×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

“Dižajā Baltijas apceļošanā” piedalījušies 1500 tūristu

Foto - LETAFoto - LETA

Ceļojumu projektā “Dižā Baltijas apceļošana” šogad piedalījušies aptuveni 1500 tūristu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja projekta “Eiropas izcilākie tūristu galamērķi” (“EDEN”) vadītājs Latvijā Armands Muižnieks.

Aptuveni 10% interesentu apmeklējuši visus 30 tūrisma galamērķus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, veicot aptuveni 2000 kilometru garu ceļojumu. Kādam no šiem interesentiem ir izredzes izlozes kārtībā tikt atzītam par projekta uzvarētāju, jo, lai pretendētu uz uzvaru, bija jāapmeklē pēc iespējas vairāk projektā iekļauto tūrisma galamērķu.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Briede pastāstīja, ka projekta “Dižā Baltijas apceļošana” uzvarētāji tiks nosaukti šī gada 12.septembrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

“Galvenās balvas ieguvējs saņems biļetes lidojumam divām personām uz vienu no izvēlētajām Eiropas valstīm un iespēju nakšņot četrzvaigžņu viesnīcā. Savukārt aktīvākie projekta dalībnieki balvā saņems ceļojumus uz Baltijas valstu galvaspilsētām,” teica Briede.

Projekta ietvaros šogad ceļotāji tika aicināti apmeklēt izcilākos tūrisma galamērķus Baltijā. Katrā valstī tika izraudzīti desmit galamērķi.

“Latvijā populārākie tūrisma objekti, kurus apmeklēja projekta dalībnieki, bija Siguldas viduslaiku pils, Putnu novērošanas tornis Ķemeru nacionālajā parkā un skatu tornis Dzintaru meža parkā, Jūrmalā,” pastāstīja Muižnieks.

Pēc Muižnieka teiktā, projektu plānots īstenot arī nākamā gada vasarā, taču pašlaik vēl tiek domāts, kādus tūrisma maršrutus tajā iekļaut, lai visus objektus varētu apmeklēt pēc iespējas vairāk interesentu.

“Dižā Baltijas apceļošana” šogad noritēja sesto reizi – no šī gada maija sākuma līdz augusta beigām.

Projekta mērķis ir popularizēt ceļojumus Baltijas valstīs un palīdzēt atrast un iepazīt neatkārtojamus tūrisma objektus.

“Dižo Baltijas apceļošanu” kopīgi organizē TAVA, Lietuvas Ekonomikas ministrijas Tūrisma departaments un Igaunijas tūrisma padome “Enterprise Estonia”. Šogad projekts tika realizēts par Eiropas Komisijas līdzekļiem.

Projekts “EDEN” pēc Eiropas Komisijas iniciatīvas darbojas kopš 2006.gada un tā mērķis veicināt ilgtspējīgas tūrisma attīstības modeļu popularizēšanu un ieviešanu Eiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+