācijas un Kanādas. Viņu nāve lielā mērā tika skaidrota ar “satiksmes sastrēgumiem” virsotnes tuvumā, ekspertiem paužot bažas, ka Everesta iekarotāju skaits brīžiem sasniedz bīstamu līmeni.

“Problēma nav tā, ka uz kalna varētu būt pārāk daudz cilvēku, bet gan, ka pārāk daudz cilvēku mēģina sasniegt virsotni vienā un tajā pašā dienā,” e-pasta vēstulē aģentūrai AFP norādīja kalnos kāpēju pavadonis un dabas aktīvists Dava Stīvens Šerpa, kurš Everestā uzkāpis divreiz.

Par piemērotiem pasaules augstākās virsotnes sasniegšanai tiek uzskatīti faktiski tikai pāris mēneši gadā – no marta beigām līdz jūnija pirmajai nedēļai, bet arī tad laika apstākļi ne vienmēr ir labvēlīgi kāpšanai.

Līdz šim vislielākais skaits cilvēku vienā dienā Everestā uzkāpuši 2010.gada 23.maijā, kad pasaules augstāko virsotni sasniedza 169 alpīnisti, liecina tīmekļa vietnē “8000ers.com” publiskotie statistikas dati.

Pievienot komentāru

Modes blogere Anabella Flēra: meitene, kuras stilu atdarina tūkstošiModes bloga Viva Luxury autore Anabella Flēra ir meitene, kuras radītie tēli sajūsmina miljonus, bet tūkstošiem meiteņu seko viņas paraugam.
Latviete iemūžina suņus patriotiskās, saviļņojošās fotogrāfijās (22)Henriete Martinsone ir latviete, kura radījusi mīļu, sirsnīgu un aizkustinošu fotogrāfiju sēriju – iemūžinot skaistus suņus patriotiskās, sirsnīgās fotogrāfijās. Henriete stāsta, ka
Draugiem Facebook Twitter Google+