Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
16. septembris, 2014
Drukāt

Divi ministri nepiedalās lemšanā par bankas “Citadele” pārdošanu (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Valdības sēdē otrdien lemšanā par bankas “Citadele” pārdošanu nepiedalījās divi ministri, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Premjere gan neatklāja ministru vārdus, bet norādīja, ka iebildumi viņiem bija par pašu bankas pārdošanas faktu, nevis izraudzīto investoru.

Pret bankas pārdošanu iepriekš aktīvi iestājusies Nacionālā apvienība.

Jau rakstīts, ka valdība otrdien pēc vairāku stundu diskusijām aiz slēgtām durvīm nolēma pārdot valstij piederošās daļas bankā “Citadele” starptautiskai investoru grupai, no kuriem viens ir ASV fonds “Ripplewood Holdings”.

Darījuma summa gan atklāta netika. Līdz mēneša beigām paredzēts parakstīt līgumu, pēc tam arī plānots atklāt darījuma summu, kā arī visu investoru vārdus – Latvijas pilsoņu starp tiem neesot.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Atbilstoši iepriekš valdībā apstiprinātajam restrukturizācijas plānam bankas “Citadele” pārdošanas galīgais termiņš ir 2014.gada beigas.

Bankas “Citadele” 75% akciju pieder Latvijas valstij Privatizācijas aģentūras personā, bet 25% un vienas akcijas īpašniece ir Eiropas Reģionālās attīstības banka. Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” jūnija beigās bija septītā lielākā banka Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. na atkal klaji māna savus iespejamos vēlētājus. no vienas puses itkā ir pret bankas pārdošanu, skat pat 2 ministri nepiedalās, bet kad saeimā vajadzeja sēdi sasaukt bankas tirgošanas apturešanai, tad neviens no nacistiem nepievienojās. opozicijas pieprasijumu parakstija pat lieli pozicijas politiķi no citām partijām, bet itkā iebilstoša NA neviens. rezultātā pietrūka 3 balsu lai vismaz mēģinātu ko darit.
    tā ka intresants tas na protests. tikai poza, bez reālas darbibas kas apturētu pārdošanu. kārtejā meligā PR akcija

  2. Šādu lēmumu bija jāatstāj nākošai valdībai. Tas būtu demokratiskāk. Te kautkas mazliet ož.

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+