×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Dizaina ikonas – bloku tapetes

Tapešu bloku ražošana no masveida produkcijas pārtapusi par rūpnieciskā dizaina etalonu. Spiedumā vērojami asimetriski spiedumi, krāsu sablīvējumi, notecējumi, par ko roku darba cienītāji gatavi maksāt lielu naudu.

 

Bloku tapetes gatavo, uz papīra veidojot nospiedumus no koka blokiem (ornamentāli izgriezti bumbieres, ābeles dēļi). Vienkāršu ģeometrisku rakstu drukā ar vienu bloku, bet vairākiem toņiem vajadzīgi vairāki.

Sākotnēji bloku tapetes nestiprināja tieši pie sienas. Atsevišķas loksnes salīmēja uz audekla un pēc tam sienai pienagloja ar smailām vara naglām. Izmantoja arī speciālus rāmjus. Bloku tapetes popularitāti ieguva renesanses Eiropā – mazturīgie iedzīvotāji izvēlējās tapetes, kas atgādināja dārgus gobelēnus. Līderi tapešu ražošanā bija Anglija un Francija. “Arī šodien divi vadošie Eiropas bloku tapešu ražotāji ir angļu “Anstey” un franču “Zuber”, kas iepirkuši no noliktavām saglabājušos vēsturiskos autentiskos tapešu blokus,” stāsta bloka tapešu izplatītāja SIA “Krassky” vadītājs Aigars Zelmenis. Pārsteidzoši, ka bloku tapetes joprojām gatavo tikai uz autentiskajiem simtgadīgajiem koka blokiem. Jo vairāk krāsu spiedumā, jo augstāka tapešu cena. Šī tehniskā dizaina ikona domāta īstiem gardēžiem – viens kvadrātmetrs var maksāt 40 – 160 latu.

Izvēloties īpaši dārgas tapetes, ekonomijas nolūkos sienu der sadalīt tradicionālā veidā trīs daļās. Dārgākās tapetes efektīgi novietot acu redzamības zonā 150 – 190 cm augstumā. Unikālas tapetes var līmēt dekoratīvā rāmī vai medaljonā uz pieskaņota sienas fona.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+