Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
5. jūlijs, 2016
Drukāt

VAS “Latvijas dzelzceļš” dividendes nemaksās (3)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Valdība nolēmusi VAS “Latvijas dzelzceļš” (“LDz”) 2015. gada tīro peļņu 2 067 190 eiro novirzīt jau sākto un plānoto publiskas lietošanas dzelzceļa infrastruktūras projektu īstenošanai.

“LDz” pamatdarbības rezultātu būtiski ietekmē kravu pārvadājumu apjomu svārstības. Uzņēmums darbojas starptautiskas konkurences apstākļos, un naudas plūsma ir atkarīga no tranzītkravu pārvadājumu apjoma. Šobrīd, samazinoties tranzītkravu pārvadājumu apjomiem, strauji samazinās arī resursi investīcijām. “LDz” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš uzsver, ka uzņēmumam pašreizējā brīdī ir svarīgi turpināt iesāktos investīciju projektus, lai saglabātu Latvijas tranzītkoridora konkurētspēju. Noslēdzot 2015. finanšu gadu, “LDz” aizņēmumi no kredītiestādēm bija 186,3 miljoni eiro, t. sk. īstermiņa daļa 24,8 milj. eiro. Tā rezultātā papildu kredīta finansējuma piesaistīšana no bankām var būt ar mazāk izdevīgiem nosacījumiem vai apgrūtināta, bet pašu kapitāls ir nepietiekams plānoto investīciju realizēšanai. Uzņēmumam, lai sasniegtu izvirzītos mērķus un realizētu plānotos investīciju projektus, ir nepieciešams palielināt pašu kapitālu, kas ir iespējams, neizņemot dividendes un atstājot peļņu uzņēmuma rīcībā vai akcionāram veicot ieguldījumu pamatkapitālā. Pērn kopā kapitālieguldījumos investēti 216,9 milj. eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Что господа, довякались на Россию, транзит то уходит. Что делать то будете? 2 миллиона это конечно лучше, чем совсем ничего, но всё-равно это крохи, по сравнению с тем, что требуется.

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+