Latvijā
Rīga

Divi skolēni – rupekļi iekuļas lielās nepatikšanās 16

Foto RPP

Aizvien vairāk izglītības iestāžu darbinieki skolēnu agresīvās un rupjās uzvedības dēļ vēršas pēc palīdzības pie likumsargiem, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Vakar, 15. novembrī, pie RPP darbinieka vērsās kāds pedagogs Vecmīlgrāvī, norādot uz skolnieku, kurš traucēja mācību procesu. 12 gadus vecais skolnieks lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem un nebija savaldāms. Pieņemts pieteikums un uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, taču šajā gadījumā par pārkāpumu būs jāatbild vecākiem, jo zēns vēl nav sasniedzis 14 gadu vecumu.

Savukārt cits RPP darbinieks kādā izglītības iestādē Sarkandaugavā pamanīja skolnieku, kurš neskatoties uz apkārtējo vairākkārtīgiem aizrādījumiem lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem. Arī uz policista aizrādījumiem skolnieks nereaģēja. Par notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par sīko huligānismu. Savukārt 17 gadus vecais jaunietis savus rīcības motīvus nepaskaidroja.

Jāpiebilst, ka RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki 2016. gadā jau ir veikuši 53 pārrunas ar audzēkņiem pēc izglītības iestādes uzaicinājuma. Papildus tam ir saņemts 91 pieteikums par skolas neapmeklēšanu un 9 iesniegumi par vardarbības gadījumiem skolā.

Saistītie raksti
LA.lv