×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Divu gadsimtu mākslas kvintesence

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Spilgtu un divus gadsimtus aptverošu glezniecības, grafikas un tēlniecības darbu izstādi “Ir tikai mirklis…” vasaras pilnbriedā iespējams aplūkot Rietumu Bankas mākslas galerijā.

Ekspozīcijā apskatāmi laikposmā no 19. gadsimta sākuma līdz mūsdienām tapuši darbi. Izstāde vienuviet apvieno baltvāciešu mākslinieku romantiskās ainavas, 20. gadsimta 20. gadu Parīzes modernismu un mūsdienu aktuālo mākslu.

No mūsdienu māksliniekiem izstādē iepazīstami Latvijas gleznotāju Daga Viduleja, Sergeja Djomina, Artūra Bērziņa, Kristīnes Jansones, Jura Dimitera, Babkena Stepanjana, Mareka Gurecka, Georga Baratašvili, Ivana Koršunova, Otto Zitmaņa, Helēnas Heinrihsones un tēlnieku Zigmunda Bieļa un Arņa Pelša darbi.

Izstādi padara interesantu fakts, ka tajā šodiena īpatnējā veidā sadzīvo ar sirsnīgajām bīdermeijera stila ainavām, krievu romantismu, smalko nekonkrētību un abstrakciju. Tāpēc Fjodora Rerberga – slavenā K. Maļeviča skolotāja – glezna atrodas vienā telpā ar revolucionārā plakātista D. Moora (viņa vispopulārākais darbs ir “Dzimtene–māte sauc!”) skici.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+