×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

Divvalodība un citi draudi. Saruna ar Rīgas domes deputāti Ievu Holmu (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kāds ir opozīcijas darba stils Rīgas domē un vai latviskās vērtības galvaspilsētā ir apdraudētas – saruna ar Rīgas domes deputāti, Nacionālās apvienības valdes locekli IEVU HOLMU.

– Šķiet, ka mūsdienu jaunatne politiku neuzskata par aizraujošu nodarbošanos. Kā jūs līdz tai nonācāt?

– Kad pirms apmēram desmit gadiem iesaistījos organizācijā “Visu Latvijai”, man pat prātā nenāca, ka es varētu būt politiķe. Tolaik vairāk interesēja vēsture un patriotiskie pasākumi. Kopā ar domubiedriem rīkojām dažādus pasākumus Latvijai nozīmīgos datumos – 18. novembrī, 16. martā, 17. jūnijā, 23. augustā un citos. Taču ar laiku “Visu Latvijai” no sabiedriskas organizācijas pārtapa partijā, tā pakāpeniski nonācu līdz politikai… Man, protams, gribētos, lai manas paaudzes cilvēku politikā būtu vairāk, taču es saprotu, kāpēc liela daļa jauniešu par to šaubās, jo viņu uztverē tā ir “netīra spēle”, kas saistās ar kaut kādām shēmošanām un polittehnoloģijām, nevis ar vērtībām. Ja politikā aizskarsi kāda intereses, riskē ar personīgiem apvainojumiem un publisku nomelnošanu. Cilvēki no tā baidās.

– Vai jums pašai ir nācies saskarties ar šo “netīro spēli”?

– Man personīgi ne, taču zinu, ka kolēģiem ar to ir nācies cīnīties. Dažreiz medijos vienkārši parādās tendencioza informācija, un politiķis pat īsti netiek pie vārda, lai varētu to atspēkot.

– Arī par Rīgas domes opozīciju, kuru jūs pārstāvat, medijos parasti ir maz informācijas. Taču jāatzīmē, ka arī pati opozīcija nav bijusi īpaši aktīva.

– Tādu iespaidu daļēji veicina sistēma. Esam bijuši maksimāli aktīvi, ar mums pieejamiem resursiem. NA Rīgas domē ir 12 deputāti, mums uz visiem ir viens referents un viena frakcijas telpa – to nevar salīdzināt ar tiem administratīvajiem resursiem, kas ir valdošās koalīcijas – “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” – rīcībā. Atšķirībā no Saeimas deputātiem, lielai daļai pašvaldību deputātu tas ir papilddarbs. Mēs katrs strādājam vēl kādā citā darbā, piemēram, es vienlaikus esmu arī Saeimas priekšsēdētājas palīdze. Nākas šos pienākumus sabalansēt.

– Kā jūs raksturotu NA darba stilu Rīgā – mēģināt vienoties un panākt atbalstu savām idejām vai arī vairāk esat uzbrūkošā opozīcija, kas atmasko valdošo vairākumu?

– Vienmēr esam centušies strādāt konstruktīvi – gan uzklausām, ko piedāvā pozīcija, gan nākam ar saviem piedāvājumiem. Problēma ir tā, ka īsti jau tas nedarbojas, jo pozīcijai ērtāk ir ignorēt opozīciju. Tad nu biežāk mūsu darbs vairāk izpaužas kā valdošā vairākuma uzraudzīšana, pievēršot uzmanību aizdomīgiem darījumiem un nelikumībām, kādu diemžēl Rīgas domē netrūkst un kļūst tikai vairāk. Vēlreiz atgriežoties pie salīdzinājuma ar Saeimu, Rīgas domē demokrātijas līmenis ir krietni zemāks. Saeimā opozīcijas pārstāvji ir pārstāvēti gan prezidijā, gan komisiju vadībā, taču domē tā nav.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Nu ar to tūristu apkalpošanu ir tīrais biznes ,biju atpūtas braucienā Krētā ,tur uz ielām pie veikaliem plakāti krievu valodā ,durvīs tām cilvēki un aicina iekšā kafejnīcās krievu valodā ,viesnīcas bārā un veikalos visu var sarunāt krievu valodā. Domāju ka Rīgā ne tikai tūristi bet pavecāko gada gājuma vietējie krievi neies uz veikalu ja nevarēs saprasties krieviski.Veikala īpašniekam galvenais ir pārdot ,sabrauks arābi un gan jau pārdevēji sāks runāt arābu valodā.

 2. Pieprasu paskaidrojumus: kāpēc LA komentāros brīvi var darboties krievu troļļi? Apklusināt to ** “grafistu” neviens nevar – rokas par īsām vai datorprasmes par vājām!? Jau pretīgi jūsu mājas lapā uzturēties. Un – jūsu avīzi es vairs nepērku un aicinu arī citus to darīt, līdz nebūs normāli sakārtots portāls! Kamēr te būs ļauts uzturēties visādiem “atsaldētajiem” – ejiet pagaidām tālāk!

