×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. februāris, 2018
Drukāt

Slimnīcas “Ainaži” darbiniece piedzīvojusi pacientu uzbrukumu (14)

Slimnīca "Ainaži". Publicitātes fotoSlimnīca "Ainaži". Publicitātes foto

Pēc pagājušās nedēļas piektdienā notikuša divu pacientu uzbrukuma kādai bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas “Ainaži” darbiniecei ārstniecības iestādē plānots ieviest pastiprinātus drošības pasākumus, aģentūrai LETA apstiprināja slimnīcas vadība.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu, 9.februāra pēcpusdienā tika saņemts izsaukums no bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas “Ainaži”. Tur tika aizturēti divi jaunieši – 2000. un 2002.gadā dzimuši puiši -, kuriem vēlāk kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Arī Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Buģins, kurš iecelts par slimnīcas “Ainaži” pagaidu vadītāju, apliecināja, ka šāds gadījums noticis un patlaban šis jautājums esot atrisināts, jo viens no pacientiem “Ainažos” vairs neatgriezīsies, turklāt šī esot bijusi otrā reize, kad konkrētais pacients izdarījis ko līdzīgu. “Es domāju, ka notiks ekspertīze, un pieļauju, ka viņam tiks piemērota piespiedu ārstēšana,” sacīja Buģins.

Vienlaikus mediķis norādīja, ka darbiniecei patlaban viss esot kārtībā, jo no uzbrucēja puses bijusi “vairāk runāšana nekā darīšana”.

Buģins informēja, ka jau pagājušajā nedēļā ar darbiniekiem tika pārrunāta iecere nodaļā ieviest apsargu, kā arī trauksmes pogas, kuras darbinieks turētu kabatā, lai vajadzības gadījumā varētu izsaukt palīdzību. “Tagad esam ar pilnu enerģiju to visu izveidot,” piebilda Buģins.

Uz jautājumu, vai darbinieki patlaban pēc izskanējušās informācijas publiskajā telpā jūtas nedroši, Buģins atbildēja noraidoši, jo tam neesot pamata – darba vietas tikšot saglabātas, turklāt darbiniekiem piedāvātajai iespējai aprunāties ar psihologu neviens nav pieteicies, kas, pēc Buģina domām, liecina, ka viņiem problēmu neesot.

Kā aģentūrai pastāstīja kāda slimnīcas “Ainaži” darbiniece, kura savu vārdu nevēlējās atklāt, kopš slimnīcas vadītājas atstādināšanas darbiniekiem neesot, kur vērsties pēc padoma. Kaut arī par slimnīcas pagaidu vadītāju ieceltais Buģins ļoti cenšoties, darbiniekiem nereti padomu vajag uzreiz, bet viņš ne vienmēr ir pieejams, atzīmēja darbiniece.

Sieviete apgalvoja, ka kopumā kolēģi pēdējā laikā jūtoties nedrošāki, lai gan patlaban pēc abu agresīvo pacientu nonākšanas policijas rokās drošības situācija atkal esot uzlabojusies. Abi minētie jaunieši esot ārstējušies no atkarībām.

Pēc anonīmās darbinieces paustā, tuvākajā laikā drošības situācija slimnīcā varētu uzlaboties arī tādēļ, ka plānots pamazām sākt izrakstīt tos pacientus, kuri ārstējas no atkarībām, kā arī agresīvos pacientus, atstājot iestādē vien bērnus ar garīgiem attīstības traucējumiem. Buģina ieceri ieviest slimnīcā apsardzi darbiniece vērtēja ļoti atzinīgi.

Viņa sacīja, ka nesen Buģins apmeklējis “Ainažus” un uzklausījis darbiniekus, kas radījis pārliecību, ka situācija slimnīcā un darbinieku drošība varētu uzlaboties.

Kā ziņots, Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvalde sāks resorisko pārbaudi par tiesībsarga un Veselības inspekcijas (VI) konstatētajiem pārkāpumiem bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži”.

Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju. VI direktore Indra Dreika iepriekš preses konferencē skaidroja, ka šie pārkāpumi varētu būt saistīti ar ārstu un medicīnas personāla trūkumu. Tikmēr tiesībsargs Juris Jansons teica, ka bērni bija piesieti un fiksēti pat vairākas dienas un nedēļas.

Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. Tiesībsargs uzskaitīja arī virkni citu konstatētu pārkāpumu.

