Kultūra
Māksla

Divi “Mazā prinča” akvareļi izsolīti par pusmiljonu eiro 16

Artcurial publicitātes attēls

Divi oriģinālzīmējumi akvareļa tehnikā no franču rakstnieka Antuāna de Sentekziperī slavenā filozofiskā stāsta “Mazais princis” trešdien tika pārdoti izsolē Parīzē par vairāk nekā pusmiljonu eiro.

A4 izmēra akvarelis, kurā mazais princis vēro saulrietu, tika pārdots par 294 000 eiro, informēja izsoļu nams “Artcurial”.

Otrs zīmējums, kurā mazais princis attēlots rožu dārzā, tika nosolīts par 226 000 eiro.

“Šo ikonisko attēlu sasniegtās cenas ir samērojamas ar šo universālo darbu un tā starptautisko reputāciju,” sacīja “Artcurial” grāmatu un manuskriptu speciālists Gijoms Romanē.

“Mazais princis” (“Le Petit Prince”), kas pirmoreiz iznāca 1943.gadā ASV un kuru autors pats arī ilustrējis, ir vislasītākā un visvairāk tulkotā franču grāmata pasaulē. Tā ir tulkota 270 valodās un pārdota 145 miljonos eksemplāru.
“Mazais princis” ir poētisks stāsts par to, kā lidmašīnas pilots pēc avārijas nolaižas tuksnesī un tur satiek mazu zēnu, kas uz Zemi nokļuvis no neliela asteroīda. Stāsts ir filozofisks un ietver sabiedrības kritiku, vienlaikus pārdomājot pieaugušo pasaules dīvainības.

Izsolē Parīzē tika pārdoti arī citi ar Sentekziperī saistīti priekšmeti, tai skaitā šīs grāmatas 11 zīmējumu uzmetumu komplekts, kas tika nosolīts par 104 000 eiro.

LA.lv