Kultūra
Mūzika

Divu maestro neklātienes sastapšanās: Marisu Jansonu sveiks Raimonds Pauls 16

Foto – LETA

Pasaulslaveno latviešu diriģentu Marisu Jansonu 75. dzimšanas dienā sveiksim ne tikai ar jauno tulpes šķirni, kas nosaukta viņa vārdā, bet ar īpašu priekšnesumu par godu Maestro jubilejai pasākumā piedalīsies arī otrs šīs nedēļas jubilārs Maestro Raimonds Pauls, šodien vēsta Latvijas institūts.

Svētdien, 14. janvārī plkst. 14 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas korē, piedaloties Latvijas vēstniecei Nīderlandē Ilzei Rūsei un Nīderlandes vēstniekam Latvijā Pīteram Janam Langenbergam (Pieter Jan Langenberg), LNB direktoram Andrim Vilkam, šķirnes autoriem, Ārlietu ministrijas un Simtgades biroja pārstāvjiem, vārdu jaunradītajai tulpei oficiāli piešķirs Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga.

Par šķirnes radīšanu ceremonijas laikā stāstīs tās selekcionārs Juris Egle (Grobiņa) un audzētājs Nīderlandē Jans Pennings (Jan Pennings). Tiks atskaņota intervija ar Maestro Marisu Jansonu viņa jubilejā.

Ideja par tulpes šķirnes radīšanu Latvijas simtgadē izlolota Latvijas vēstniecībā Nīderlandē, akcentējot Latvijas atpazīstamību pasaulē, kas saistīta ar Marisa Jansona vārdu un mūsu valstis vienojošo ziedu un estētiskuma kultūru. “Pēc 11 gadiem galvenā Amsterdamas koncertnama diriģenta amatā Marisu Jansonu noteikti var uzskatīt par pazīstamāko latvieti Nīderlandē,” apliecina Latvijas vēstniece Ilze Rūse. Tādēļ Latvijas simtgades svinību kultūras programmas centrā plānoti vairāki notikumi Marisa Jansona zīmē, ko aizsāks simtgadei un Maestro veltītā jaunā tulpes šķirne.

LA.lv