Foto – Juris Kalniņš

Dobelē izlietais nebija sasmeļams Cetinjē
 0

Pasaules handbola čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošajā spēlē Latvijas izlase Cetinjē ar 28:32 zaudēja laukuma saimniekiem Melnkalnes handbolistiem.

Notriektā tautumeita 6

Lai iekļūtu izslēgšanas spēļu kārtā, latviešiem vajadzēja uzvaru ar divu vārtu pārsvaru. Pirms četrām dienām Dobelē melnkalnieši neatstāja neuzvaramas komandas iespaidu, turklāt stipri kliboja mūsu vārtu gūšanas momentu realizācija. Tādēļ noskaņojums pirms atbildes spēles bija kaujiniecisks. Mērvienībās nav izsakāms, cik daudz spēka mūsējiem atņēma trīs lidojumi un vēl brauciens ar autobusu uz Cetinji un cik papildu enerģijas no saviem tūkstoš līdzjutējiem smēlās Melnkalnes izlase. Taču spēles sākums sanāca latviešiem nelabvēlīgs – mājinieki ieguva vairāku vārtu pārsvaru un to nosargāja līdz pat spēles beigām. Pirmā puslaika izskaņā mūsējiem izdevās tuvoties līdz cerīgajai vienu vārtu starpībai, tomēr panākt kaut neizšķirtu viņi nespēja. Tāpat kā pirmajā spēlē Dobelē, arī šoreiz Melnkalnes izlasi vairākkārt glāba vārtsargs, bet paši nepratām izmantot savas iespējas. Otrā puslaika vidū – 18:23, un tāds pārsvars pretinieku laukumā vairs nebija atspēlējams.

Pasaules čempionāta izslēgšanas spēļu kārtā iekļuva Melnkalnes handbolisti. Latviešiem atliek gatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijai.

HANDBOLS

PASAULES ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJA

l Melnkalne – Latvija 32:28 (15:14). Jurdžs, Pavlovičs, Lilienfelds un Tuminskis pa 5, Krištopāns un Dude pa 3, Arājs un Valkovskis pa 1.

1. Melnkalne (4-0-0, 135:118) 8, 2. Latvija (2-0-2, 126:120) 4, 3. Beļģija (0-0-4, 117:140) 0.