×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
11. decembris, 2017
Drukāt

Divi vēsturnieki pamet VDK izpētes komisiju (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Darbam Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijā izvirzīti trīs jauni speciālisti, tajā skaitā VAS “Pasažieru vilciens” valdes loceklis Aldis Daugavvanags, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstures institūta sekretāre, komisijas administratīvā sekretāre Marta Starostina.

Kā norādīja Starostina, pēc atkārtotiem vadošo politiķu publiskajiem paziņojumiem, ka zinātniskajai izpētei jāsaņem sevišķā atļauja pieejai valsts noslēpumam divi vēsturnieki komisiju ir pametuši.

Attiecīgi piektdien darbam komisijā izvirzīti trīs jauni kandidāti, par kuriem tagad būs jālemj Ministru kabinetam.

Viens no tiem ir Latvijas Universitātes doktorants, vēsturnieks Ojārs Stepens. Kā norādīja Starostina, viņš strādājis Labklājības ministrijā, vairāk nekā desmit gadus arī Latvijas Okupācijas muzejā, kā arī bijis Latvijas Enciklopēdijas redakcijas vēstures nozares redaktors.

Darbam komisijā izvirzīts arī bijušais Latvijas Policijas akadēmijas dekāns, jurists Daugavvanags. Viņš bijis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Administratīvā departamenta vadītājs, Daugavpils universitātes Tiesību zinātņu fakultātes docents, bet šobrīd ir ir “Pasažieru vilciena” valdes loceklis.

Valdībai būs jālemj arī par Rīgas Stradiņa universitātes doktoranta, zvērināta advokāta Linarda Muciņa kandidatūru. Viņš ir bijis Augstākās padomes, Saeimas deputāts, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs un vairāku augstskolu akadēmiskais mācībspēks.

Tāpat piektdien komisijas sēdē Satversmes aizsardzības biroja pārstāvis esot apliecinājis, ka jau aizvadītajā nedēļā ir saņemti komisijas locekļu dokumenti valsts noslēpuma ieguvei, kā arī nekas netrūkstot, piebilda Starostina.

Komisija arī esot iesniegusi lūgumu neizpaust zinātnieku fiziskās personas datus, tajā skaitā to, kuri pētnieki strādās valsts drošības iestādes telpās, lai novērstu publisku spiedienu uz tiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tas ir ārprāts kas tur tiek stumts iekšā!Kaut vai vecais Muciņš,kurš Saeimā juridiskajā komisijā nobāza atvilktnē Lustrācijas likumu un tapēc viņš vēl šodien nav pieņemts.Un ar pārejiem tas pats.Tad jau varēja atklāti kādus no SC /Elksniņu,Urbi utt/ savilkt iekšā.Nepietiek taču vienas Sudrabas.un Zaķa arī Vējonim.Nez ko tad dara superīgais KNAB šefs ,jaunais?Neko nedzird! Tālu tiksim!

  2. Vai tikai šie jaunieceltie Atbildēt

    Nebūs pareizie cilvēki ar pareizāku saprašanu. Kā sauc tos divus kuri “pametuši” komisiju? Kapēc vińu vārdi netiek minēti. Ko šie divi saka par notiekošo? Vai kāds taisas arī vińus intervēt?

  3. Izskatās pēc žurku bēgšanas no grimstoša kuģa…

  4. Laikam jau arī šajā komisijā netrūkst savu “stukaču” un Kangerim vajadzēs ļoti stiprus nervus, lai
    izturētu pie varas esošo ekskomunistu politisko presingu “čekas maisu” lietā.

  5. Acīmredzami šodienas varnešiem, šodienas polītiskajai elitei ir ārkārtīgi svarīgi diskreditēt Rietumu pasaules vēsturnieka Kangera vadīto zinātnieku komisiju. Viss šis atgādina kādreizējos avīzes “Pravda” ievadrakstus.

Draugiem Facebook Twitter Google+