Latvijā
Kriminālziņas

Divi lietuvieši “iekrīt”: kurjerpastā sūtījuši bīstamu psihotropo vielu2


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – VP

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde aizturējusi divus Lietuvas Republikas pilsoņus par 57,828 kg psihotropo vielu kontrabandu pasta sūtījumā un uzsākusi kriminālprocesu, tā portālu “La.lv” informēja VID Sabiedrisko attiecību daļa.

2018.gada februārī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki, pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, atklāja psihotropo vielu kontrabandas gadījumu lielā apmērā1. No Lietuvas Latvijā, izmantojot kurjerpasta pakalpojumus, tika ievesta ļoti bīstama psihotropā viela – gamma-butirolaktons, jeb GBL, kas ir gamma-hidroksibutirskābes, jeb GHB cikliskais esteris. Latvijā šī viela iekļauta kontrolējamo narkotisko, psihotropo vielu un prekursoru II sarakstā.
Par šo noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess par 57828 g GBL nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai.
Procesa ietvaros tika aizturēti divi Lietuvas Republikas pilsoņi, kuri atzīti par aizdomās turētiem. Vienai no personām tika izņemtas arī divas ietītas cigaretes, kas saskaņā ar narkotisko un psihotropo vielu ekspertīzes rezultātiem satur izžāvētu kanabisu jeb marihuānu. Viena persona tika apcietināta, savukārt otrai aizdomās turētajai personai tika piemērots drošības līdzeklis – drošības nauda.

Personas tika atzītas par aizdomās turētām pēc Krimināllikuma 190.1 panta 1.daļas un 190.1 panta 2.daļas2 . Par šāda nozieguma izdarīšanu draud cietumsods attiecīgi līdz 5 un līdz 10 gadiem.

 

Saistītie raksti
LA.lv