×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Divi miljoni eiro – Latgales fermā (2)

Foto - SwedbankFoto - Swedbank

Preiļu novada Aizkalnes pagasta “Gaigalās” vakar atklāta jauna ferma 500 slaucamām govīm. Fermas būvniecība īstenota ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu.

AS “Preiļu siers” informēja, ka fermas būvniecības, nepieciešamā aprīkojuma un tehnikas iegādes projektu īstenojis “Preiļu siera” meitasuzņēmums SIA “Sēļi”. Projekta kopējās izmaksas ir 3 625 500 eiro, tajā skaitā ES struktūrfondu finansējums – 2 084 500 eiro. Atlikusī summa – pašu līdzekļi un aizņēmums bankā. Projektam piesaistīts “Swedbank” finansējums.

Projekta īstenošanas gaitā ir izveidotas 11 jaunas darba vietas, paziņojumā medijiem informē “Swedbank”. Piena govju fermai uzbūvētas divas kūtis, piena māja un citas būves, kā arī veikti teritorijas labiekārtošanas darbi. Iegādātas arī modernas stacionārās iekārtas un aprīkojums. Kūts aprīkošanā ņemti vērā labākie pieejamie dzīvnieku labturības paņēmieni. “Swedbank” finansējums ir izmantots arī govju iegādei – fermai jau ir iegādātas 500 govis no Vācijas un Nīderlandes.

Ražošanas apjoms pagaidām netiek izpausts. Taču jaunā ferma visu saražoto pienu plāno pārdot mātesuzņēmumam.

Salas novadā SIA “Sēļi” pieder arī cūku komplekss “Stiebriņi”, kur pašu vajadzībām un pārdošanai tiek audzētas šķirnes cūkas.

2012. gadā SIA “Sēļi” apgrozījums bija 1 175 519 eiro, bet peļņa – 60 691 eiro. Uzņēmuma rentabilitāte pērn bija 5%. Uzņēmumā pērn strādāja 22 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rēķins vienkāršs. Ja 1 kg zelta šobrīd maksā ap 30 tūkstoši eiro, tad 1 no jauna radītā darbavieta šajā fermā ir izmaksājusi 11 kg visaugstākās proves zelta! Savā laikā Brežņevs teica :”ekonomikai jābūt ekonomiskai” un laikam jau mūsu ierēdņi stingri seko šai “vadlīnijai”, tērējot ES fondu naudu. Un tas viss
    viena saimnieka interesēs!

  2. Tātad kūts kopējās izmaksas uz govi ir 7251 eiro, tai skaitā ES nauda 4169 eiro, bet vienas darba vietas radīšana – 329591 eiro! Izskatās, ka dzīvojam leiputrijā, ja tā šķiežamies ar naudu. Eiropa naudu dod un izveicīgākie to ņem. Bez kādas mēra sajūtas. Cik jaunu vidējas jaudas traktoru par šiem 2 miljoniem eiro ES naudas var iegādāties? Vismaz 100 vienības un 100 zemes īpašniekiem ir darbs un tehnika, tas ir, 10 reizes vairāk, nekā ja šo naudu iegulda 1 zemnieka īpašumā. Bet viena radītā darbavieta šajā īpašumā vārda tiešā nozīmē ir apzeltīta, parēķiniet, cik zelta var nopirkt par 330 tūkstošiem eiro? Vai mūsu valstī kāds kontrolē, cik racionāli tiek izlietota ES nauda un kāda ir tās atdeve? Kūtis ir jāceļ un darba vietas ir jārada, bet ne jau šādā veidā.

Draugiem Facebook Twitter Google+