Dobele svin! “Tenax” atgūst Latvijas čempionu titulu 0

Par SynotTip handbola Virslīgas uzvarētājiem pēc gada pārtraukuma un ceturto reizi pēdējo piecu gadu laikā kļuva Dobeles “Tenax” handbolisti, vēsta handball.lv

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Dobelnieki izbraukumā ar 30:22 pieveica “Celtnieks Rīga”, sērijā triumfējot ar 3-1. Pirmajā spēlē “Tenax” uzvarēja ar 37:33, otrajā mačā “Celtnieks” revanšējās ar 35:32, trešajā ar 25:19 atkal uzvarēja Dobele.

Ceturto spēli veiksmīgāk iesāka dobelnieki, izvirzoties vadībā ar 2:0 pēc Austra Tuminska un Anda Ērmaņa gūtajiem vārtiem, tomēr drīz vien rīdzinieki rezultātu līdzsvaroja un lielākā daļa pirmā puslaika aizritēja līdzīgā cīņā, kurā gan neliels pārsvars bija viesiem “Tenax”. Puslaika izskaņā Dobelei izdevās panākt arī +3 un tieši ar šādu pārsvaru regulārā čempionāta uzvarētāji noslēdza pirmo puslaiku – 13:10.

Otrā puslaika sākumā dobelnieki noturēja 3-4 vārtu pārsvaru, bet tad veica izrāvienu 9:2 un 49.minūtē pēc Oskara Arāja metiena sasniedza jau 11 vārtu atrāvienu – 27:16. Turpinājumā “Tenax” panāca pat +12, bet mača izskaņā rīdziniekiem izdevās nedaudz pietuvoties. Visā spēlē Dobelei droša uzvara ar 30:22.

Tādējādi sērijā līdz trijām uzvarām Dobeles “Tenax” triumfēja ar 3-1, gāžot no troņa pašreizējos čempionus “Celtnieku” un pēc gada pārtraukuma izcīnot čempionu titulu.

Uzvarētāju rindās septiņi vārti Austrim Tuminskim, bet pa pieciem guva Andis Ērmanis un Oskars Arājs. Zaudētāju rindās pa četriem vārtiem Marekam Černousovam un Artūram Lazdiņam.