Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
5. jūlijs, 2016
Drukāt

VAS “Latvijas dzelzceļš” dividendes nemaksās (3)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Valdība nolēmusi VAS “Latvijas dzelzceļš” (“LDz”) 2015. gada tīro peļņu 2 067 190 eiro novirzīt jau sākto un plānoto publiskas lietošanas dzelzceļa infrastruktūras projektu īstenošanai.

“LDz” pamatdarbības rezultātu būtiski ietekmē kravu pārvadājumu apjomu svārstības. Uzņēmums darbojas starptautiskas konkurences apstākļos, un naudas plūsma ir atkarīga no tranzītkravu pārvadājumu apjoma. Šobrīd, samazinoties tranzītkravu pārvadājumu apjomiem, strauji samazinās arī resursi investīcijām. “LDz” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš uzsver, ka uzņēmumam pašreizējā brīdī ir svarīgi turpināt iesāktos investīciju projektus, lai saglabātu Latvijas tranzītkoridora konkurētspēju. Noslēdzot 2015. finanšu gadu, “LDz” aizņēmumi no kredītiestādēm bija 186,3 miljoni eiro, t. sk. īstermiņa daļa 24,8 milj. eiro. Tā rezultātā papildu kredīta finansējuma piesaistīšana no bankām var būt ar mazāk izdevīgiem nosacījumiem vai apgrūtināta, bet pašu kapitāls ir nepietiekams plānoto investīciju realizēšanai. Uzņēmumam, lai sasniegtu izvirzītos mērķus un realizētu plānotos investīciju projektus, ir nepieciešams palielināt pašu kapitālu, kas ir iespējams, neizņemot dividendes un atstājot peļņu uzņēmuma rīcībā vai akcionāram veicot ieguldījumu pamatkapitālā. Pērn kopā kapitālieguldījumos investēti 216,9 milj. eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Что господа, довякались на Россию, транзит то уходит. Что делать то будете? 2 миллиона это конечно лучше, чем совсем ничего, но всё-равно это крохи, по сравнению с тем, что требуется.

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+