Foto: LETA

Divi vēsturnieki pamet VDK izpētes komisiju 5

Darbam Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijā izvirzīti trīs jauni speciālisti, tajā skaitā VAS “Pasažieru vilciens” valdes loceklis Aldis Daugavvanags, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstures institūta sekretāre, komisijas administratīvā sekretāre Marta Starostina.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Kā norādīja Starostina, pēc atkārtotiem vadošo politiķu publiskajiem paziņojumiem, ka zinātniskajai izpētei jāsaņem sevišķā atļauja pieejai valsts noslēpumam divi vēsturnieki komisiju ir pametuši.

Attiecīgi piektdien darbam komisijā izvirzīti trīs jauni kandidāti, par kuriem tagad būs jālemj Ministru kabinetam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no tiem ir Latvijas Universitātes doktorants, vēsturnieks Ojārs Stepens. Kā norādīja Starostina, viņš strādājis Labklājības ministrijā, vairāk nekā desmit gadus arī Latvijas Okupācijas muzejā, kā arī bijis Latvijas Enciklopēdijas redakcijas vēstures nozares redaktors.

Darbam komisijā izvirzīts arī bijušais Latvijas Policijas akadēmijas dekāns, jurists Daugavvanags. Viņš bijis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Administratīvā departamenta vadītājs, Daugavpils universitātes Tiesību zinātņu fakultātes docents, bet šobrīd ir ir “Pasažieru vilciena” valdes loceklis.

Valdībai būs jālemj arī par Rīgas Stradiņa universitātes doktoranta, zvērināta advokāta Linarda Muciņa kandidatūru. Viņš ir bijis Augstākās padomes, Saeimas deputāts, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs un vairāku augstskolu akadēmiskais mācībspēks.

Tāpat piektdien komisijas sēdē Satversmes aizsardzības biroja pārstāvis esot apliecinājis, ka jau aizvadītajā nedēļā ir saņemti komisijas locekļu dokumenti valsts noslēpuma ieguvei, kā arī nekas netrūkstot, piebilda Starostina.

Komisija arī esot iesniegusi lūgumu neizpaust zinātnieku fiziskās personas datus, tajā skaitā to, kuri pētnieki strādās valsts drošības iestādes telpās, lai novērstu publisku spiedienu uz tiem.