×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Divu vīriešu filozofisks strīds par Kanta uzskatiem pāraug apšaudē

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas pilsētā Rostovā pie Donas divi vīrieši iedegušies tik kaismīgā strīdā par Imanuela Kanta filozofiskajiem uzskatiem, kas viens no viņiem savu oponentu sašāvis.

Saskaņā ar vietējo policistu stāstīto strīds izcēlās, kamēr kādā krogā abi vīrieši gaidīja pasūtītās alus glāzes. Strīdus objekts – Imanuela Kanta darbā “Spriestspējas kritika” paustās atziņas. Diskusija bija tika kaislīga, ka viens no vīriešiem savu oponentu vairākas reizes sašāva ar gaisa pistoli. To izdarījis, viņš krogu pameta, bet ievainoto filozofu kroga darbinieki nekavējoties nogādāja tuvējā slimnīcā. Vēlāk policija aizturēja šāvēju, kurš tagad tiek apsūdzēts nopietnu miesas bojājumu nodarīšanā. Par to karstasinīgajam filozofam draud desmit gadu cietumsods, ziņo Krievijas mediji.

Tiesa, Kants, visticamākais, nebūtu priecīgs par diskusijas vardarbīgo raksturu, ņemot vērā to, ka viņš galvenokārt rakstījis par ētiku un morāli. Viņa morāles filozofijas centrālais koncepts ir kategoriskais imperatīvs – princips, kuru formulējot viņš rakstīja: “Rīkojies tā, it kā tavas rīcības principam ar tava gribasspēka palīdzību vajadzētu kļūt par vispārēju dabisku likumu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+