×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Bēdīgs gadījums Vecpils pagastā: divi suņi nokož piecus teļus (15)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Saimnieks Alvis Mazlevskis ar izdzīvojušo telēnu, kas suņu uzbrukuma laikā bijis kūtī. Melnais teļš vienīgais izdzīvoja pļavā.

Kad Durbes novada Vecpils pagasta iedzīvotājs Alvis Mazlevskis 17. maijā deviņos no rīta ieradās savās lauku mājās “Kalnarāji”, viņu gaidīja posta aina: trīs nokosti teļi un divi aizkosti, kurus vēlāk vajadzēja likvidēt, vienu no viņiem, iedzeltenu telēnu, paša asinis bija nokrāsojušas sarkanu.

Saimnieks izsauca policiju, atbrauca mežzinis un mednieki. Kopējiem spēkiem tikai atrastas divu palielu suņu pēdas – tas nebija grūti, jo iepriekšējā dienā bija lijis. Versiju par vilkiem atmeta: ne tikai pēdu dēļ, bet arī tāpēc, ka vilki būtu paņēmuši tik, cik var apēst. Bet šajā gadījumā beigtajiem piecus, desmit un vienpadsmit mēnešus vecajiem teļiem daži robi ciskās izēsti, saplēsti kakli un mugurkauli, bet diviem vienpadsmit un trīspadsmit mēnešus vecajiem traumēts skausts un mugurkauls, kā dēļ bija paralizētas kājas un tāpēc tie bija likvidējami. Vilki gan dažreiz rīkojoties līdzīgi, bet tikai rudens pusē, kad ved jaunuļus mācībās. Iepriekšējā vakarā netālu no Aizputes puses skrienam divus lielus suņus redzējis arī kāds mednieks, kas stāvējis uz gaidi. Bet ne suņi, ne to saimnieks vēl nav atrasti.

Alvis ar kundzi “Kaln­arājos”, kas nopirkti pirms trim gadiem, uz vietas pa nakti nepaliek. To pagaidām neļauj mājas nolietojums. Toties kūts, saimniecības ēkas ir labā stāvoklī. Saimnieki dzīvo divarpus kilometru attālā Vecpils pagasta centrā dzīvoklī. “Kaln­arāji” ir tipiska Kurzemes viensēta: kaimiņmājas redzamas tikai ar aci, ap kilometru attālumā vai tālāk, koku ieskautas. Tāpēc nav arī brīnums, ka neviens neko nav ne redzējis, ne dzirdējis.

Četri teļi atradušies piesieti pļavā pie pašas mājas, viens attālāk kopā ar māti – šī govs palikusi neskarta. Ārā pie ķēdes dzīvs un neskarts palicis viens teļš, kūtī – trīs. Arī pie diviem pusotrgadīgajiem buļļiem pļavā suņi nebija gājuši.

“Spriežot pēc noēstās zāles, suņi teļiem uzklupuši rītā pusē no pulksten četriem līdz sešiem. Teļi bija trenkāti, sapinušies ķēdēs. Mieti bija stingri iedzīti mālā. Būtu mīkstāka zeme, varbūt būtu izrāvušies un palikuši dzīvi,” secina saimnieks. Šogad apkaimē pirmie šādi suņu nedarbi. Pērn kaimiņam suņi divus teļus nokoduši, dzirdēts, ka kādam pa kazai nolasīts.

Nākamo nakti pēc teļu traģēdijas “Kalnarājos” palicis mednieks, jo nereti suņi atgriežoties pie pamestā laupījuma. Bet tie neatnāca. Starp citu, “Kalnarājos” ir divi palieli suņi, bet pie ķēdēm. Nakts drāmā tie izkārpījuši bedres, cenšoties atbrīvoties un doties cīniņā ar uzbrucējiem, bet nav spējuši norauties. Bet slepkavas, kā liecinājušas pēdas, vēl kā ņirgādamies nostaigājuši gar piesietajiem saimnieka suņiem.

Sausais atlikums no notikušā Alvja ledusskapī ir pārdesmit kilogrami gaļas, kas izgriezti no vienas teles. Pārējie lopi bijuši tā sadriskāti un netīri, ka tur nav bijis ko ņemt. Zaudējumi ap 2000 eiro, kas būtu dabūti, rudenī teļus pārdodot.

“Ārā teļus pa nakti vairs neturēšu, tas ir skaidrs. Ja tur, tad pašam jāpaliek uz vietas ar plinti zem gultas vai arī jānofilmē uzbrucēji, lai pēc tam atrastu vainīgos. Citu variantu nav. Arī suņu čipēšana šajā gadījumā neko nelīdzētu,” domā saimnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. KO JŪS TE RAKSTAT MURGUS . MĀJAS SUNS JA VIŅŠ BŪS PAĒDIS UN DZĪVO MĀJĀS KAUT VAI BĪVĒ NEPIESIETS VIŅŠ NEKAD NEBRUKS VIRSŪ .

 2. JĀ SAIMNIEKAM BIJA JĀPALIEK UZ VIETAS DZĪVOT JA REIZ TEĻUS ATSTĀ ĀRĀ GANĀMIES . Un jāvaktē teļi ! Bet vai nevajadzētu aizdomāties kapēc šādi suņi uzbrūk ? Tikai tapēc , kad cilvēki paši vainīgi ! Paņem snīšus patura un tad izmet arā labākā gadījumā . No’,kā ta rodas klejojošie suņi ? TIKAI PATEICOTIES CILVĒKAM !!! Būtu jāsāk ar cilvēku .

