×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Diviem latviešiem būs metro stacijas Londonā

Londonas municipalitātē nolemts olimpisko spēļu laikā pasaules sporta slavenību vārdus piešķirt pilsētas 361 metro stacijai.
 Divas no tām būs saistītas ar Latviju. Uļjanas Semjonovas vārdā pārdēvēs staciju, kas ikdienā saucas Centrālā Finčlija, bet Ruislipa kļūs par Jāņa Lūša staciju.

 

Semjonova (60) ir divkārtēja olimpiskā čempione basketbolā, Lūsim (72) pieder pilns olimpisko medaļu komplekts šķēpa mešanā – zelts, sudrabs un bronza. Savas stacijas būs arī aizsaulē aizgājušajam sprinterim Džesem Ovenam (ASV), futbolistam Lionelam Mesi (Argentīna), peldētājam Aienam Torpam (Austrālija), basketbolistam Arvīdam Sabonim (Lietuva) un citiem gan pagātnes, gan mūsdienu izcilajiem sportistiem. Olimpiskās metro stacijas tiks iezīmētas īpašā pazemes dzelzceļa kartē, ko izsniegs spēļu dalībniekiem un viesiem.

 

Simtgadniece ar lāpu

Olimpiskās uguns stafetē, kas Lielbritānijā sāksies 19. maijā un Londonā finišēs spēļu atklāšanas dienā 27. jūlijā, piedalīsies arī Dainaha Golda, kura šovasar svinēs savu simto dzimšanas dienu. Kundzei ar lāpu vienā rokā un spieķīti otrā būs jāveic 300 metri. Goldai vēl labā atmiņā esot tās olimpiskās spēles, kas Londonā notika 1948. gadā, možumu viņa saglabājot ar jogas un šokolādes palīdzību. Jaunākajam lāpnesim būs 12 gadu. “LA” jau ziņots, ka Latviju olimpiskās uguns stafetē pārstāvēs rīdziniece Ieva Liepiņa un Aivars Čaklis no Zūrām.

 

Sērgas sportā

Sporta visbīstamākajai sērgai dopingam pēdējā laikā pievienojusies vēl viena – krāpšanās totalizatoros un derībās. Lielbritānijas olimpiskais ministrs Hjū Robertsons to nosaucis par olimpiskajām spēlēm līdz šim nenozīmīgu problēmu, kas tagad izvēršas progresējošā draudā. Tādēļ spēļu laikā darbosies mūsdienīga atbalsta struktūra, lai cīnītos ar krāpšanos derībās un nelikumīgām likmēm. Derību komisijā ik rītu tiksies azartspēļu uzraudzības speciālisti, policisti, valdības un olimpisko spēļu rīcības komitejas pārstāvji, lai analizētu jebkādas būtiskas vai negaidītas pārmaiņas derību tirgū. Sadarbošanās gatavību izteikusi pasaulē lielākā bukmeikeru firma “Betfair”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+