×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Divu Jekaterinburgas māksliniēču izstāde „Ceļš uz mājām”

Nadezda_Bulatova_01102013

No 4. līdz 23. oktobrim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) rēzeknieši varēs iepazīt divas Jekaterinburgas (Krievija) mākslinieces izstādē “Ceļš uz mājām”.

Izstādē apskatāmi Nadeždas Bulatovas tekstildarbi un Oksanas Volginas modelētie skolēnu formastērpi no Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma.
Abas autores ir māsas un tikai nesen atklājušas, ka dzimtas saknes nāk no Baltijas. Vēl pirms otrā pasaules kara viņu radinieki dzīvoja un strādāja Preiļos un Viļņā. Pirms 5 gadiem mākslinieces uzzināja, ka viņu tēva Alekseja Lufta dzimtene ir Latvijas nelielā pilsētiņa Preiļi. Izstāde ir kā simbolisks ceļš uz mājām.
Nadežda Bulatova dzimusi 1959.gadā Sverdlovskā (Jekaterinburga) Krievijā. Nadežda strādā kā tekstilmāksliniece, savos darbos izmantojot izšuvuma, filcēšanas un aušanas tehniku. Izstādē apskatāmi gobelēni, lelles, tekstilmozaīka u.c. autortehnikā darināti darbi.
Oksana Volgina ir trikotāžas uzņēmuma “StudioT” vadītāja un savu tērpu kolekciju konstruktore. Viņas kolekcijas nonāk pārdošanā modes salonos Krievijā. Izstādē Oksana piedāvā aplūkot skolēnu formas tērpus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+