×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Divi pazīstami tiesneši atsakās skatīt Strīķes pieteikumu par disciplinārsoda atcelšanu (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Divi pazīstami Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneši atstatījuši sevi no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes pieteikuma izskatīšanas par viņai piemēroto disciplinārsodu – rājienu.

Tiesā Strīķes pieteikums par disciplinārsoda atcelšanu tika saņemts 10.janvārī. Sākotnēji pēc elektroniskās lietu sadales principa pieteikums nonāca pie tiesneses Velgas Gailītes, taču viņa nolēma sevi atstatīt no tā izskatīšanas. Tad pieteikums tika iedalīts tiesnesim Raimondam Bulam, taču arī viņš sevi atstatīja no tā izskatīšanas, pastāstīja tiesas pārstāvis Jānis Jaksons.

Pēc tam pieteikums tika iedalīts Mairai Griķei. Viņa lietu ierosināja 16.janvārī un pieprasīja paskaidrojumus KNAB, kuram tie jāsniedz 30 dienu laikā.

Argumenti, kāpēc tiesneši Gailīte un Buls atstatīja sevi no Strīķes pieteikuma izskatīšanas, patlaban nav publiski izpaužami, norādīja Jaksons.

Jau ziņots, ka disciplinārlieta pret Strīķi tika ierosināta pagājušā gada 13.augustā un tās izmeklēšanas termiņš vairākas reizes tika pagarināts.

Augustā aizsāktā disciplinārlieta tika ierosināta par rīcību, pildot KNAB priekšnieka pienākumus un atceļot KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka 27.jūnija rīkojumu, ar kuru izbeigtas darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā ar KNAB galveno speciālisti, un 27.jūnija rīkojumu, ar kuru toreizējai Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei piemērots disciplinārsods. Tāpat disciplinārlieta ierosināta par rīkojumu, ar kuru darbā pieņemta kāda izmeklētāja.

Streļčenoks uzskatīja, ka Strīķe veikusi darbības, kas liecina par iespējamu amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, tādējādi, veicot darbības pretēji iestādes interesēm, nav ievērojusi darba tiesiskās attiecības reglamentējošos normatīvos aktus un valsts pārvaldes procesus reglamentējošos normatīvos aktus.

Rājiena piemērošana faktiski saskanēja ar laiku, kad pērn 20.decembrī Streļčenoks pēc atkārtotas novērtēšanas Strīķi atbrīvoja no amata.

Pagājušā gada vidū Streļčenoks vienpersoniski savas vietnieces darbu bija novērtējis ar D līmeni, kas nozīmē, ka darba izpilde tikai atsevišķās jomās sasniedz prasības attiecīgajā nozarē un darba izpildē nepieciešami uzlabojumi. Strīķe novērtējumā paustos pārmetumus noliedza un vadības rīcībā saskatīja bosinga un mobinga pazīmes.

Atkārtotā Strīķes darbības un tās rezultātu novērtēšanā gada izskaņā viņa atkal saņēma D līmeni. Ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības, Streļčenoks pērn 20.decembrī pieņēma lēmumu par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot viņu no amata. Strīķe sūdzējās premjeram, un tas Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī KNAB priekšnieks savu vietnieci no amata atbrīvojis atkārtoti.

Nu jau bijušais premjers Valdis Dombrovskis (V) šonedēļ nolēma atkārtoti atcelt Streļčenoka rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu. Vienlaikus Dombrovskis uzdevis KNAB izveidot speciālu komisiju biroja priekšnieka vietnieku novērtēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Letas žurnālisti ir ļoti aprobežoti. Pateicoties viņiem, medijos tiek tiražētas puspatiesības

  2. Redziet, kā LETAs žurnālisti manipulē ar sabiedrības apziņu, liekot virsrakstā puspatiesības. No šī virsraksta var saprast, ka Strīķes sūdzību pat tiesā nepieņem, lai gan tekstā ir cita patiesība, ka tā ir pieņemta un izskatīšanas termiņš ir noteikts 30 dienas! Šādi žurnālisti rada negatīvu auru sabiedrībā ap Strīķi, j o, lūk, pat tiesa neņem viņas sūdzības pretī! Kaut arī īstenība ir pavisam cita un sūdzība tiesā tiks izskatīta.

  3. Liela brēka,maza vilna…Nez vai Latvijai tāds KNAB vispār vajadzīgs….

  4. Ar ko šie tiesneši ir pazīstami? Citu portālu komentāros atsauksmes nav visai labas. Paši par kaut ko baidās? Taču atteikties skatīt lietu ir vēl viens pierādījums, ka Latvija diemžēl tiesiska valsts nav.

  5. Tiesneši ir valsts sistēmas darbinieki un nedrīkst atteikties strādāt! Ja atsakās – atlaist no darba! Kad vienreiz būs kārtība?

Draugiem Facebook Twitter Google+