×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

Divu nedēļu laikā jābūt plānam LTV uztveršanai Latgalē (8)

Jaunais komisijas vadītājs R.JansonsJaunais komisijas vadītājs R.Jansons

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija uzdevusi Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) divu nedēļu laikā izstrādāt konkrētu plānu, kā nodrošināt sabiedrisko mediju pieejamību Latvijas austrumu pierobežā, par lemto vēsta Saeimas Preses dienests.

Daudzi pierobežas iedzīvotāji šobrīd pārsvarā patērē kaimiņvalstu, sevišķi Krievijas, programmas un nereti ir nošķirti no Latvijas informatīvās telpas, uzsver deputāti.

“Šobrīd sliktās apraides dēļ daudzviet pierobežā nav iespējams uztvert sabiedrisko televīziju un radio, un šo problēmu mēs nedrīkstam ignorēt. Atbildīgajām institūcijām jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu sabiedrisko mediju pieejamību, tādēļ uzdevām Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei divu nedēļu laikā nākt klajā ar konkrētiem priekšlikumiem,” pēc sēdes uzsvēra Saeimas komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons.

Kā informēja R.Jansons, NEPLP jānorāda nepieciešamie tehniskie pilnveidojumi, lai varētu nodrošināt apraidi pierobežā, kā arī jāpiedāvā konkrēti priekšlikumi satura pilnveidei. Sabiedriskajiem medijiem arī saturiski jāspēj apmierināt iedzīvotāju vēlmes un vajadzības, jo tehniska plašsaziņas līdzekļu pieejamība pati par sevi problēmu neatrisināšot.

Cilvēktiesību komisijas deputāti uzsvēra, ka no NEPLP tiek sagaidīti konkrēti priekšlikumi, lai 2018. un 2019.gada budžetā varētu iestrādāt nepieciešamo finansējumu sabiedrisko mediju apraides nodrošināšanai pierobežā.

Kā šodien sēdē deputātus informēja VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvji, lai nodrošinātu apraides uzlabojumus valsts austrumu teritorijā, viens variants būtu divu papildus mastu izbūve. Viens no tiem nepieciešams Krāslavā, otrs – Viļakā. Otrs variants būtu īrēt citu komersantu mastus un izvietot tajos nepieciešamo aparatūru, taču, lai spriestu par konkrētāku rīcības plānu, nepieciešams konkrēts atbildīgo institūciju pasūtījums.

Deputāti sēdē aizrādīja, ka sabiedrisko mediju apraides nodrošināšanas jautājuma virzību kavē arī sadarbības trūkums starp visām iesaistītajām pusēm. Komisijas deputāti uzsvēra nepieciešamību NEPLP aktīvāk uzņemties koordinējošo lomu, lai pēc iespējas efektīvāk risinātu jautājumu par sabiedrisko mediju pieejamību Latgales pierobežā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ko prezidents, ko premjers – neko… tātad arī būs nekas …

  2. Daudz ūdeņu jau aiztecējis, kopš par šo lietu runāt sāka. Latvija- gliemežu dzimtene. Kad bārda svilst, sāk domāt, ka pīpēšana ir bīstama.

  3. Beidzot arī krāslavieši un viļakieši uzzinās, kā tikt pie ātrā kredīta vai $ūdīga matrača! Līdz šim tas no viņiem tika slēpts. Uz to mums atkal jāiedzer! Priekā!

  4. Ko tai LATVIJAS TELEVIZIJA skatities nepaspeja filma sakties kad reklama klat velkas 15min ,vieni atkartojumi, kopeti raidijumi no tiem pasiem KRIEVIEM,LNT TUR VISPAR JASKATAS ka garklava zirgojas zviedz 900sek priekskam 14atkal tas pats 18 atkal tas pats 20 kaut ko iemet pavidu no ritus 900sek dzirdam to pasu ko vakarvispirms sakartojiet to televiziju tad vainojiet citus.

  5. Pirmkārt!Dodiet cilvēkiem dekoderus.Par brīvu!Citādi – mākoņtēva biznesa intereses grauj valsti,cilvēki skatās ko var redzēt,nevis to par ko jāmaksā!

  6. vēsturnieciņš iedomājies, ka 2 nedēļas ir pietiekams laiks plānošanas darbiem…grib ātri, lēti un kvalitatīvi…

  7. Cik ļoti Mūrnieces bijušais vīrs ir apguvis vecās padomju laiku metodes – komisija uzdeva divu nedēļu laikā-nožēlojami.Kur ir tehniskais nodrošinājums,kur profesionāļi uz vietām,kur nauda ,lai varētu to izdarīt.Galvenais ar stīvu ģīmi paziņot un visā vainot Krieviju.Tumsonība.

Draugiem Facebook Twitter Google+