×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Divus mēnešus vecam bērniņam, kurš palicis bez mammas, nepieciešama palīdzība (33)

Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

Luka ir pavisam mazs, un tā ir gadījies, ka viņš ir palicis bez savas mammas rūpēm un uzmanības, vēsta fonds “Varonis”.

Neskatoies uz to, mazulis un tīrs, kopts, mīlēts un aprūpēts, jo par viņu pašaizliedzigi gādā vecmāmiņa. Viņa aizstāj bērnam gan mammu, gan tēti, un nepieļauj domu, ka viņas mīļais mazdēliņš varētu nonākt patversmē. Bet šobrīd ģimene ir ļoti smaga finansiālā stāvoklī, jo vecmāmiņai nācās pamest darbu, lai koptu mazuli.

Vecmāmiņa ļoti mīl savu mazo mazdēliņu. Mazais Luka – viņas dzīves iepriecinājums, un viņa cenšas izdarīt visu iespējamo, lai viņš dzīvotu mīlestības atmosfērā, neskatoties uz to, ka mamma nokļuvusi nelabvēlīgu cilvēku sabiedrībā un aizgājusi no mājām.

Dažreiz vecmāmiņa zvana Lukas mammai pa telefonu un jau necenšas neko teikt, tikai dod viņai paklausīties, kā Luka raud, cerot atmodināt viņas mātišķās jūtas, bet diemžēl māmiņu tas neinteresē, viņai ir citas intereses tagad.

Mazais Luka, kā par brīnumu, ir piedzimis vesels, ārsti veica visas pārbaudes un nekonstatēja nekādas būtiskas novirzes no attīstības normām. Šobrīd vecmāmiņa ir veltījusi visu savu laiku mierīgajam un smaidīgajam mazulim. Visu savu mīlestību viņa dāvā savam mazdēliņam, cenšoties, lai viņš nejūt mammas prombūtni.

Protams, ka vecmāmiņa tālredzīgi bija gatavojusies mazdēla nākšanai pasaulē. Viņa iegādājās gultiņu un ratiņus, sarūpēja paladziņus, drēbītes un visas zīdainīšiem nepieciešamās preces.

Viņa turpina darīt visu iespējamo mazuļa labklājībai, piemēram, viņa jau ir pieteikusies rindā vietai bērnudārzā un ļoti cer, ka pusotra gada vecumā Lukam būs vieta bērnudārzā, un viņa varēs atgriezties darbā – tad jau noteikti viņiem nebūs problēmu ar naudu.

Protams, vecmāmiņa ir vērsusies pēc palīdzības pie sociālā dienesta un ir uzrakstījusi iesniegumu bāriņtiesai, lai viņai ļautu kļūt par sava mazdēla aizbildni. Bet, kamēr tiek noformēta aizbildniecība un citas formalitātes, viņi nesaņem nekādus sociālos pabalstus. Un arī nevar strādāt pagaidām – ar ko lai atstāj tik mazu bērniņu? Savukārt, iekrājumi jau sāk izsīkt.

Šobrīd ģimene atrodas ļoti smagā finansiālā stāvoklī, jo tai gandrīz nav iztikas līdzekļu. Jo mazulim ir vajadzīgas gan drēbītes, gan ikdienas pārtika, gan higiēnas preces.

Mazajai, bet draudzīgai ģimenei ir tikai jāsavelk gali kopā, līdz Luka būs pusotru gadiņu vecs un vecmāmiņa atkal varēs atgriezties darbā.

Lai šo laiku izturētu, ir vajadzīgi 2160 eiro.

Un tad bērniņam katru dienu būs ko ēst, būs nepieciešamās higiēnas preces, autiņbiksītes un medikamenti. Tad ģimene izturēs un tiks galā ar visām grūtībām, un Luka izaugs vesels puika. Palīdziet viņiem pārciest šo smago periodu!

Zvanot pa tālruni 9 000 6782, Jūs ziedosiet 1,42 eiro pārtikas iegādei bezpalīdzīgajam mazulim.

Jūs varat ziedot arī citu summu ar pārskaitījumu uz jebkuru no zemāk norādītajiem kontiem, maksājuma informācijā norādot „Veselības fonds: Lukam Jerohinam”.

Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība “Sociāli nozīmīgu projektu centrs “Varonis””
Reg. Nr: 40008142130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050
-SWEDBANK- Swift : HABALV22
LV56HABA0551025632423
-NORDEA- Swift : NDEALV2x
LV50NDEA0000083204700
-DNB- Swift : RIKOLV2X
LV79RIKO0002013211470
-CITADELE- Swift : PARXLV22
LV94PARX0013419570001

paypal: paypal@varonis.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. varbut matei vispirms ir jatnem mates tiesibas un vecmaminai janokarto aizbildnieciba?

