Kultūra
Māksla

Dizaineru veidoti T-krekli aicinās pievērst uzmanību izglītības kvalitātei 16

Publicitātes foto

Trīs Latvijā atpazīstami un atzīti mākslinieki – dizaineres Aļona Bauska, Inguna Elere un mākslinieks Reinis Pētersons – sadarbībā ar “Iespējamo misiju” radījuši dizainus krekliem ar mērķi aktualizēt kvalitatīvas izglītības nozīmi, pavēstīja “Iespējamās misijas” pārstāvji.

“Mēs aicinājām Latvijas spožākos dizainerus veidot savu interpretāciju par izglītības tēmu, lai izveidotu darbus, kas varētu būt gan lieliska dāvana, gan sākums labai sarunai par izglītību,” stāsta Iespējamās misija direktors Kārlis Andersons.

Zīmola QooQoo radītāja Aļona Bauska par savu radīto dizainu stāsta, ka tajā katrs var atrast sev tuvāko – kāds patiesu mirkli nostalģijas par skolas laiku, cits tur saskatīs vieglu ironiju. “Es skolā satiku daudzus skolotājus, kuri spēja ieinteresēt, iedvesmot un galvenais ļāva attīstīt katram savus talantus. Es domāju, ka skolas galvenais uzdevums ir iedot bērnam visus tos instrumentus, kas viņam palīdz sasniegt savas virsotnes,” pauž māksliniece

Mākslinieks un ilustrators Reinis Pētersons vizuāli un arī vēstījumā gribējis izvairīties no salkanuma, tāpēc rezultāts īpaši varētu uzrunāt tieši skarbuma cienītājus. “Šādu kreklu nebūs kauns valkāt ne vienatnē veroties mēnesnīcā, ne satiekot draugus pie sasalušu lapu kaudzes. Saturiski šeit apspēlēts izteiciens, ka atkārtošana esot zināšanu māte. Nav tiesa. Laiks, kad izglītība nozīmēja bezierunu faktu iekalšanu atmiņā, ir pagājis,” uzsver Pētersons.

Savukārt, kā norāda dizaina studijas H2E līdzdibinātāja un Latvijas Dizaina balvas rīkotāja Ingūna Elere, kritiskā domāšana ir viena no būtiskākajām prasmēm, kas skolēniem jāattīsta mūsdienās. “Informācijas pieejamība ir milzīga, tāpēc ir jāprot saprast, vai tas, ko man stāsta, tas, ko es redzu un dzirdu, ir patiesība. Ne mirkli nevar pārstāt domāt,” pauž dizainere.

Kreklu sērijai sekos turpinājums, sola projekta īstenotāji, informējot, ka jau top arī grafikas dizainera Aigara Mamja veidots krekliņš.

LA.lv