×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Dobele aicina uz Dārza ziedēšanas svētkiem

Foto: Dobeles novada Tūrisma informācijas centrsFoto: Dobeles novada Tūrisma informācijas centrs

Latvijas Valsts Augļkopības institūta jeb Pētera Upīša dārzā Dobelē pirmdien, 5.maijā, no plkst.11 tiks svinēti Dārza ziedēšanas svētki un Augļkopības zinātnes diena, informē Dobeles novada Tūrisma informācijas centra pārstāve Sandra Lūciņa.

Par dārza ziedēšanu varēs priecāties visu mēnesi, bet 5.maijā tajā būs īpaša svētku diena, jo viesiem sarūpēta atraktīva atpūtas programma.

No plkst.13 līdz plkst.14 svētku koncertā “Ziedēšanas prieks” uzstāsies viesi no Jelgavas – vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laipa”, Bikstu vīru vokālais ansamblis “Optimisti”, Bikstu vidējās paaudzes deju kolektīvs “Bikstenieki” un Gardenes pamatskolas 1.-3.klašu deju kolektīvs.

Selekcionāra Pētera Upīša muzejā plkst.11 tiks atklāta Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrības “Laimiņa” darbu izstāde “Noripo piliens pa ķiršu zaru”. Sadarbībā ar Dobeles novada centrālo bibliotēku plkst.12 sāksies saruna ar rakstnieku un publicistu Ēriku Hānbergu “Imants Ziedonis lauku sētā ar Ēriku Hānbergu”.

Ķiršu dārzā pie mazā dīķīša (lietus gadījumā – laboratorijas ēkas priekštelpā) darbosies radošās darbnīcas “Piliens mīlestības māmiņai”.

“Fotosalonā”, kas būs ierīkots viskrāšņākajā ķiršu dārzā, darbosies “AD Fotostudija”, kur profesionāla fotogrāfa Agra Šiliņa vadībā būs iespēja pamācīties iemūžināt dārza skaistumu foto kadros un arī pašiem nofotografēties.

Arī Augļkopības institūta zinātnieki aktīvi iesaistījušies svētku norisē, dodot apmeklētājiem iespēju iepazīties ar zinātnieku demonstrējumiem, darbu dažādās laboratorijās, siltumnīcās un dārzā, kur apmeklētāji uzzinās augļu koku potēšanas, vainagu veidošanas, koku vecuma noteikšanas un citus augļu dārza noslēpumus. Dārzu īpašnieki varēs saņemt speciālistu konsultācijas par augļkopības jautājumiem un iegādāties stādus.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+