×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. marts, 2014
Drukāt

Zviedrijas karali iepriecina zviedriski runājoši Latvijas karavīri

Foto: Valdis SemjonovsFoto: Valdis Semjonovs

Zviedrijas karalis Kârlis XVI Gustavs apmeklç Âdaþu militâro bâzi. 27.03./2014 foto: Valdis Semjonovs/ Latvijas Avîze/

Vakar Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs, turpinot vizīti Latvijā, viesojās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārajā bāzē Ādažos. Pamatojums – Latvijas un Zviedrijas ciešā sadarbība militārajā jomā. Tikmēr karaliene Silvija satikās ar bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm un grūtībās nonākušiem senioriem Pestīšanas armijas aprūpes centros.

Militārajā bāzē karali sagaidīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. Ministrs ar Zviedrijas karali pārrunāja situāciju Ukrainā, kā arī drošības jautājumus Baltijas reģionā. Tikmēr ierindā pie kazarmām bija sapulcējušies NBS Ziemeļu kaujas grupas karavīri, kā arī apskatei bija izlikti dažādi roboti, kurus izmanto darbā ar sprāgstvielām un “Humvee” militārās automašīnas. “Galvenais bija parādīt karalim, kas ir mūsu uzdevumi. Karalis izskatījās priecīgs un pārliecināts par mūsu spējām,” pēc tikšanās atzina NBS Ziemeļu kaujas grupas komandieris virsleitnants E. Šinkūns. Viņš teic, ka visvairāk karali interesējuši speciālisti un tehniskās ierīces, kuras paredzētas darbam ar sprāgstvielām. Pirms atvadīšanās no karaļa E. Šinkūns ar karali sarunu turpināja zviedru valodā, un viņam pievienojās vēl citi karavīri. Latvijas armijā daudzi karavīri pārvalda zviedru valodu, par ko karalis izteica apbrīnu. “Esmu mācījies kopā ar zviedru karavīriem. Aprīļa beigās atkal došos uz Zviedriju, kur mums paredzētas kopīgas mācības,” teica E. Šinkūns. Monarha tikšanās ar Latvijas kājnieku rotas karavīriem nebija nejauša – šī rota 2015. gada pirmajā pusgadā veiks kaujas dežūru Zviedrijas vadītajā Eiropas Savienības kaujas grupā, dienesta pienākumu pildot ātrās reaģēšanas vienībā.

Karaliene Silvija apmeklēja Pestīšanas armijas aprūpes centru “Patvērums”, kas paredzēts bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm. Šeit bērniem pieejamas dušas un tīras drēbes, kā arī siltas pusdienas. Uz šo centru bērnus bieži nosūta sociālais dienests. Sagaidot karalieni, bērni nodziedājuši kristīgu dziesmu latviešu valodā “Jēzu, māci man ticēt”. “Karaliene bija ļoti ieinteresēta – sasveicinājās ar bērniem, vēlējās ar viņiem nofotografēties un centās parunāties ar katru, interesējās par viņu dzīvi,” stāstīja Pestīšanas armijas reģionālo vadītāju asistente Iveta Rasa, kuru patīkami pārsteigusi karalienes atvērtība. Jāpiebilst, ka Zviedrijas karalieni pastiprināti interesē bērnu labklājība un dzīves apstākļi visā pasaulē. Pēc tam viņa devās uz Pestīšanas armijas Sociālās aprūpes centru, kurš paredzēts pieaugušiem cilvēkiem, un to lielākoties apmeklē pensionāri. Trīs reizes nedēļā centrā pieejama zupas virtuve, kā arī pastāv iespēja izmazgāt veļu, un ir arī dienas, kad centra klientiem pieejams frizieris. “Karaliene aplūkoja centru, iedzēra kafiju ar vecāka gadagājuma cilvēkiem, kas bija sanākuši, un rūpīgi ieklausījās viņu dzīvesstāstos. Mums ir liels gods, ka karaliene veltīja mums tik daudz laika. Tas apliecināja, ka viņa ir vienkārša un pretimnākoša,” piebilda I. Rasa.

Vizīte vakar noslēdzās ar Zviedrijas karaļa Kārļa XVI Gustava un karalienes Silvijas rīkotajām vakariņām, kas norisinājās “Rīgas biržā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+