×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Hibrīdkarš ir smags karalauks. Saruna ar politiķi Juri Dobeli (13)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Politiķis Juris Dobelis (75) ilgus gadus mums bijis acu priekšā. LNNK dibinātājs, atmodas aktīvists un tautfrontietis, daudzkārt ievēlēts kā “Tēvzemei un Brīvībai” Saeimas deputāts, bet 1990. gada 4. maijā nobalsojis Augstākajā padomē par Neatkarības deklarāciju. Ciets nacionālists – kā būtu izliets no dzelzs. Tāpēc daudziem netīkams un pat daudzu nīsts. Turpretī ir cilvēki, kas mūsdienās nereti sūrojas par tagadējo politiķu mīkstmiesību, sak, te nu būtu derējis Dobeļa iznāciens! Lūdzu! “Latvijas Avīze” pēc ilgāka pārtraukuma piedāvā lasītājiem “Dobeļa iznācienu”.

E. Līcītis: – Pastāstiet, lūdzu, ko darāt kā pensionārs? Lasāt grāmatas un sekojat notikumiem presē?

J. Dobelis: – Man ir trīs nodarbes: sabiedriskās aktivitātes, ģimenes pienākumi, darbs ar sevi. Diezgan bieži eju uz Nacionālās apvienības frakciju, konsultējos. Partijā ir stratēģiskās analīzes grupa, kur salasāmies pieredzējušākie politiķi. Māris Grīnblats ir koordinators, es un diplomāts Valdis Krastiņš piedalāmies. Mēģinām sniegt atziņas mūsu praktizējošajiem politiķiem. Vai vadība materiālu ievēro – tā vadības darīšana. Vēl jau vienam otram gribas zināt, ko es par to vai citu notikumu domāju.

– Memuāri vēl tintes pudelē?

– Ar memuāriem ne­steigšos. Teikšu godīgi. Ja rakstītu visu, ko esmu redzējis, man būtu lielas nepatikšanas. Tieslietu sistēma ir darbīga, aiznest sūdzību par tā saucamo apmelošanu – nieka lieta. Labāk pagaidīšu lielāku vecumu.

– Cilvēkiem esat palicis atmiņā kā liels runātājs, un bija reizes, kad Dobeli ar ceļamkrānu nevarēja nocelt no tribīnes, ja viņš par taisnību iededzies. Par ko pirmām kārtām šobrīd jūs ņemtu vārdu un kāptu uz katedras?

– Ļoti satrauc viss, kas pēdējos gados noticis lielajā politikā, skarot Latvijas valstiskās intereses. Kamēr nesāka iet karsti Ukrainā, tik traki nebija. Kopš tā brīža aktivizēti krievu karakuģu, lidmašīnu reidi mūsu robežu tuvumā, pa īstam izvērsies hibrīdkarš. Neko darīt – par to esam spiesti runāt visvairāk. Pārējos notikumus es skatītu caur šo prizmu. Tagad priecājamies, ka NATO sola Baltiju nepamest, pastiprina klātbūtni, ierīko štābus, notiek kopīgas mācības. Mums no savas puses beidzot jāsasniedz 2% finansējums robežu aizsardzībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Intervija negaidīti sakarīga, ja nepazītu šo kungu, varētu pat sākt cienīt. Taču to nedarīšu, jo zinu, ka šis ir viens no divkosīgākajiem, negodīgākajiem un ākstīgākajiem politiķiem Latvijas jaunāko laiku vēsturē. Ne velti savulaik izpelnījies iesaukas “Mafijas pastnieks” un “Duris Jobelis”.

 2. Ja Dobelis kopā ar Ruču būtu īstenojuši iecerēto gājienu 1994.g., kad “arestēja” Krievijas ģenerāļus – , tad neapšaubāmi šodien būtu “feldmaršala” činā. Neizdevās, tagad atliek vien jefreitoram “kost pirkstos” – apskaust Ukrainas “felmaršalu” , miljonāru Porošenko – ?

 3. Latvijas kremlini klāt gan !
  Jebšu viens ar vairākiem nikiem ?

 4. vai tad nepietiek meli kulstit?izmuldejas kad bija deputats,tapat nekada labuma!istais specs hibridkara!

 5. Jā, Dobelis galīgi vecs palicis, nu pavisam jau tolerants. Stapr citu, to savu slaveno “okupants” Saeimā viņš nevis pateica, bet knapi nočukstēja. Liela drosme, jāā.

 6. Vienu Olaines ķīmiķi reiz par spirta zagšanu patrieca no darba. Vienkārši patrieca, lai gan citi pat tādu pašu nodarījumu iesēdās uz ilgiem gadiem. Uz kādiem noteikumiem minētais ķīmiķis cietumu varēja aizstāt ar citu darba vietu?

 7. Raimonds Juris Lejiņš Atbildēt

  Priecājos,ka vārda brālim un ,,partei genosem,, pulvēris joprojām sauss un saprašana vesela ,mugurkauls ir stingrs. Kādam citam Lejiņam gan šķiet notikumi pasaulē vairs neliekas tik draudoši.??!!!

 8. Šis cilvēks piesedz Rīgas Latviešu Biedrības iznīcinātājus jau 22 gadus. Var teikt veterāns pretlatviskajā frontē. Izcili slīpēts.

  Ne reizi nav izlasījis Rīgas Latviešu Biedrības 1938.gada statūtus un nesaprot to būtību, /vai izliekas ka nesaprot/.

  Pielīdzināms Neilandam.

  Atgādinu, ka Rīgas Latviešu Biedrību KGBistu avangards brutāli likvidēja 1993.gada 18.februāra naktī, lai noturētu komunistu nomenklatūras rokās varu valstī. Latvija par to ir dārgi samaksājusi – miljardu parādi, demogrāfiska katastrofa. masveida bēgšana no valsts un 10 000 latviešu pašnāvības.

 9. Vai manu vaimanu,pamodināts vecais Antiņš kurs arī sabaidīts ar krievu kuģiem lidmašīnam un zaļajiem cilvēkiem,palīdzēs spelītē kurs kuru ap.irsīs un savāks vairāk m.slu. bet pats tai paša laika skatās vien krievu kanālus,,kad arestēja krievu ģenerāļus tad nemaz nebaidījās jo par to bija samaksāts,un ja viņa nacionāla partija aizstāv latviesu valsts un latviesu intreses,tad es esmu auns jo viņi aizstāv tikai naudu savās kabatās ,pēc lielas tielēšanās piekapsies pat SC.

 10. ka musu politiķi par hibridkaru uzskata jau to faktu vien ka viņus pieķer melojam, nepiekrit viņu nolemtajam, kritizē viņu rīcibu…. ar patiesu hibridkaru tam nav ne vismazākā sakara, bet tik labi noder aizsegam ka nevar neizmantot

 11. Kāpēc krievi no Krievijas Latviju tā mīl, bet latviešus ienīst? Atbildēt

  Citāts: “Vajadzētu pasekot, kā krievu skolās pasniedz vēsturi.”

  • Iespējams viņi ir lieli nacionālisti, neiecietīgi pret savādākām tautām. Visur kur viņi nonāk, viņiem vajag uzspiest tikai kādu savu dzīves redzējumu. Pati Krievija jau sen kā neizceļas ar vērā ņemamiem sasniegumiem. Zinātniekiem būtu jāpapēta šos jautājumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+