Kultūra
Mūzika

VIDEO. Dižkoncertam Baltijas ceļa 30. gadadienas piemiņai top īpašs pārsteigums no Mārtiņa Brauna0

Foto – Anda Krauze

Atzīmējot viena no Latvijas neatkarības atjaunošanas laika nozīmīgākā notikuma – Baltijas ceļa – 30.gadadienu, šogad, 24.augustā Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts “Saule, Pērkons, Daugava”, aģentūru LETA informēja koncerta producente Maira Miķelsone.

Svētku koncertā izskanēs Latvijas tautai nozīmīgas un ar atmodas laiku asociatīvas melodijas un dziesmas. Īpašu pārsteigumu klausītājiem gatavo komponists Mārtiņš Brauns.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda komponists, pēdējā īsziņā no mūžībā aizgājušā režisora Uģa Brikmaņa viņš saņēmis dzejoli, kam tagad paredzēts izveidot muzikālu risinājumu.

“Ir šis uzstādījums Likteņdārzā, ka vajadzētu Uģa Brikmaņa dzejoli kaut kādā veidā atrisināt muzikāli. Tas man ir uzticēts, un es to darīšu, jo tā ir Uģa pēdējā īsziņa, ko viņš man atsūtīja. Šo dzejoli rādīju Sigvardam Kļavam. Mēs visādi skatījāmies, tas ir ļoti īss. Jāskatās, ko var atkārtot, ko nevar. Viņš nav optimisma pilns, kā tagad himnas viena pēc otras veidojas. Bet viņš ir ļoti nopietns,” norādīja Brauns.

Koncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne-Zālīte uzsvēra, ka ar Baltijas ceļu sākās reāli procesi, pasaulei pierādot, ka ar nevardarbīgu protesta akciju tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi – būt brīviem. “Tamdēļ koncertu redzu kā brīvības daudzinājumu un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas – latvieši, lietuvieši un igauņi ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava – Raiņa vārdos dzīvo trīsvienība latviešu svētumiem, katrs ar savu spēku un aizsardzību tautai,” pauda Micāne-Zālīte.

Režisore stāsta, ka Likteņdārzs ir vispiemērotākā vieta šādam koncertam, kurš plānots saulrieta laikā. Arhitekts un scenogrāfs Didzis Jaunzems, projektējot brīvdabas skatuvi, radīs ar arhitektūras vizuālajiem līdzekļiem tādu skatu, lai svētku īpašā gaisotnē saslēgtos dabas skaistums, dziesmu, mūzikas, deju skaistums, gaisā virmojot priekam, lepnumam un mīlestībai uz Latviju.

Svētku koncertā “Saule, Pērkons, Daugava” piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, koris “Gaudeamus”, dziedātāji Ieva Akurātere, Lorija Vuda un citi. Brauns speciāli šim koncertam gatavo jaunu skaņdarbu. Savukārt horeogrāfs Agris Daniļevičs jau strādā pie deju priekšnesumiem, kas jāpielāgo dejai Daugavas krastā. Koncerta programmu veido diriģents Ivars Cinkuss.

Koncerts notiks 24.augustā plkst.18 Likteņdārzā, Kokneses pagastā, Koknesē.

LA.lv
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
VIDEO. Iznācis filmas “Jelgava 94” treileris. Pirmizrāde jau nākamnedēļ
2 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Jaunības aizlauztie spārni. Maijai Kreklei jauns romāns “Klusums izmisīgs”
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Eiropas Kultūras mantojuma dienas – interesantāko notikumu izlase
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pedagoģiju studējušo daudz, bet skolotāju – maz
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kad ārēji sakopies indivīds ver vaļā muti, nereti ir jābāž ciet ausis
16 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
51 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Sinoptiķi svētdien izsludinājuši Latvijā oranžā līmeņa brīdinājumu par stipru vēju
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
3 stundas