 2. Es gribu ticēt,ka tā nav krāpšana,ka jau citi minēja,jo tas vienkarsi būtu stulbi. Es gribu piedavat palīdzību,bet protams ar apģērbu. Mes atrodamies Valkas novada Vijciema pagastā. Mums ir LABDARĪBAS CENTRS ,kur var iegadaties drēbītes,apavus u.c. Ja vajag varam palīdzēt.Sazinieties ar mani caur draugiem lv.

 3. Kauna lieta,ja nevar isturet vienu bernu,un jaludz nauda,es audzinu 3bernus un neludzu palidzibu.

  • ta esat jus bet mazais ir viens ar savu vecmammu.. Apdomajiet. Diez vai kad jums ta butu ,domajat kad pati nelugtu palidzibu?? :@
   pasiem kauna nav. Neviens nav vainigs kad jums ir 3 berni…

 4. Lielā māsa Santa♥ Atbildēt

  Ak Dievs! Jums vajadzētu nedaudz nokaunēties. Pašlaik jūs izskatāties pēc tādiem kā egoistiem. Visi tik gudri runā par krāpšanām un naudas izspiešanu. Jums jau nav jāziedo viss savs maciņa saturs, ja nevēleties neziedojiet vispār, bet ir necilvēcīgi liegt šo iespēju citiem. Ja tā būs krāpšana tā nepaliks nesodīta-ar likumu vai arī, tas,kas ir augstāks par mums visiem. Jūs spējat iedomāties sevi šīs gādīgās vecmāmiņas vietā? Tagad jūs varat gudri runāt:es to un to darītu,aizietu tur un tur… Katra situācija ir savādāka. Šeit nav norādīts arī mīlošās vecmāmiņas vecums,alga vai dzīves apstākļi. Tiešām to nesaprotat? Un jūs neziniet, cik ātri mūsu valsts mēdz kārtot lietas ar bērniem, to aizbildniecību, pabalstiem vai ko citu. Man ir 4 brāļi un 1 māsa. Es labi zinu, ka vecmāmiņai ar pabalstiem varētu būt diezgan grūti. Nodokļi, elektrības,gāzes, ūdens rēķini. Tie mēdz būt astronomiski, paši to labi zinat. Un bez visiem šiem vecmāmiņai arī ir jāpaēd. Kā, lai rūpējas par bērniņu, ja nepietiek spēku un tu jūties savārdzis, un vari saslimt? Pilnībā atbalstu šo rakstu un projektu. Kādēļ fonda nosaukums ir Varonis? Tas jums neko neizsaka? Cilvēks, kas tiešām ir varonis. Mēs katrs varam kļut par tādu, ja ziedosim un nekļūsim augstprātīgi, iedomīgi un pārgudri. Kur gan bērniņš var vēl labāk justies, ja ne savā ģimenē, pie mīlošiem tuviniekiem? Padomājiet lūdzu par to, jo neviens nezin kā var gadīties ar mums tuvākajiem, vai ar mums pašiem. Kāds no augšas mums met ar akmeņiem. Mēs varam izvēlēties: tiem kāpt pāri, atstāt, izkustināt vai no tiem celt. Šajā gadījumā šis ir tas akmens no kā mēs varam celt kādas ģimenes nākotni. ♥♥♥

 5. Nu ja intresants raksts ja ta ir krapsana tad ceru ka to cilveku dievs sodis bet ja nav krapsana ceru ka vecmammai ar mazo viss bus ok pati kadreiz biju lidziga situacija man ir 24 gadi un ir tris meitinas pirma man piedzima kad bija 17 kad piedzima tresa meitinu tetis mus atstaja stradat nevareju jo majas zidainitis protas bernu naudu sanemu un alimentus ari bet ar to visam nepietika par dzivokli jamaksa partika japer pati reizem needu lai meitenes butu paedusas socialajiem palidzibu neprasiju jo baidijos ka man mazas varetu atnemt bet nu jau mus viss ir ok lielakai meitenei ir jau 6 gadi videjai 4 un mazai 3 gadi taka visas iet darzina es stradaju neklatiene macos nesen noliku tiesibas un sakam iekrat jau naudu masinai vajag tik sanemties un viss ir ok

  • Nekaunesos vis... Atbildēt

   Ak Dievs! Jums vajadzētu nedaudz nokaunēties…

   PAR KO MAN BUTU JAKAUNAS???
   Esmu izaudzinajusi tris labus bernus, tagad palidzu audzinat mazberninus.Lai kaunas ta dzeguze, kas dzivo zalji un pamet savu bernu.un lai kaunas ta berna tevs, kas kaisa savu seeklu pa labi un pa kreisi.Esmu ziedojusi, kam uzskatu par vajadzigu ziedot, bet ne jau nu sis bus tas gadijums.

