×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Divvaldība nevar būt sekmīga. Saruna ar Laimdotu Straujumu (12)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Rīt, 24. februārī, Laimdotai Straujumai dzimšanas diena – bijusī premjere svinēs 65 gadu jubileju. Intervijā “LA” pirms diviem gadiem secinājām – varētu doties pensijā un pavadīt vairāk laika ar sešiem mazbērniem.

Bet viņa uzņēmās vadīt valdību. “Es esmu piekritusi, nolēmusi uzņemties atbildību, ko nevaru pusceļā nolikt,” toreiz viņa paziņoja ar pienākuma apziņu. Vecmāmiņa vada valdību – cits labsirdīgi, cits zobgalīgi apzīmēja šo laiku. Jau pēc pusgada politiskās mēles mēģināja viņai iestāstīt, cik viņa nogurusi. Laimdota, velkot smago vezumu, tikai nedabiski draiski atsmēja. Taču man jāatzīst, pagājšceturtdien pēc Saeimas sēdes, kad notika mūsu saruna, viņa izskatījās daudz enerģiskāka nekā pirms diviem gadiem.

– Pirms diviem gadiem, kad tikko bijāt nominēta premjerministra amatam, teicāt, ka tikai uz pusgadiņu. Nav nekā pastāvīgāka par pagaidu variantu, kā izrādījās?

L. Straujuma: – Nu jā… Toreiz man bija ļoti grūti uzņemties šo amatu un atrast motivāciju. Man bija pienākums pret Dombrovska kungu.

– Jūs jutāties kaut kā personiski parādā Valdim Dombrovskim?

– Nē, ne parāds, bet cieņa pret to, ko izdarīja Valdis, atgriežoties no Briseles un pārņemot valsti smagā situācijā.

– Tagad to pašu – atgriežoties no Briseles, pārņemt, tikai šoreiz – partiju, smagā situācijā ir apņēmies An­dris Piebalgs. Izvirzot savu kandidatūru uz partijas vadītāja amatu, es pieņemu, ka viņš nākotnē pretendēs uz premjerministra posteni.

– Jā, pilnīgi noteikti. Esmu ar Piebalga kungu runājusi. Jā, vispirms būs vēlēšanas, bet viņš ir gatavs startēt par premjeru nākamajā politiskajā ciklā pēc vēlēšanām. Partijas vadītājs kā premjera amata kandidāts – tam ir nopietns pamatojums.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Paldies un radošumu Atbildēt

  Kad pazaudējam tad ieraugām īsto vērtību. Visa ekonomika iet uz augšu, Eiropā izskatījāmies labi, bet tikai Solvita plosījās. Mans novēlotais paldies un radošu darbu Saeimā.

 2. Laimdota pameta posteni. Viņai bija tur jāpaliek līdz nakošām vēlēšanām.

 3. Paldies Straujumas kundzei, visiem tāpat skaidrs, ka partiju sagrāva ābolenes ambīcijas.

 4. Paldies par padarīto kā arī labu veselību un veiksmi radošam darbam.

 5. Lūk, kur zinātnieces, valstssievas un politiķes atbildes. MĀCĀTIES citi politiķi un valstsvīri. Ar cieņu pret Dombrovski – valsts glābēju no katastrofas un desmitiem tūkstošu eiro pazaudējušam. Un neviens neierunājās par kompensāciju – tagad arī Straujumai, kas kā visi citi premjeri saņēma bankas klerka algu Malacis jaunais premjers, kas pateicās Laimdotai par padarīto. Lai šīs labās tradīcijas novēlam turpināt rīt un tālāk Straujumas dzimšanas dienā. Lūk, cik tālu un skaisti var iet Latgales meitene!

 6. paldies Straujuma kdzei, ka uzņēmās vadīt valdību tiik sarežģītā laikā! lai laba veselība un lai mazbērniem pilna laika ome 🙂

 7. Palīdziet reiz viņai atvadīties un viņas feisu norociet uz mūžīgiem laikiem,lai te netracina latviešus!

 8. Palīdzuiet reiz viņai atvadīties un viņas feisu norociet uz mūzīgiem laikiem,lai te netracina latviešus!

 9. Mazāk vajag smaidit ,jādomā ar galvu !

 10. Pretīga valsts nodevēja tāpat kā visi pārējie no Vienotības kas balsoja par migrantu/teroristu/izvarotāju uzņemšanu. Cerams ka nākošas vēlēšanās vairs nebūs bez-smadzeņu kretīnu kas balsotu par valsts nodevēju partiju -vienotību.

  • Ar tavu psihiku nav viss kārtībā, ārstējies ar steigu. Gan jau drīzāk tu esi “trollis”, kas visu latvisko it kā latvietis, noniecini. Bet “troļļi”arī nav pie pilna prāta.

 11. Mēdz jokojot teikt: runā kā gudra. Pilnīgi labas visas atbildes un nevainojamas, nav kur piekasīties. Laimdota, lai tev veicas un veselību.

Draugiem Facebook Twitter Google+