Latvijā
Sabiedrība

Divi mazi bērni gūst plašus termiskus apdegumus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Vakar divi mazi bērni guva plašus termiskus apdegumus, aplejoties ar karstiem šķidrumiem, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Vienā no gadījumiem Kurzemē piecus mēnešus vecs zēns apgāza šķīvi ar karstu zupu un guva abu kāju gan augšstilbu, gan apakšstilbu termiskus apdegumus.

Tāpat Rīgas reģionā gadu un trīs mēnešus vecs zēns sev virsū uzrāva krūzi ar karstu ūdeni. Viņš guva vienas puses krūškurvja, vēdera un vienas rokas termiskus apdegumus.

Rīgas reģionā cieta arī 86 gadus veca sieviete, kuru plaukstā sakoda kaimiņu suns. Sieviete bija devusies pabarot kaimiņu suni, tomēr tas viņu sakoda, un sieviete tika nogādāta slimnīcā ar plēstām brūcēm plaukstā.

Savukārt 37 gadus veca sieviete nokrita pa kāpnēm, apmēram trīs metru augstuma. Sieviete slimnīcā tika nogādāta ar galvas smadzeņu satricinājumu un aizdomām par mugurkaula skriemeļu bojājumu.

Jau ziņots, ka kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1225 izsaukumiem, no tiem 171 bija saistīts ar dažāda veida traumām.

LA.lv