×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Dizaina studenti iepazīstinās ar saviem darbiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

LMA "Pieredzes dienas" pasākumos piedalīsies arī pasaulslavenā spāņu dizainere un arhitekte, tādu vadošo dizaina zīmolu kā "Moroso", "Kettal", "Kartell" sadarbības partnere Patrīcija Urkjola.

Pirmdien, 16. jūnijā, plkst. 10.00 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) sāksies Dizaina nodaļas organizētās “Pieredzes dienas” pasākumi, kas tiek īstenoti Dizaina diplomandu dienu “Domāts. Darīts” ietvaros, vēsta LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Kurpniece.

“Pieredzes dienas” mērķis ir ar dažādu pasākumu kopumu iepazīstināt apmeklētājus ar dizaina domāšanas procesiem, demonstrēt un apspriest dažādus dizaina pielietojuma rezultātus. Tās programmā ir dizaina komunikāciju rīts, dizaina pop-up veikala atklāšana, starptautiski atzītu dizaina praktiķu vieslekcijas un vakara noslēgumā Pecha Kucha prezentācijas.

Dizaina pop-up veikala svinīgā atklāšana notiks plkst. 13.00 Mākslas akadēmijas pirmā stāva vestibilā. Veikalā būs iespējams iegādāties Dizaina nodaļas studentu darbus, tostarp arī Dizaina diplomandu darbu ekspozīcijā izstādīto darbu daļu.

“Pieredzes dienas” centrālais notikums ir starptautiski atzītu dizaina praktiķu vieslekcijas, kuras notiks no plkst. 14.00 līdz 18.00. Šoreiz klausītājus aizraut gatavas spilgtas dizaina nozares autoritātes – godalgotais flāmu dizainers, “Extremis” zīmola dibinātājs Dirks Veinants (Beļģija), dizaina uzņēmuma “sieger design” izpilddirektors Kristiāns Zīgers (Vācija), pasaulslavenā dizainere un arhitekte, tādu vadošo dizaina zīmolu kā “Moroso”, “Kettal”, “Kartell” sadarbības partnere Patrīcija Urkjola (Spānija) un Alberto Zontone (Itālija). Vieslekcijās ieeja ir bez maksas. Tās notiks Latvijas Mākslas akadēmijas jaunā korpusa 2. stāvā un uz lielā ekrāna tiks tiešraidē translētas Akadēmijas pagalmā. Vieslekcijas nodrošina interjera dizaina salons xcelsior un Dirka Veinanta un Kristiāna Zīgera aģents Baltijā – FABaltics.

Vakarā plkst. 19.00 gaidāms Pecha Kucha prezentāciju vakars, kurā auditorija tiks iepazīstināta ar labākajiem Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas diplomandu projektiem, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes un RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes studentu aktuālākajiem pētījumiem un izstrādātajiem dizaina risinājumiem. Pecha Kucha ir prezentācijas formāts, kur katrs runātājs stāstījumu ilustrē ar 20 attēliem, katram no tiem veltot 20 sekundes laika.

Dizaina diplomandu dienas “Domāts. Darīts” šogad norisinās Eiropas Kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” projekta “Vai Rīga jau gatava?” ietvaros, bet vispār tiek organizētas jau kopš 2007. gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+