Sports

Divi Latvijas pludmales volejbola pāri Eiropas U-20 čempionāta pieciniekā 16

foto: cev.lu

Latvijas pludmales volejbola duets Kristaps Šmits un Atvars Ozoliņš svētdien piedzīvoja divus zaudējumus un ceturtajā vietā noslēdza Turcijā notiekošo Eiropas U-20 čempionātu. Savukārt jaunkundžu turnīrā piekto vietu izcīnīja Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka.

Ar 30.numuru izliktie Šmits un Ozoliņš pusfinālā ar rezultātu 0-2 (18:21, 12:21) piekāpās Krievijas duetam Vasilijam Ivanovam un Aleksandram Kramarenko, kuri turnīrā izlikti ar ceturto numuru.

Maču sekmīgāk iesāka krievu sportisti, tomēr Šmits un Ozoliņš vēl spēja pietuvoties līdz 7:8. Turpinājumā viņu pretinieki ieguva jau sešu punktu pārsvaru (16:10), bet latvieši deficītu samazināja līdz diviem punktiem, tomēr pirmajā setā iesaistīties cīņā par uzvaru vairs nespēja.

Arī otrajā setā Šmits un Ozoliņš ātri nokļuva iedzinējos (2:6). Kaut spēja vēl pietuvoties līdz 8:9, turpinājumā krievi atkal atjaunoja pārsvaru un noveda dueli līdz uzvarai.

Savukārt mačā par trešo vietu latvieši ar 0-2 (9:21, 14:21) piekāpās ar sesto numuru izliktajiem šveiciešiem Florianam Brēram un Īvam Ausenēram.

Ja pirmajā setā Šmits un Ozoliņš jau ļoti ātri nokļuva iedzinējos, otrais sets iesākās līdzīgāk, tomēr tā vidusdaļā šveicieši ieguva trīs punktu pārsvaru (12:9) un noveda dueli līdz uzvarai.

Latvijas puišu pludmales volejbolisti Eiropas jaunatnes čempionātos iepriekšējo reizi pie medaļām tikuši 2011.gadā, kad Haralds Regža un Armands Āboliņš izcīnīja otro vietu Eiropas U-20 meistarsacīkstēs. Zīmīgi, ka gan toreiz Telavivā, gan arī šonedēļ Antālijā mači norisinājās pat 40 grādu karstumā.

Tikmēr dāmu turnīrā svētdien vispirms pusfinālā par 5.-8.vietu Graudiņa un Kravčenoka, kuras turnīrā bija izliktas ar 20.numuru, ar 2-0 (21:11, 21:18) droši uzveica ar 11.numuru izliktās polietes Kingu Legetu un Martinu Klodu, bet spēlē par piekto vietu ar 2-0 (21:8, 30:28) tika uzvarētas arī turcietes Merve Nezila un Jarena Sendžela, kurām ticis pirmais numurs.

LA.lv