  • Grafists jau sirdī nav ļauns; tikai ģenētiski iegūtā impēriskā lielummānija liek pirkstiem pa klaviatūru dancot neatkarīgi no smadzeņu darbības. Tomēr, grafist, asas izjūtas labāk meklē, ** (общаясь) ar kirilicā domājošajiem, jo šeit tu riskē tapt nolamāts … A oно тебе надо?

   • А тебе оно надо?! Отвечаю вопросом на вопрос. Интересно, а какие такие гены в вас гуляют, а? Вечно обижанные и пострадавшие.

  • Да сам ты «**». Кстати, я бы тоже хотел получить разъяснения от модераторов, чем же им не понравился мой предыдущий ответ, который они стёрли.

 3. Ļooti laba intervija !Par valodu — drīz ,ļooti drīz stāvoklis ar valodu būs kā PSRS laikos.Jau tagad VISIEM pieprasa okupantu val.KAPĒC ???Krievu tūristi? Māte mana,viņi – krievi- arī citās valstīs tā tiek “appuišoti”,t.i.,vācieši,angļi,spāņi,papuasi utt. arī PIEPRASA !? saviem pilsoņiem zināt slāvu mēli???
  Cik drausmīgi dziļi var zemoties,cik drausmīgi pretīgi vaR ZAUDĒT pašcieņu rubļa dēļ, cik drausmīgi var necienīt savu valsti,tās likumus un valodu lai izpatiktu okupantiem metāla gabala vai papīra naudas dēļ.Veciem vīriem no Okupācijas muzeja jāzemojas okupantu pēctecim lai izlūgtos LATVIJAS valsts vēsturei nepieciešamo muzeja SASKAŅOTO !!!!!celtniecību. Straujuma un Co kur tālāk????
  Ceru,ka bez CENŪRAS,jo tad jau atliek vien karogu nomainīt.

  • Lai novērstu sekas – ir jālikvidē cēloņi. Lai notikumi Latvijā nesekotu Ukrainas notikumiem, kas varētu dot ieganstu militārai konfrontācijai starp NATO un Krievijas bruņotajiem spēkiem un kas radītu precedentu 3. pasaules karam, tad tā cēloņi būtu jānovērš jau savlaicīgi; un tas nozīmē, ka valstij nelojālās un starptautisko mieru apdraudošās okupācijas paliekas būtu arī likvidējamas starptautiski likumīgi – informējot ES un vēršoties ANO.

 4. Jā, nav ko izlikties latviešu valodas telpa Rīgā sarūk aizvien vairāk. Kādreiz tam jāpieliek ir punkts.

 5. Этой стервозной дамочке следует напомнить, впрочем как и её прямой начальнице в сейме, да и другим комментаторам тоже, нас в Риге большинство. Так что, ведите себя тихо и не вякайте.

  • Опять вылез из **!
   Теперь с угрозами !
   И ненадейся ! Неполучится !
   Сами русские тебя укокошат !

   • Это вы там живёте постоянно. И вся ваша страна тоже.
    Кто кого укокошит первым, ещё тот вопрос.

  • 2.pasaules karā Kurzemes frontē bija vēl lielāks pārsvars skaita ziņā…

   • Ох, волчара, ты видимо хочешь закончить как они тогда.

    • Paskat tik – sen nejustā, ne ar ko nesajaucamā ATBRĪVOTĀJA smaka! Nežvadzini svešus medāļus, grafist; tevis tur nebija!

  • poručiks Nusbaums Atbildēt

   NĒ krievu nacismam !

   • Отвечаю совершенно зеркально. НЕТ латышскому нацизму!
    Одновременно выражаю своё недоувлетворение действием модераторов сайта. Вы допускаете оскорбления на национальной почве, значит вы поддерживаете разжигание национальной ненависти.

 6. Jo ilgāk okupantu uzspiesto aparteīdu skolu sistēmā pacietīs, jo lielāks kļūs divvalodības drauds. “Latvijas ceļš”, “Tautas partija”, “Jaunais laiks”, “Vienotība”, un tml. ir visas bijušas uz Krieviju orientētas kangaru partijas. Neviena nav vēlējusies nostiprināt latviešu valodu Latvijā.

  • Arii es veeleetos, lai izgliitiiba notiktu latvieshu valodaa. Taa buutu visiem labaak, pat Latvijas krieviem, jo tiem vareetu piedaavaat papildstundas krievu valodaa un literatuuraa. Bet varbuut, ka muusu valdiibas baidaas kaitinaat lielo ausrumu kaiminju, tas nav prognozeejams un breka buutu liela

  • Своими детьми занимайтесь, эксперементируйте на них, опыты ставте. А наших детей оставьте в покое, во избежание эксцессов. Толлерантности больше не будет, понятно.

Draugiem Facebook Twitter Google+