Kultūra
Teātris un kino

Dizaina filmu festivāls Kuldīgā 16

Publicitātes foto

2. un 3. jūnijā Kuldīgā norisināsies jau piektais dizaina filmu festivāls. Tā ietvaros varēs gan apmeklēt vairākas izstādes, gan noskatīties dizainam veltītu kino programmu. Viena no filmām – “Laimīgā filma” – seko slavenā dizainera Stefana Sagmeistera egocentriskajiem laimes meklējumiem.

Kā jau ierasts, dizaina filmu festivāla programmā iekļautas filmas, kas uz dizainu veras dažādu mākslas jomu kontekstā. Filmas izrādīs gan iekštelpās, gan brīvā dabā, un seansus papildinās tematiskās lekcijas, radošās darbnīcas, kā arī izstādes.

Viens no interesantākajiem kinodarbiem ir skandalozā mākslinieka Stefana Sagmeistera egocentriskie laimes meklējumi filmā ar nosaukumu “Laimīgā filma” (seanss 2. VI plkst. 23.00 “Goldingen Knight Cinema”), kuras sākuma titri jau brīdina, ka, noskatoties to, skatītājs laimīgāks nekļūs. Taču, dodoties vairākus gadus ilgā ceļojumā ar Austrijā dzimušo, Ņujorku par savām mājām atzinušo Sagmeisteru, kuru savu albumu vāciņu dizainēšanai izvēlas “The Rolling Stones”, Jay-Z, “Aerosmith” un citi, iespējams nonākt viņa izvēlēto eksperimentu centrā. Tajos viņš, pats kļūdams par meditācijas, psihoterapijas un narkotiku “izmēģinājuma trusīti”, mēģina saprast, vai iespējams kļūt (vēl) laimīgākam. Vairākus gadus ilgušais projekts visā krāšņumā atklāj arī Sagmeistera privātās dzīves peripetijas un bagātīgas ironijas pavadītās lekcijas, kas pulcējušas pilnas zāles studentu, ekscentriskajam māksliniekam vienlaikus ļāvušas arī komentēt savas dzīves transformācijas, kas patiesībā veiktas viņa paša īstenotā projekta ietvaros un ir viņa dzīves videodienasgrāmata ar atbruņojošiem un ironiskiem pašanalīzes elementiem.

Dizaina filmu festivāla programmā iekļautas vairākas pilnmetrāžas filmas, kā arī īsfilmas no Latvijas, ko veidojuši Dace Pūce, Mārtiņš Grauds un Lāsma Ābele. Seansi notiks Kuldīgas Mākslinieku rezidences kinozālē un Pils parka kinoteātrī “Goldingen Knight Cinema” ar subtitriem latviešu un angļu valodā. Pasākuma organizatori: kinoteātris “Kino Bize”, Kuldīgas Mākslinieku rezidence, “Goldingen Knight Cinema”, Kuldīgas novada muzejs un Latvijas Mākslas akadēmija, finansiālais atbalsts – VKKF un Kuldīgas novads. Programma – www.kinobize.lv un “Facebook”.

LA.lv