Sports
Citi sporta veidi

Divkārtējo Vimbldonas čempioni savainojis ar nazi bruņojies zaglis 16

Divkārtējo Vimbldonas tenisa čempionāta uzvarētāju Petru Kvitovu no Čehijas savainojis ar nazi bruņojies zaglis, kurš ielauzies viņas dzīvoklī.

Pašlaik 26 gadus vecajai Kvitovai zaglis uzbrucis otrdienas rītā. Kā pavēstījuši sportistes pārstāvji, tā esot bijusi laupīšana, kurā iebrucējs neesot zinājis, ka viņa ir slavena tenisiste.

Sportistes dzīvībai briesmas nedraud, taču viņai ir grieztas brūces uz kreisās rokas.

“Kā jūs jau daudzi dzirdējāt, šodien manā dzīvesvietā man kāds uzbruka ar nazi,” Kvitova pavēstījusi savā tvitera kontā. “Cenšoties aizstāvēties, tika savainota mana kreisā roka. Es trīcu, tomēr priecājos būt dzīva.”

“Trauma ir smaga un man būs nepieciešama speciālistu apmeklēšana, tomēr, ja pazīstiet mani, ziniet, ka esmu spēcīga un cīnīšos,” uzsvērusi čehiete.

Šobrīd publiski netiek izpausts vai trauma varētu ietekmēt Kvitovas karjeru, tomēr tenisistes pārstāvis Karels Tejkals atzinis, ka viņa pārcietusi operāciju “veselības stāvokļa un turpmākās karjeras dēļ”. Netiek noliegts, ka viņai ir saišu un cīpslu traumas.

Uzbrucējs gan vēl neesot notverts.

Kvitova šobrīd ārstē pēdas savainojumu, kas viņai liegs piedalīties Hopmena kausa izcīņā. Šis turnīrs sāksies 1.janvārī, bet viņas vietu šajās sacensībās Čehijas izlasē ieņems Lūsija Hradečka. Zīmīgi, ka par šo tika paziņots vien pavisam neilgi pirms incidenta.

Kvitova savu jauno sezonu iecerējusi iesākt ar WTA “Premier” turnīru Sidnejā, lai pēc tam piedalītos Austrālijas atklātajā čempionātā, kas sāksies 16.janvārī. Tomēr, tā kā Kvitova raketi tur tieši ar kreiso roku, pilnīgi iespējams, ka otrdienas rīta incidents viņai liks izlaist nākamā gada pirmo “Grand Slam” turnīru.

Pasaules rangā Kvitova pašlaik ieņem 11.vietu, bet par Vimbldonas čempioni viņa kļuva 2011. un 2014.gadā. Karjeras laikā čehiete uzvarējusi 19 turnīros.

Skaļš līdzīga tipa incidents sieviešu tenisā bija 1993.gada aprīlī, kad panākumu virsotnē esošo dienvidslāvu tenisisti Moniku Selešu spēles laikā Hamburgā sadūra garīgi nelīdzsvarots Štefijas Grāfas līdzjutējs. Viņa kortā atgriezās 27 mēnešus vēlāk un 1995.gadā sasniedza ASV atklātā čempionāta finālu.

LA.lv