Latvijā
Politika

Divu Krievijas teritoriju iedzīvotājus izslēgs no papildus pārbaudāmo saraksta0

Foto EPA/LETA

Draudu mazināšanās dēļ divu Krievijas teritoriju iedzīvotājus plāno izslēgt no papildus pārbaudēm pakļauto saraksta, izsniedzot vīzas vai uzturēšanās atļaujas, liecina Iekšlietu ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos “Par valstīm, kuru pilsoņiem, izsniedzot vīzu vai uzturēšanās atļauju, veic papildu pārbaudi”.

Drošības policija sadarbībā ar Satversmes aizsardzības biroju ne retāk kā reizi trijos gados pārskata noteikumu pielikumā esošo valstu sarakstu un informē iekšlietu ministru par tajā nepieciešamajām izmaiņām.

Ņemot vērā apdraudējuma līmeņa samazināšanos, rosināts izslēgt no šī saraksta Krievijas teritorijas – Kabarda-Balkāriju un Karačaja-Čerkesiju.

Piedāvāto grozījumu anotācijā skaidrots, ka pēdējo gadu laikā Ziemeļu Kaukāzā notiekošā bruņotā konflikta ietekme uz Eiropā dzīvojošās diasporas radikalizāciju ir samazinājusies. Ziemeļu Kaukāzā, tostarp Kabarda-Balkārijā un Karačaja-Čerkesijā ir samazinājusies teroristu grupējumu aktivitāte un teroristi nozīmīgus uzbrukumus nav veikuši.

Uzsvērts, ka nozīmīgākās teroristu aktivitātes notiek citos Ziemeļu Kaukāza apgabalos – Čečenijā, Dagestānā, Ingušijā un Ziemeļosetijā. Tās ir Krievijas teritorijas, uz kurām jau attiecas nosacījumi par papildu pārbaudi, izsniedzot vīzu vai uzturēšanās atļauju.

Līdz ar to šobrīd noteikumi nav jāpapildina ar citām Krievijas teritorijām, skaidrots grozījumu projektā.

LA.lv