   • Kauna lieta tev Vita, ja jau tu esi izaudzinājusi trīs bērnus tad nu tev ir jāzin cik katris bērns ņem un prasa un velkas ,izlasi kārtīgi tekstu IZLASI UN NEDZESĒ MUTI RIEPJAS PILNĪGI ,tā ir vecmāmiņa ar savu mazo algu vai pensiju ,tu esi egojiste Vita viņa neprasa daudz bet mazumiņu un ne jau sev bet mazajam ,tiešām cik latviešu tauta var būt riebīga ,tā jau ir LATVIETS LATVIETIM IR KĀ SALDAIS ĒDIENS .LŪDZU PALĪDZĒSIM NEVIS KRITIZĒSIM .

 6. lai pie bērniņa atgristos māmiņa bērniņam būtu labāk

 7. vai sho bernu ir iespejams ari kadam svesham adoptet lai uznemtu to sava gimene un rupetos par to, neliedzot vecmatei to apraudzit?

 8. tieši tā mīļie cilvēki, neziedojiet naudas tādai krāpniecei, tad jau bērns grib un vina glauni dzīvot, citiem cilvēkiem ar astoņiem bērniem kuri ir, neprasa nekādas palidzibas, man pašai ir divi mazi bērni un nekādu palidzibu es neprasu, ja mētei kāda nelaime butu notikusi, tad jā kur tad vina to bērnu naudu liek un tagad vel pie tam ar eiro, pamperi tak iznak putras ari… lai soci dod vai alimentus maksa bernam tēvs,,, māte aizbrauc uzdzīvot nu ir tauta

 9. Nujā,bērna māte uzdzīvo zaļi,taisa nākamo,bet man būs no savas nabaga pensijas jābaro viņas bērni,nu nē–man pašai pulks mazbērnu un nevienam neko mēs neprasām.Nu galīgi garām–kā vispār tādu rakstu te liek–un vēl tā summa–te kautkas nav kārtībā.

 10. Izskatās riktīgi ,krāpšanās ,nebūsim naivi ar ziedošanu.

 11. Kur policija ,kur ierēdņi skatās ,ka nemeklē mamašu un tēvu rokā,vai ta bērns no zila gaisa uzradās,un ja vecmāte netiek galā ,lai atdod bērnunamā,Ko te grib iestāstīt,vienkāršā tauta dzīvo ar zemām algām un audzina,a te ,tam bērnam,ko miljonus vajag ,Nevajag te ķert uz žēlumu un krāpties,neticu ka soci un fondi nepalīdz.A pēc tam tā meita vēl pieražos un atkal help palīdziet.Ja valsts ierēdņi nemeklē bērna vecākus ,tad nav ko te diedelēt ,bezatbildība no valsts iestāžu puses un tikai.

 12. Izlasiju jau 3 reizi pasu rakstu, neizpratne par velamo ziedojamo summu- 2 tukst ar kapeikam.. , un tas ka aizbildna tiesibas nu nav ilgi jakarto- barintiesai menesa laika jaiecel kadu personu par aizbildni, vai jalemj par arpusgimenes aprupi.. Kad tas tiks nokartots visas naudas likuma ietvaros spes sanemt aizbildnis.. Godigi neuzrunaja sis stasts, jaunas meitenes kuras palikusas vienas cinas un necikst neta- saziedojiet man paris stukas- man te gruti .. Un nav nozimes audzina vecmamina vai mamma.. Ka jau te viena teica- nav ko celt ja nespej nest..

 13. Kad izlasīju pirmo rakstu par šo bērnu manas domas momentā bija tādas pašas kā te vairumam.Bet tad sakaunējos.Domāju,ka laikam esmu slikts cilvēks.Palika drusku vieglāk,ka tā domā vairums.Tiešām jauks bērniņš un žēl,bet cik nav tādu .Un galu galā ,katrs tomēr atbildīgs par savu dzīvi,bērnu un galu galā arī mazbērniem,ja tik slikta meita izaudzināta.

  • Nu re cik jauki – pat konkrēta summa norādīta! Es domāju bērns bārenis vai slims, bet izskatās pēc krāpšanās!

 14. Vai nebūtu laiks ,sodīt ,ja sodīt šos lūdzēju ,,ir tak.,daudzas iestādes ,un ja nevar uzturēt ,barentiesa lai ņem nost ,,kļūst jau pretīgi šādi lūdzēji…kā dzērāji Rrīga..6 eiro dienā ,ja valsts minimums ir daudzas 8 mēnesi,,

 15. Izlasot virsrakstu, domaju notikusi kada nelaime…Bet ne, virsraksts maldinoss.Vai tad nu tiesam tautai butu jauztur vienas padauzas pamestu bernu???Vai tad ar vienreizeju naudas vaksanu bus palidzets?Augs berns, augs vajadzibas, ome stradat nevares, iespejams, pec 9 menesiem sim mazulim piepulcesies nakamais.
  Sadiem gadijumiem domatas tiesas, barintiesas ,alimentu pieskirsana, vecaku varas partrauksana un teva meklesana, no kura ari pieprasit alimentus.Nezinu gan, ka tagad, bet pirms kada laicina vel bija uzturlidzeklu garantiju fonds, kas maksaja uzturlidzeklus berniem, kuru vecaki nepalidzeja ar naudinu.Zel protams berna un vecasmammas, bet ka saka, ko nevar celt, to nevar nest.

