Latvijā
Novados

Dobelē cirka izrādē izmanto jūras lauvas un pērtiķus 16

Foto – LETA/AFP

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šodien un rīt gatavojas pārbaudīt “Mega cirka” izrādes Dobelē, kur pasākumā plānots izmantot jūras lauvas, pērtiķus un citus dzīvniekus, aģentūru LETA informēja PVD sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

SIA “Silver Show Management” Dobelē, laukumā pretī novada domes ēkai, šodien un rīt – 18.jūlijā un 19.jūlijā – rīko šovu, kurā piedalīsies cirka zvaigznes no Francijas, Apvienotās Karalistes, Ukrainas, Krievijas, Kirgizstānas, Moldovas un Kenijas. Lai gan 13.jūlijā stājušies spēkā grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas aizliedz apmācīt un izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs, pasākuma aprakstā pieteiktas jūras lauvas, papagaiļi, pērtiķi un Āfrikas zebras.

Joffe uzsver, ka cirkiem un citiem pasākumu rīkotājiem jāievēro grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas aizliedz apmācīt un kā atrakciju dzīvniekus publiski izrādīt gan savvaļā iegūtus, gan nebrīvē audzētus savvaļas dzīvniekus. “Šī likuma grozījumi savulaik tika saskaņoti ar sociālajiem partneriem, kā arī par to savlaicīgi tika informēti atrakciju dzīvnieku izmantotāji,” pauda viņa.

PVD veiks pasākumu pārbaudes un, atkarībā no konstatētā, izvērtēs katru gadījumu atsevišķi. Joffe pagaidām neprognozēja, kāds sods varēt draudēt pasākuma rīkotājiem par savvaļas dzīvnieku izmantošanu izrādēs, jo sākumā jākonstatē, vai pārkāpumi ir.

Saistītie raksti

Dobeles novada pašvaldības pārstāve Liesma Sāviča aģentūru LETA informēja, ka pasākuma norises vietu rīkotāji ir saskaņojuši ar pašvaldību vēl pirms likuma grozījumu stāšanās spēkā.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka 22.jūlijā un 23.jūlijā un “Mega cirks” ar šovu būs arī Talsos.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka SIA “Silver Show Management” īpašnieks un vadītājs ir Leonīds Florovs. Ar pašu Florovu aģentūrai LETA sazināties neizdevās.

LA.lv