×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. maijs, 2014
Drukāt

Divu gadu laikā Latvijā varētu ienākt ASV gāzes kompānijas (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz brīdim, kamēr Latvijā varētu ienākt ASV gāzes kompānijas, varētu paiet aptuveni divi gadi, atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujumai šonedēļ darba vizītes laikā ASV bijušas tikšanas ar ASV kompāniju pārstāvjiem, kas prezentējuši aprēķinus par iespējām investēt Latvijā. Saskaņā ar šiem aprēķiniem, tie esot konkurētspējīgi ar tām cenām, ko piedāvā Krievija.

“Tagad mūsu mājasdarbs ir Latvijā izvērtēt un lemt par mūsu enerģētisko neatkarību,” pauda premjerministre.

Pēc viņas teiktā, tie varētu būt aptuveni divi gadi, līdz Latvijā varētu ienākt kāds gāzes nozares uzņēmums no ASV. Lai tas notiktu, Latvijai ir jāatrisina vairākas tehniskas lietas, piemēram, saistībā ar sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību.

Arī tikšanās laikā ar ASV enerģētikas sekretāru Ernestu Monicu ir pārrunātas gāzes eksporta iespējas uz Eiropu un NATO valstīm.

Jau ziņots, ka Straujuma 28.aprīlī sāka darba vizīti ASV. Tās mērķis ir stiprināt abu valstu sadarbību drošības jomā, veicināt politisko dialogu gan ASV nacionālajā līmenī, gan štatu līmenī, kā arī attīstīt sadarbību ekonomikā un stiprināt saiknes ar latviešu diasporu ASV.

Viens no vizītes būtiskākajiem mērķiem ir ekonomisko attiecību stiprināšana. Šīs valsts tirgum ir lielas perspektīvas un abu valstu uzņēmējiem ir neizmantots sadarbības potenciāls. Vizītes laikā puses meklēs iespējas, kā to attīstīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. LV pēc notikumiem Ukrainā arī sāk paši domāt, kā tikt vaļā no krievu gāzes atkarības. Pakaļu citiem laizi tādi kā tu, kas tikai kritizē valsti, bet pats neko nav spējīgs izdomāt. Kritizētāju mums saradies visai daudz, bet viņi to dara ne jau savas valsts interesēs

 2. Visticamāk kādi apsviedīgi amīšu biznesa ļaudis pirks gāzi no RU vai Ķīnas un pārdos LV kā tīru USA mantu un raus piķi no starpniecības vien. Vienreiz tak LV jāsāk domāt pašai nevis laizīt pakaļas citiem…

 3. Termināli jau būvēs EE,un USA cena 1.5-2x pārsniegs RU piedāvājumu. + vēl tas,ka USA gāze ko piedāvāt EU pietiks tikai kādiem 10gadiem. Arī ar transportēšanu ir zināmas problēmas.

 4. pa gaisa caurulem ka uzpilda lidmasinas nolies okeana-lietus….

 5. Pārāk ilgi Latvijas valdība uzklausīja tikai “Latvijas gāzes” un “Iteras” viedokļus, kas tieši lobēja vienīgi Krievijas “Gazprom” intereses. Vajadzēja notikumus Ukrainā, lai ledus beidzot sakustētos un mūsējiem atvērtos acis, ka pasaulē ir arī citi gāzes piegādes avoti, kuri nav atkarīgi no Krievijas politiskā garastāvokļa. Ja jau mums ir Inčukalna gāzes krātuve ar jaudu 2 gadiem, tad pa to laiku, kamēr uzbūvēs gāzes termināli, nekāds gāzes bads Latvijai nedraud. Tikai izlēmīgi jārīkojas un tik daudz nav jāklausās, ko saka Dāvis un Savickis.

 6. Sen bija laiks uzbūvēt gāzes terminālu un jāsāk jau rīt.

 7. to amerikanu gazi neka krievu. Amerikani mums neliks runat krieviski un visa pasaule jau runa angliski tik un ta, ne krieviski!

  • Divas lietas ir bezgalīgas,- Visums un cilvēku stulbums. Lai gan – par pirmo no tām es neesmu pilnīgi drošs.

 8. cik ta gaze maksaas?

 9. Ļoti labi.Atbalstu.

Draugiem Facebook Twitter Google+