 3. Jautājumu bez gala Atbildēt

  Teļi ganās 1 paši plavā, sargi 2 suņi piesieti un saimnieks dzīvoklī… Uz kādu brīnumu cerēja saimnieks?
  kas tie par impotentajiem medniekiem, kas nespējīgi atšķirt vilka no suņa nedarbiem ???

 4. Nu ja – kad teliņi dzīvi saplēsti, tad “Bēdīgs gadījums”. Ja kāds sunim būtu tikai kādu nieku nodarījis – tūlīt virsrakstā būtu tādi vārdi kā “prātam neaptverama cietsirdība”. Manuprāt, tas ir prātam neaptverams stulbums – šī suņu un viņu saimnieku patvaļa! Teļu saimniekam iesaku atrast tos asinskāros izdzimteņus un panākt viņu likvidāciju, jo no tiem var ciest citi lopiņi un arī cilvēki, bet no izdzimteņu saimniekiem jāpiedzen pilnā apmērā visi zaudējumi. Tad, padomās, pirms tādu izdzimteni turēt.

  • PIEKRĪTU. Tai suņu saimnieku patvaļai tiešām reiz jādara gals!
   Ja arī laukos nevarat savu suni piesaistīt savai teritorija, tad nav ko tādus plēsoņas turēt.

 5. ka pagastā nezin,kam klaiņo suņi ! Manā pagastā man vienai ir vaļā divi vilku suņi.Kad mežiņā atrada saplēstu stirnu,neviens neteica,ka tas ir manu suņu darbs,visi zināja,ka plēsējs ir deputāta suns !
  ——————-
  Apšaubu,ka tie ir suņi.Vilkiem atmožas instinkts un tie plēš un plēš.Ja tie bija normāli un zinoši mednieki,viņiem vajadzēja uzreiz saprast,kas to ir darījis !

 6. Tādus asinskārus, postošus nezvērus pienākas śaut nost. Gluži kā meža cūkas kuras izposta vienīgi laukus ne citas dzīvības. Un no suńu īpašniekiem jāpiedzen atlīdzību par nomērdētiem lopiem.

 7. Ārzemēs fermerim ir tiesības nošaut uz vietas suņus, kas pieķerti trenkājam mājdzīvniekus. Par to brīdina paziņojumi, kas izlikti ceļu malās. Kāpēc Latvijā šādu tiesību nav?

 8. Vismīļākais mājas suns ar prieku piedalīsies teļu nobendēšanā !!! ir vajadzīgs tikai “”labs”” virsvadītājs .Pats šādu pat bēdu stāstu piedzīvoju pirms vairākiem gadiem ,skaistā Jāņu naktī . Pa pāris suņukiem no tuvākām kaimiņu mājām un paša divi mīluļi un neviens no šiem 6 suņukiem nebija baigais plēsoņa . Teļi bija pie pašas mājas piesieti un tikai no rīta pamanīju vienu beigto un otru ar nograuztu ausi ,kurš tāds arī izauga par varenu bulli . Neesmu mednieks,bet nevainojiet vilkus . Neviens te nav jānošauj,tikai teļi aitas un putni,tikai kūtī būs pasargāti no šādiem negadījumiem .

 9. Žēl lopiņu,ko nevarētu teikt par saimniekiem-paši dzīvoklī ,kamēr lopiņi piesieti pie ķēdēm meža vidū,tuvumā neviena cilvēka- Dieva ziņā. Un nesaprotams ir tekstā teiktais-vai tad 11un13mēn vecus dzīvniekus sauc par teļiem??Un cik lieli vai mazi šie lopiņi bija,ja suņi varēja nokost? Saprastu,ja runa būtu tiešām par teļiem1,2,3mēn veciem.Cietsirdīgi,bet atklāti.

  • Kalvenē 2015.gadā, arī tika nokosts teļš 12 mēneši un to izdarīja divi pat neliela auguma suņi.Tie , kas neaudzē neko un sēž rokās klēpī salikuši ,šobrīd ir lielie spriedēji, paaudzējiet kaut ko, ieliec tur naudu ,darbu un tad tikai runājiet…….

   • tiešām bildē pirmais ko redzu ir divi telēni 2-3 mēnešu vecumā un , ja pa nakti atstāj lopiņus ārā nebūtu brīnums ka viņus nokož suņi to var izdarīt arī bariņš knišļu , lai cik lieli tie lopiņi zaudējums ir tik un tā

 10. Kad drīkstēja nepieskatītus suņus nošaut, tad mājlopus neplēsa. Nošaut suni, vai saimnieku?

 11. Kādas muļķības!Vistīrākais vilku darbs.Baigie mednieki! Jāsēž 2-3 dienas.Noteikti atnāktu gan vilks,gan vilka suns.Gan jau tuvumā vilki apbērnojušies.

 12. Izšauto vilku dēļ Latvijas mežos ir savairojušies šakāļi (meklējiiet google)! Beidziet nomelnot suņus! Suņi darbam jebkādam ir jāapmāca ( jā cilvēkus sakož, aizstāvoties vai arī bijusi slikta pieredze un kucēna gados suns ir tapis no cilvēka, vai cilvēka bērna spīdzināts), tieši tādēļ izveidotas šķirnes suņi kur katrai šķirnei ir savs uzdevums (lasiet šķirņu aprakstus).

Draugiem Facebook Twitter Google+