×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

Varenos, bet bīstamos kokus Mārtiņa kapsētā tomēr nocirtīs (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Mārtiņa kapsēta

Speciālisti atzinuši, ka potenciālie dižkoki Mārtiņa kapsētā kļuvuši bīstami, tāpēc tos nocirtīs, aģentūru LETA noskaidroja domē.

Gada laikā situācija ir mainījusies, un speciālisti kokus atzinuši par bīstamiem, tāpēc atsevišķs Apstādījumu un saglabāšanas komisijas lēmums nav nepieciešams. Drīzumā plānots kokus nocirst, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas Būvvaldē.

Jau ziņots, ka iepriekš pēc kapsētas apsekošanas tika lūgts Dabas aizsardzības pārvaldes atzinums, jo apsekošanas laikā konstatēts, ka vairāki no iespējami cērtamiem kokiem uzskatāmi par potenciāli vietējas nozīmes vietējo sugu aizsargājamiem kokiem. Pārvalde sniegusi atzinumu, ka kapsētā esošās trīs kļavas, kuru stumbra diametrs ir 75 centimetri, 78 centimetri un 96 centimetri, ir jāsaglabā, jo divi no šiem kokiem ir potenciālie vietējas nozīmes dižkoki, bet viena no kļavām tāda jau ir.

Tāpēc Apstādījumu un saglabāšanas komisija iepriekš sēdē atteikusi atļauju izcirst šos kokus, tomēr atļāvusi cirst trīs kļavas, kuru diametrs bijis krietni mazāks.

Tomēr Rīgas pilsētas būvvalde skaidro, ka aizsargājama koka nociršana ir pieļaujama gadījumos, kad tas ir kļuvis bīstams un apdraud cilvēku veselību un dzīvību vai tuvumā esošās ēkas un infrastruktūras objektus un ja iepriekš ir veikti visi iespējamie koka saglabāšanas pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas nozāģētais koks, ko redzam bildē, ir bijis vesels un nepārāk vecs. Kam viņš traucējis? Kokus jākopj. pastāvīgi, pa visu pilsēti ne tikai kapos – elementāra patiesība. Tam plānoto naudu nedrīkst nozagt. Vajadzētu pārbaudīt kā darbojās koku kopšanas brigāde (vai kā to sauc ja vispār tāda ir), kā viņa nodrošināta un vai kāds kontrolē līdzekļu izlietošanu.

  2. Tad prasa atzinumu, ka aizsargājams un pēc neilga brīža jau grib cirst nost, jo PĒKŠŅI kļuvuši bīstami. Varbūt var sagaidīt izsmeļošāku skaidrojumu, kas gada laikā mainījies? Vējš iepūtis, vai varbūt kāds kaut kā palīdzējis?

Draugiem Facebook Twitter Google+