Kultūra
Teātris un kino

Dizaina filmu festivālā pievērsīsies jaunajām tehnoloģijām0

Publicitātes foto

Kuldīgā 3. un 4. augustā norisināsies ikgadējais Dizaina filmu festivāls. Tā programmā, ko veido “Kino Bize” sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci”, varēs redzēt labāko jauno kino, kas veltīts dizaina un mākslas tēmām, sola rīkotāji.

“Pirmajā dienā tēmas griezīsies ap mākslas pasaules radošo darbību, aizkulisēm un tās vietu sabiedrībā, bet sestdien Riga TechGirls lekcijā, izrietošajās sarunās un vēlāk filmu programmā varēs iepazīties ar plašāka sociāla konteksta tēmām un jaunāko tehnoloģiju nenoliedzamo klātesamību, kas tiecas ietekmēt mūsu sadzīvi visdažādākajos veidos. Šī gada Dizaina filmu festivāla vizuālo identitāti izstrādājusi franču dizainere Natalī Čavarija,” stāsta Māris Prombergs.

Dizaina filmu festivāls piektdien plkst. 19 Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks atklāts ar Baltijas pirmizrādi Nataniela Kāna 2018. gada filmai “Visam ir cena”, kas, pētot laikmetīgās mākslas pasaules labirintus, apskata mākslu un māksliniecisko radošumu produktu un pakalpojumu laikmetā. Filma cenšas dinamiskiem un intriģējošiem paņēmieniem atsegt mīklaino pasauli un noskaidrot, vai mēs piedzīvojam mākslas krīzi laikā, kad tā ir kļuvusi drīzāk par elitāru šovu. Turpat plkst. 21 Kannu kinofestivālā godalgotajā filmā “Sejas, ciemi” iemūžināts slavenās kinorežisores Anjēzes Vardas un fotogrāfa JR ceļojums pa maziem ciemiem Francijā, lai sastaptu cilvēkus, fotografētu viņus un turpat mazpilsētas ielās vai lauka vidū izlīmētu palielinātos fotouzņēmumus.

Vakarā līdz ar tumsas iestāšanos plkst. 23 brīvdabas kinoteātrī “Goldingen Knight Cinema” tiks demonstrēta filma “Mauricio Katelāns: tūlīt būšu atpakaļ”, kurā režisore Maura Akselroda apbrīnojami ierokas Mauricio Katelāna provokatīvajā un vienreizējā karjerā, intervējot kuratorus, kolekcionārus, viedokļu līderus un bijušās draudzenes, lai atklātu, kā darbojas šis neatkārtojamais konceptuālā radošuma prāts, kas turpina apburt un mulsināt. Pēc seansa skatītāji ir aicināti uz vakara noslēgumu kafejnīcā “Rezidence Kafe Venta” ar mūziku un sarunām.

Dizaina filmu festivāla programma tiks demonstrēta Kuldīgas Mākslinieku rezidences ierīkotajā kinozālē, bet brīvdabas seansi bez maksas norisināsies pilsētas dārza kinoteātrī “Goldingen Knight Cinema”. Filmas tiks izrādītas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

LA.lv