 16. Kāds varbūt varētu paskaidrot ar ko šis fonds nodarbojas.Man radās tāda sajūta,ka tā ir atklāta krāpšana.Mēs esam tik dāsni,ka jau ir pierasts-jo žēlīgāk palūgs,jo ātrāk saziedos.Tikai šoreiz cilvēki sākuši domāt!

 17. vai vispār kauns jums ir no mums cilvekiem lūgt palīdzību, kā jus pati esat audzinajusi savu meitu ja dēlu var pamest. mes mates audzinajam bernus bez cilveka palidzibam jus dabujat naudu par zidaini 100lati… ko jus iedoamjaties no mums cilvekiem meklejat meitu savu rokā lai audzina bērnu, neziedojat cilvēki tas ir ārprāts, var ziedot ja nelaimes gadijums ir bet meita aizgaja dzivot citur kauns fuj

 18. laba ideja!bankas ziedojiet jūs !jums ir liela peļņa!

  • Tiesam kauns.Latvija ir loti daudz maminu, kas palikusas vienas cinas par savu berninu uzturesanu, bet te atvainojiet, tiesam kauns.ja, augs berns augs prasibas.un ja vecmamma nevar nodrosinat pilnvertigu dzivi, tad piedodiet bet labakais variants bernam ir but valsts apgadiba un domaju kada gimene noteikti adoptes mazuli.

 19. es savus bērnus esmu izaudzinājusi ,bez teva palīdzibas,un bez valsts palīdzības,bet tēvs ir parādā no tie ir komonistu laikiem alinentus,diez vai mani bērni no viņa alinentus dabūs ,diez vai viņš kādreiz samakksās ,ja vienīgi no pensijas !

 20. Vai tad nekādi nevar māti piespiest maksāt bērnam uzturlīdzekļus līdz pilngadībai? Kad izaugs bērns un pati būs veca, tad gan atcerēsies par dēlu. Vai tad sabiedrībai ir jāuztur šie bērni? Tādas sievietes vajadzētu kastrēt, lai nevar dzemdēt. Kur garantija, ka atkal pēc 9 mēnešiem nebūs nākošais. Labi,ka bērns ir vesels! Tā viņa visu savu mūžu novazāsies un tad atkal valstij būs viņa jāuztur.

 21. kādā valstī mēs dzīvojam !Ukrainai atradās uzreiz naudas ,bet mūsu bērniem jāziedo!man kauns par savu valsti!un ar steigu piespiest mātei iet strādāt ,lai ome varētu audzināt mazdēliņu!

  • Liec valstij mieru, ne jau valsts tev to naudu prasa ziedot un ne jau valstij jākārto papīri par pabalstiem.
   Izlasi rakstu kārtīgi , nav tur neviena punkta, kur varētu valsti vainot.

 22. kāpēc SD nevar iedot pabalstu??
  kaut vai vienreizēju?
  SD pārtikas pakas..

  Jā – tas labi, ja likums par uzturnaudu ir spēkā no 1.04. Bet nevajag būt naiviem, tos vecākus ātri rokā nedabūs, viņi var būt citā valstī, ko tad? tad tikai bērnu nams. varbūt vieglāk ir caur SD atrast kādu auklīti..lai nu kā, kādai izejai ir jābūt.

 23. negribu neko sliktu teikt,bet… ir pieļauta kļūda audzinot meitu,kāpēc šāda situācija?Nu jau aiziet nākamā paaudze-ir jādomā…,man būtu kauns prasīt naudu,lai labotu savas pieļautās kļūdas,viela pārdomām…

 24. Vai beigsat reiz šito diedelēšanu.Ar 1.aprīli 2014.g. vecākiem jāmaksā bērnu uzturnauda arī tad ja vecāku tiesības ir atņemtas.Lūdzu,bāriņtiesa,rīkojieties.Bērnam ir mamma un gan jau arī tētis.Lai maksā vecmammai bērna uzturnaudu

  • pilnigi piekritu

   • kautkads sviests man no sirds zel mazo jo vins nav nepieka vainigs ,ka vinam tada mate, bet kur tad vecmamina skatijas , tadas mates cietuma likt un srerilizet uz valsts reijkina ,lai beiktos sitas arprac ar pamestajiem berniem .

Draugiem Facebook Twitter Google+