Saistībā ar notikušo uz izmeklēšanas laiku atstādināta iestādes vadītāja Ilona Balode. No vairākiem slimnīcas darbiniekiem izskanējis citādāks skatījums par notikušo, norādot, ka personāls rīkojies atbilstoši objektīvai nepieciešamībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Lai bleee nahujjjj uzspragsts tie Ainaźi gaisa… nahuj visus lohi jebanie

 2. nu nomainīja vadību un ,kas notiek,ne kārtīgi divas nedēļas un viens cilvēks vairs nava dzīvs un darbiniecei uzbruka divi pacienti! nu laižat vāļā arī šo no Rīgas ,kur tas viss ved,uz elli ,lūk kur šis viss novedīs!

 3. 5 maasu palīgi uz 70- 80 beerniem. Protams, ka par maz. Vajadzeeja mekleet darbiniekus vel un vel, kameer atrod. Bet fikseet nedrīkst.

 4. Žel ka tas nebija JANSONS.Tad vins redētu kas ir kas. Lai nesēž un nedeldē biskses bet aizbrauc un parāda paraugstundu kā rikoties ka tev nāk virsu ambāls bez smadzenēm.

 5. Viena darbiniece no izraisītā stresa … MiRUSi …..

 6. Speciāli izprovocēts pasākums!

 7. Kad tu,darbinieks,ieej palātā pie šādiem slimniekiem,tev jāspēj paturēt acīs durvis,slimnieki,jāizvērtē situācija,jāpadara savs darbs un jāspēj,jāpaspēj vienā lēcienā pārlekt pāri trijām gultām,lai nokļūtu aiz durvīm,tās aiz sevis aizcērtot – tas, lai izvairītos no lidojoša ķebļa….

 8. Par izvarošanas mēğinājumu vajdzētu abus fruktus sodīt par pilnu programu

 9. Vakar Preses klubā P.Apinis pareizi izteicās par tiesībsarga lomu visā šajā lietā. Visu cieņu. Viegli jau cīnīties par tiesībām no kabineta ērtā krēsla.
  Kā arī, kamēr pabalstu dēļ dzemdēs alkoholiķi, narkomāni u.c. tikmēr šādi bērni būs. Protams, var tāda nelaime atgadīties arī normāliem cilvēkiem, taču viņi
  šādos gadījumos savus bērnus nepamet. Pilnīgi piekrītu “pilsonim” – Jansonu uz Ainažiem par sanitāru

 10. Jansona KUNGS jau varētu pasēdēt gan kādu vakariņu Ainažos😤😁

 11. Pareizi būtu likvidēt tiesībsarga amatu un visu viņa biroju, bet tā vietā dažu nedēļu laikā sajauc gaisu, atbrīvo cilvēku, kas tik daudziem slimiem vēl būtu palīdzējusi. Šokējošs rezultāts – viens līķis, viena uzbrukumā cietusī, bet vara nešokējās: kāds procents no kādas konvencijas nācis klāt.
  Veselība ministrija? Līdz ar tautu priecājās – ministrei ne tikai bērniņš, arī apprecēta.

 12. Ak,jel nesieniet tos nabadziņus,un potes ar nevajag,un puišus atgriezt atpakaļ,vai tad viņiem nav nekādu tiesību???Nu iekaustija kādu darbinieku,vpats vainīgs tas darbinieks,ajadzēja nomierinoši parunāties un paglaudīt galvu:)Un kāda apsardze,tā taču traumēs nabaga neaizsargātos bērnus.

 13. Tiesībsargu papildus darbā tur par sanitāru – varbūt pēc kāda pusaudža uzbrukuma ar zilu aci paliks prātigāks – varbūt arī nē .
  Ja Apinim taisnība tad VM un arī tiesībsargs iesaistījušie kādā afērā – panākt Ainažu slimnīcas likvidāciju reizē ar prihvatizāciju. Šeit darbs KNAB – vai darīs?
  Straupē jau tas ir iesākts – pagasts nespēs uzturēt un Sraupes pils ( slimnīca) būs vajadzīgajiem vīreļiem… Arī KNAB – arī vai darīs?

 14. čiki-briki-pliki-pupi Atbildēt

  Dabā visam jābūt līdzsvarā. Ja kādi nejēgas no malas šo līdzsvaru izjauc, sekas ir neprognozējamas …

Draugiem Facebook Twitter Google+