Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
5. jūlijs, 2016
Drukāt

VAS “Latvijas dzelzceļš” dividendes nemaksās (3)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Valdība nolēmusi VAS “Latvijas dzelzceļš” (“LDz”) 2015. gada tīro peļņu 2 067 190 eiro novirzīt jau sākto un plānoto publiskas lietošanas dzelzceļa infrastruktūras projektu īstenošanai.

“LDz” pamatdarbības rezultātu būtiski ietekmē kravu pārvadājumu apjomu svārstības. Uzņēmums darbojas starptautiskas konkurences apstākļos, un naudas plūsma ir atkarīga no tranzītkravu pārvadājumu apjoma. Šobrīd, samazinoties tranzītkravu pārvadājumu apjomiem, strauji samazinās arī resursi investīcijām. “LDz” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš uzsver, ka uzņēmumam pašreizējā brīdī ir svarīgi turpināt iesāktos investīciju projektus, lai saglabātu Latvijas tranzītkoridora konkurētspēju. Noslēdzot 2015. finanšu gadu, “LDz” aizņēmumi no kredītiestādēm bija 186,3 miljoni eiro, t. sk. īstermiņa daļa 24,8 milj. eiro. Tā rezultātā papildu kredīta finansējuma piesaistīšana no bankām var būt ar mazāk izdevīgiem nosacījumiem vai apgrūtināta, bet pašu kapitāls ir nepietiekams plānoto investīciju realizēšanai. Uzņēmumam, lai sasniegtu izvirzītos mērķus un realizētu plānotos investīciju projektus, ir nepieciešams palielināt pašu kapitālu, kas ir iespējams, neizņemot dividendes un atstājot peļņu uzņēmuma rīcībā vai akcionāram veicot ieguldījumu pamatkapitālā. Pērn kopā kapitālieguldījumos investēti 216,9 milj. eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Что господа, довякались на Россию, транзит то уходит. Что делать то будете? 2 миллиона это конечно лучше, чем совсем ничего, но всё-равно это крохи, по сравнению с тем, что требуется.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+