×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Ceļiem paredzēts 20 reizes mazāk naudas nekā vajadzētu. “LA” diskusija Milzkalnē (3)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis
Ierosinājumi

Priekšlikumi lauku ceļu sakārtošanai

Agrāku iepirkuma procedūras izsludināšanu, lai laikus varētu iepirkt lētākus izejmateriālus. (I. Parādnieks)

Bedrīšu lāpīšanas vietā labāk noņemt segumu un kilometru pa kilometram to atjaunot. (I. Parādnieks)

Lauku ceļus var atputekļot ar kalcija hlorīdu. (J. Kivilands)

Palielināt dabas resursu nodokli ceļu būves materiālu ieguves vietām, no kura pašvaldības varētu labot sadangātos ceļus uz karjeriem. (I. Parādnieks)

Ministru kabinetā noteikt, ka vispirms jāizremontē tie vietējie pievedceļi, pa kuriem uz mežu ved būv­materiālus un no meža – kokmateriālus. (H. Lācars)

Lauku ceļu uzturēšanas līdzekļi jāizmanto arī apaugumu novākšanai, caurteku uzturēšanai, grāvju attīrīšanai, jo tas palielinātu ceļu kalpošanas ilgumu. (J. Kivilands)

Reti tā ir bijis. Ka tik daudz apmierinātu apmeklētāju pēc “LA” diskusijas ar nosaukumu “Grubuļainā ceļu satiksmes attīstība novadā”. Politiķi – satiksmes ministrs Anrijs Matīss (“Vienotība”) un Saeimas deputāts Imants Parādnieks (NA), eksperti – RTU Ceļu un tiltu katedras docents Māris Zemītis un SIA “Ceļu eksperts” valdes loceklis Jānis Kivilands no Engures un kaimiņu novadu iedzīvotāji piektdien Milzkalnē šķīrās, atrisinājuši daudzas neskaidrības.

Smārdes iedzīvotāji nomierinājās no uzpūstās un nepatiesās baumas, ka viņu stacijā vilcieni vairs nepieturēs. Apšuciema iedzīvotāja atgriezās apmierināta, uzzinājusi, ka ātruma ierobežojošo zīmi var uzstādīt, nemainot apdzīvotās vietas robežas. Cēres iedzīvotāja sapriecājās, ka nākamgad tiks sagatavots tehniskais projekts un 2017. gadā tiks noasfaltēts ceļš līdz Ventspils šosejai. Autobraucējai ceļā no Tukuma uz Rīgu pārtrauktā līnija ļauj apdzīt, bet tas dzen nāvē – nākamgad paredzētajā šā ceļa rekonstrukcijā visus neloģiskumus paredzēts novērst.

Tukumniece ceļā uz Enguri novērojusi neapzīmētu aļņu pāreju – viņas ierosinājums par brīdinošas ceļazīmes uzstādīšanu atrada dzirdīgas ausis. Jelgavas novada Platones pagasta zemnieku saimniecības īpašnieks Ilmārs Feldmanis speciāli bija atbraucis, lai pieteiktu nedrošas vietas uz atjaunotās Jelgavas–Elejas–Meitenes šosejas, piemēram, pagriezienā uz Lielvircavu, un ministrs apņēmās to atrisināt.

Varbūt tos dažus kilometrus no šosejas līdz Raudas pansionātam noklās ar melno bituma segumu. Zemītes iedzīvotājai nav pieņemams, ka smagais transports bojā ceļu, lai gan uz Kuldīgu tas varētu braukt arī pa citu ceļu, – nu viņa novadā griezīsies ar iesniegumu par masas ierobežojuma zīmi. “Neatkarīgo Tukuma Ziņu” redaktore Ivonna Plaude saņēma solījumu, ka apļa projekts šosejas Ventspils–Rīga melnajā punktā nr. 1 – aklajā krustojumā ar Jelgavas–Tukuma ceļu ceturto reizi netiks pārbīdīts uz vēlāku laiku un tiks īstenots nākamgad.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Neviens no Latvijas netika padzits. Liela naudas kaare cilveekus vilinaaja prom. Katrs pats ir atbildiigs, ja muuk no dzimtenes. Un speejiigie cilveeki, kas maak savu diivi iekaartot palika Latvijaa. Nespeejnieki paardeva savas mantotaas lauku maajas aarzemniekiem un mekleeja labus kungus sveshumaaa. Bet paziimes raada, ka tagad sak atgiezties.

  2. No kurienes jums būs nauda, ja jūs esat no valsts padzinuši labākos, spējīgākos, darbīgākos cilvēkus, īstas individualitātes, bet palikuši ir tikai tā saucamie “komandas” cilvēki, kuri nav spējīgi ne uz kādu novitāti, kuriem ir vajadzīgs tikai un vienīgi priekšā teicējs, saimnieks un darba devējs. Jūsu vadoņi ir kā plēsīgu zvēru bars, kā vilku bars, kuriem ir gandarījums, kad tiek kādam kaut kas atņemts, kāds tiek pakļauts, aplaupīts, pazemots un mocīts vai spīdzināts.
    Šī valsts ir absolūti degradējusies un viens no pierādījumiem tam bija šogad notikušais ar bērniem dziesmu svētkos. Tik zemiska bērnu ietekmēšana, kas līdzinās spīdzināšanai ir vienkārši necilvēcība. Es domāju, ka jums diemžēl nav nekā, ko piedāvāt cilvēkiem, tautai, jums vienkārši ir jāaiziet….
    Kādreiz jūs teicāt, ka jums vara tika nomesta pie kājām, pareizi būtu, ja pie šīs vispārējās krīzes jūs izdarītu to pašu, atteiktos no varas, jo jūs esat tukši, tukšas nulles un nespējīgi vadīt valsti, tas jums ir jāatzīst.

Draugiem Facebook Twitter Google+