×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Dizaina studenti no Maskavas atgriežas ar godalgotām vietām

Publictātes fotoPublictātes foto

Dizaina izstādes “I Saloni WorldWide Moscow” ietvaros notikušajā jauno dizaineru konkursā “SaloneSatellite” panākumus guva arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti un absolventi, LA.lv uzzināja LMA.

3. vietas apbalvojumu saņēma Aleksejs Donka par LMA bakalaura programmā izstādāto diplomdarbu “FOLDIS” – videi draudzīgu transformējamu trauku ērtai, drošai pārtikas pārnēsāšanai un uzglabāšanai (darba vadītājs – docents Ervins Pastors), savukārt godpilno pirmo vietu ieguva LMA absolvents Radions Zeņevičs par dizaina projektu “POGO”. Kopskaitā konkursā šogad tika piešķirta viena 1. vieta, divas 2.vietas un trīs 3. vietas.

Šīgada izstāde bija jau vienpadsmitā “I Saloni WorldWide Moscow” vēsturē. Kā katru gadu, izstādi papildināja starptautiskas meistarklases, kas veidotas kā sastapšanās platforma dažādu jomu pārstāvjiem. Izstādē piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki.

Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 1. kursa studente Inga Insberga konkursā piedalījās ar projektu “ZIPPY”, kuru veido divu līmeņu modulāras sēdmēbeles, kas radītas ar mērķi veicināt saziņu, atbalstīt sēdēšanas ieradumus, kā arī piemērotas darbam ar datoru un maltītes ieturēšanai. Mēbeles izgatavotas no otrreiz pārstrādātu gumijas riepu granulām.

Vides dizaina apakšnozares absolvente (2014) Ligita Breģe konkursam sniegusi projektu “Peat PETE”, kas ir no kūdras izgatavota ekoloģiska un izglītojoša laikmetīgā dizaina mēbele bērniem. Mēbeles lietošanas process bērnam veido izpratni par lietu dzīves ciklu. Kad mēbele “PETE” vairs nav funkcionāli izmantojama, tās izejmateriāls sāk dzīvot jaunu dzīvi dārzā.

Funkcionālā dizaina apakšnozares absolvents (2012) Rodions Zeņevičs ar projektu “POGO” konkursam piedāvāja mīkstu un plastisku konstruktoru no filca, kura detaļas savstarpēji savienojas ar pogu palīdzību. “POGO” lieliski papildina spēles svaigā gaisā un iekštelpās, no tā var veidot neskaitāmas kombinācijas, tā rosinot bērnu un vecāku radošo potenciālu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+