Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
5. decembris, 2013
Drukāt

“DNB Banka” brīdina par mēģinājumiem nelikumīgi iegūt klientu internetbankas datus

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

“DNB Banka” konstatējusi mēģinājumus nelikumīgi iegūt klientu internetbankas identifikācijas datus, pavēstīja bankas Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Teika Lapsa.

“Vairāki klienti un arī ar “DNB Banku” nesaistīti cilvēki šodien [ceturtdien] saņēmuši e-pasta aicinājumu uzklikšķināt uz nosūtītās saites un autentificēt sava konta īpašumtiesību pārbaudi. To izdarot, e-pasta saņēmējs nokļūst viltus lapā, kur tiek aicināts ievadīt ieejas vārdu un nākamajā lapā arī ieejas paroli un atslēgu/kodu,” stāstīja Lapsa.

Viņa atzīmēja, ka bankas speciālisti neizslēdz, ka līdz ar saites atvēršanu dators var tikt inficēts ar ļaunprātīgu programmas kodu. Biežāk lietotās pārlūkprogrammas “MS Internet Explorer 9” un “Mozilla Firefox”, visticamāk, brīdina ar drošības ziņojumu, ka apmeklējamais resurss ir krāpnieku lapa, taču, ja kāds no ziņojuma saņēmējiem tomēr ir ievadījis savus identifikācijas datus, banka aicina nekavējoties mainīt internetbankas paroles un veikt datora pārbaudi, meklējot ļaunprātīgas programmas, kā arī atjauninot interneta pārlūka versiju.

“DNB Bankas” pārstāve atgādināja, ka banka nekad neizsūta e-pastus, neveido īpašus logus internetbankā vai citās mājaslapās, kur klienti tiktu aicināti ievadīt norēķinu kartes numuru, derīguma termiņu, PIN kodu vai internetbankas identifikācijas datus – lietotāja kodu, paroli un kodus no kodu kartes vai kodu kalkulatora.

Saņemot šādus e-pastus vai atverot šādus logus mājaslapā, tie ir jāignorē. Tāpat banka lūdz to informēt par šādu identifikācijas datu atklāšanas prasību.

“DNB Bankas” internetbankai šogad jūnija beigās bija 87,2 tūkstoši lietotāju, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotie dati.

Pēc aktīvu apmēra “DNB Banka” jūnija beigās bija sestā lielākā banka Latvijā.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+